Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Идея за обзиждане (затваряне) камина с камера за вграждане

Публикувано от magea 
Идея за обзиждане (затваряне) камина с камера за вграждане
08-06-2007 - 11:40:38
Здравейте отново. Предстои ми поставяне и облицовка на камера за вграждане на камина, която ще изглежда почти така:

Камината е двустранна и се явява с едната си страна продължение на стена, която раздела холът от трапезарията.
Както се вижда от снимката, тя няма горен плот, а само облицовка. Затова се чудя, с какво е най-подходящо да се направи (затвори) горната част до тавана. Чувам различни мнения и зная че напоследък ги правят с гипсокартон, облечен отвътре с каменна вата с фолио. Предлагат ми и друго - итонг 7,5 см, без допълнителна вътрешна изолация към него, а само към бетона на задната страна (колона).
Освен това, ме интересува, как и на какво ляга тази горна част, при условие че няма горен плот. Самата камера има на страниците си основа около 4 см, но тя неможе да се ползва, тъй като равни с вратичките.
Ако е от гипсокартон, как завършва към камерата, в долната си част той?
Благодаря предварително smiling smiley

Re: Идея за обзиждане (затваряне) камина с камера за вграждане
08-06-2007 - 12:03:37
Моята камина е правена от Мармодом. Камината се слага на каменна поставка и се изгражда облицовката от камък около камерата и вратичката (вратичките), гипсокартона за булото е пожароустойчив, монтиран на конструкция, която се захваща на стените, тавана, пода и вътрешната част на облицовката, след което отвътре се облича с каменна (не стъклена) вата с фолио. Отдолу и отгоре на булото се поставят отвори с решетка за студения и топлия въздух. Може да се изгради и система с въздуховоди за отопление на други помещения.
В посочения от теб случай булото стъпва и на страничната облицовка, долния отвор за въздух е при дървата, горния е от страничната стена.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-06-08 13:09 от R.Velchev.
Re: Идея за обзиждане (затваряне) камина с камера за вграждане
19-01-2008 - 10:22:34
не разчитаи на този вид,приятел !!!!
тази камина се предлага от изпълнител регостриран в www.kamini.ru и е италианска фирма !!!!!!!
убеди се,че това,което ще ти изпалнят е точно това,което искаш........а снимки всякакви...места откадето да се дръпнат-също!
Думата ми е,че ного често се слу4ва набедени маистори да се занимават с това.....sorry ако сам те огорчил,но...това е положениеето
Re: Идея за обзиждане (затваряне) камина с камера за вграждане
22-11-2008 - 17:15:28
След като затворим камината с гипсокартон ,как да се отварят за да се чистят тръбите сляд време?Как да се постави вратичката?[bgcolor=yellow][/bgcolor]
Re: Идея за обзиждане (затваряне) камина с камера за вграждане
22-11-2008 - 18:21:21
Почти няма достъп до тръбите за чистене след като камерата се облицова, било с камък ,било с гипскартон - по принцип късмет *smiley_ahh*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход