Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

нова скица виза

Публикувано от ghost13 
нова скица виза
23-12-2008 - 18:37:44
здравейте на всички
имам един тъп въпрос с повишена трудност
днес си взих визата и се изненадох от зеленото защриховано квадратче в което мога да строя
парцела е с лице 16 м и дълбок около 60 м
мястото в което мога да строя е на 3 м от съседните имоти което е ОК
на 3 м от стара постройка / която ще се беда / и това е ОК
но след тези 3 м е ограничено на 12/13 м а докрая на парцела има още най-малко 30 м.
т.е имам много място назад но излизам от зеленото квадратче
та въпросат е мога ли да искам издаването на нова скица за да мога да местя свободно къщата в дълбочина като спазвам ограничителните 3 м
благодаря
Re: нова скица виза
23-12-2008 - 19:06:17
Писах в същата тема но друг подраздел моля дискутирай на едно място.
Re: нова скица виза
23-12-2008 - 19:31:01

благодаря
при отваряне на темата не забелязах че съм в друг раздел
става въпрос за ниско строителство 10 м. на село около мен са стари монолитни къщи / в строеж от 10 години може би / и селско стопански постройки ,
Re: нова скица виза
23-12-2008 - 19:47:49
Ако имаш застрояване кота било 10м.тагава за първите 14м си на три метра от съседите после имаш свиване 1:3 от засенчвания парцел.Ако кинта позволява.Можеш да застроиш доста но свиваш ,така е по ЗУТ.Как при 16м лице емаш 12м.Трябва широчината на застрояване да е 10м със свиване след 14м.При положение на намалиени отстояния и съгласие от съседите можеш да развиеш и 12м. застройка но това са доста редки случаи или заварено положение.Изтегли си един ЗУТ последния или прати E@mail ще ти пратя ЗУТ да прочетеш няма нища сложно.
Re: нова скица виза
23-12-2008 - 19:55:28
Правил ли си ЧЗРП или случайно да не си на калкан.
Re: нова скица виза
23-12-2008 - 19:56:59
благодаря
имам го с последните промени от 14 ноември 2008 г.
онзи ден го четох но търсих отговор на друг въпрос та се наложи да прочета и наредба 4 / закона препраща към наредбата а наредбата към закона пълна лудница /


Re: нова скица виза
23-12-2008 - 19:59:03
kalashnikof Написал:
-------------------------------------------------------
> Правил ли си ЧЗРП или случайно да не си на калкан.
>
> Не дръж на живота от него жив няма да излезеш.

не
не съм

Re: нова скица виза
23-12-2008 - 20:58:40
Според чл.140 от ЗУТ възложителя МОЖЕ да поиска виза за проектиране.Но не е задължително.Иска си заради ВиК и Ел за сключване на договори за присъединяване.По ЗУТ е така.По чл.29 на ЗУТ дълбочината на застрояване не се ограничава при свободно застрояване за жилищни сгради.Чл.29 важи при спазване на чл.31 до 35 т.е. огроничава се на 5м. от дъно парцел.от там пада 30 м.Не могат да те ограничат на 30м.Поинтересувай се за нова виза.

Еба ми се мамата да го напиша.Мисля че е правилно тълкуване на ЗУТ.Ако някой разбира да се включи моля.
Re: нова скица виза
23-12-2008 - 21:40:21
хвърли и един поглед на чл.144 *book*
Re: нова скица виза
23-12-2008 - 22:06:54
чл.144 е за условия за одбряване на проект, но визата се иска за определени случаи , а не винаги.Иска се виза за чл.12 ал3 когато действащия ПУП предвижда различно застрояване от това което инвеститора желае.чл41 за допълващо застрояване което не е предвидено в ПУП и се разрешава и пак се иска виза.Чл50-51 става въпрос за виза за временни строжи,58-59чл. когато няма одобрен ПУП,няма регулация.Жената е архитект и така го тълкува.В тези случаи се иска виза плюс ако ПУП е в процес на изработване.

Петното на застрояване е условно по принцип има ли указано 30м. от дъно парцел.Дадени ли са точни размери на петното,ако не са точни то е условно.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход