Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Консултация за актуални пазарни цени за труд

Публикувано от Ma4x 
Re: Консултация за актуални пазарни цени за труд
16-06-2008 - 23:20:18
Знаех си, че не си струва, но нейсе, да сте живи и здрави.
Re: Консултация за актуални пазарни цени за труд
17-06-2008 - 13:00:55
Тази тема май няма да се обобщи.... :ami: :}

Но все пак да пробвам:

Бригада:
Интернационална група от хора - "майстори", цигани, турци (помаци), нереализирани, както и студенти. Хора с различно образование интереси и цели в живота, които съдбата е ПРИНУДИЛА да осъществяват тази дейност. Тази група се контролира от водач, наричан разговорно "майстор". Майсторът е автообразован в дейността и представлява оцеляла във времето единица от групата "бригада". Реално контролът му не е над изпълнението, а над разпределението... :ami:

Плюсове: по-ниска цена (за да подбиват фирмите и конкурентните бригади).

Минуси: обикновенно се настаняват у вас, щото са от Сусурлево, не им излизат никога сметките и искат още, започват да мрънкат за аванс още преди да си им казал, че искаш да строиш къща, плащаш на един после идват и другите за същото, а онзи отрича да е взимал пари, изчезват ти постоянно лични инструменти и всякави неща, бригадата изчезва след втория аванс...

Фирма:
Предприемач наемащ "бригада". Притежава умението да открива, наема и убеждава бригади да започнат обект без аванс. Това гарантира, че бригадата остава на обекат. Бригадата винаги има да взима от предприемача...

Плюсове: обикновенно не се занимаваш с "Бригада". Предприемача "носи" някаква
"отговорност".

Минуси: плащаш, двойно за "бригада", плащаш тройно материалите, предприемача си изтегля бригадата след втората "вноска", защото много си почнал да надничаш към нивелира... :ami:
Re: Консултация за актуални пазарни цени за труд
17-06-2008 - 13:07:06
bulhomes,

Толкова ми излезе ! Декември месец я покрих.
Към момента сверих цените и .... желязото което копувах 1150 лв./тон сега е 1800 лв./на тон, без ДДС. Бетона от 87 лв./куб. сега е 92 лв./куб. с транспорта.
Тухлите са още по 0.78 ст. Керимидите които позвувах от 0.75 ст са станали 1.20
Както съм писал и в други теми ... реалната цена е 120 - 130 евро/кв.м. за груб строеж към момента !!!

=====================

n.nikoloff,

Ти тъпо "парче" ли си или ти идва от вътре ?!?!?!
Това е риторичен въпрос :-)


=====================


П.П.

bulhomes,
Мога да ти предложа "тъничък" вариант :-)
Едноетажна, разгъната къща (200-250) с полунива.
Плитко фундиране, според почвата, подложен бетон. Няколко шайби евентуално и колони.
Плоча не лееш. Направо покрив с външна и вътрешна изолация. Вътре или зидаш или направо преградни стени с гипс-картон
Не ми се смята задълбочено в момента но ... за 250 кв.м

Бетон и желязо максимум 20 000-22 000 с изкопните работи.

Зидария около 210 кв.м (външно) Х 40 лв./кв.м. труд+материали (тухли 4-рки) максимум 10 000 с презастраховане ( забележи, че не вадя и дограмата).

Покрив 250Х1.2=300 кв.м Х 70 лв./кв.м. труд+материали 21 000. Това е много скъпо !!!
На пазарлък се "слиза" по-ниско :-)

Общо 50 000 - 53 000 лв. за 250 кв.м. ~ 106 евро/кв.м.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-06-17 13:49 от franke.
Re: Консултация за актуални пазарни цени за труд
17-06-2008 - 17:11:34
:} :} :} :}

Ma4x: най-ефтино идва като разпиташ и наемеш бригада, която е строила нещо на някой друг
- ще видиш работата им
- ще обмениш инфо за сериозноста на бригадата с предишният им работодател
- няма да плащаш излишни пари на някви /в повечето случаи/ бифши майстори или общаци решили да си направят фирма
Re: Консултация за актуални пазарни цени за труд
17-06-2008 - 18:10:28
avatar
Правилно - "най-ефтино" е като си вземеш бригада по горе описания начин, защото Вашето време и нерви и труд да доставяте материали, да тичате нагоре-надолу да си оправяте текущата документация, да контролирате всичко и въобще за Вас са самообезценени. И въобще не се усещате че се самообезценявате и Вие със собствени усилия и съвсем съзнателно. (Май взех пак да философствам много затова спирам...засега)
Re: Консултация за актуални пазарни цени за труд
17-06-2008 - 19:27:34
Не драги, на това се вика пазарно стопанство и свобода на избор!!!

Както се казва: "За всеки влак си има пътник"! Така е било и винаги ще си бъде колкото и някому да се иска да създаде Монопол! Винаги има хора чиито статут или време е достатачно ценно или просто ограничено за да строят сами по стопански начала и в това няма нищо лошо, така ще има хляб и за фирмите в бранша. НО винаги ще има и хора които по една или друга причина искат сами да си построят къщата. Е, трябва ли "Фирмите" да гледат на тези последните сякаш им изяждат десерта? spinning smiley sticking its tongue out Аз не мисля, но алчноста и злобата са нещо което ходи само по хората winking smiley

Поздрав и не го приемайте лично winking smiley
Re: Консултация за актуални пазарни цени за труд
17-06-2008 - 19:55:44
avatar
Разбирам че така звучи, но изобщо не ми е целта да се оплаквам, нито мисълта че някой ми яде от хляба. Ни най малко даже. Моята цел е клиента и изобщо потребителя на каквото и да е било да се чувства такъв и да се държи като такъв. Нека да си вземе Бригада или само един майстор даже да му смени плочките в банята, нищо лошо, но да си държи на правата и интереса като съвестен гражданин, защото и това ще допринесе за нормализиране на бранша. Обаче сегашните потребители на услугата "строеж по стопански начин" като цяло (естествено с изключения) започват тази авантюра не с мисълта че могат да управляват процеса (защото все някой трябва да го управлява),а с мисълта че ще се справят за по-малко пари (което не е без значение като намерение), а не мислят за компетенциите си и силите си. И сетне започва плюене по бранша. Е там ми е проблема и посоката на мислене. Искам бранша да е относително регулиран. За да е лесно и на потребителите и на строителите. Но за съжаление много малко от строителите са браншовици. И много малко от клиентите са потребители.
Re: Консултация за актуални пазарни цени за труд
18-06-2008 - 16:07:10
N.NIKOLOFF -написал.Много малко от строителите са браншовици,а много малко от клиентите потребители ... clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap:
Re: Консултация за актуални пазарни цени за труд
18-06-2008 - 16:49:26
Турбозол,

Не те ли заболяха дланите бе братче smiling smiley
Re: Консултация за актуални пазарни цени за труд
18-06-2008 - 17:15:27
Николов, добре казано! Трябва да ти кажа, че с всичко това съм съгласен когато става дума за строителство на блокове (апартаменти), селища. Друга обаче е работата когато някой реши да си построи къща на неговата си земя, по неговият си вкус и разбиране.

Казваш: Искам бранша да е относително регулиран.

ДА съгласен съм, че трябва, но на теб и браншовиците няма да ви хареса и първи ще нададете вой до небесата. Ето ще ти дам пример с Канада която е една от най-силно регулираните държави по света:

Предприемач иска да изгради един квартал с 5 или 100 къщи то ето какво е задължен:
1.Да предостави безвъзмездно определен от закона процент земя за градинки, училище, детска градина;
2. Да изгради за своя сметка цялата инфраструктура която сетне остава общинска собственост (улици, тротоари, ВиК, и т.н.)
3.Да засади дървета по улиците; да опъне килим от трева...
Има и още ред др. условия но и това е достатачно smiling smiley

Да, обществото имаме нужда от такива регулации, но май ти и колегите ти под регулация разбирате монопол winking smiley Е драги, монопола може и да е сладък за монополистите, но е безкрайно вреден за обществото.

Така че, искаме РЕФОРМА, искаме РЕГУЛАЦИЯ :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход