Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отопление на къща???

Публикувано от Geto 
Отопление на къща???
12-02-2008 - 06:25:30
Здравейте,

Моля ви, дайте мнение за различни системи за отопление на еднофамилна къща.

Онези от вас, които имат опит какво парно котле биха ми препоръчали: на ток, нафта, природен газ или друго? confused smiley

Благодаря
Re: Отопление на къща???
12-02-2008 - 08:03:13
avatar
Така поставен въпроса изглежда че питаш кое е по-изгодно като енергоносител?

Според мене по принцип трябва да се подходи към отопление с комбиниран топлоносител (слънчева енергия плюс ток плюс някой от другите). Токът е за резерва. Слънчевата инсталация е основна, когато й спаднат параметрите се включва автоматично каквото си си избрал друго - газ, нафта...
Re: Отопление на къща???
12-02-2008 - 08:48:22
Най добре положи изолация на пода и монтирай тръби за водно подово , изведи ги в помещение предвидено за котелно в колекторна кутия . За източник на топлина ще помислиш - дали термопомпа , газов котел или пиролизен на пелети .
Re: Отопление на къща???
12-02-2008 - 11:45:56
Добри климатици за 9 месеца + камина за Декември, Януари и Февруари
Соларни панели на покрива за топла вода.
Това е моя съвет
Re: Отопление на къща???
12-02-2008 - 12:31:34
avatar
Гетоооо,Гето,
стой си в УСА-та или където и да си , че тук няма да се стоплиш.Лятото предстои спиране на Първи енергоблок на Марица изток , газта и нефта са под Руски ботуш а дървата за огрев ги вдигат всеки ден!
по-миналата година взех кубика на 54 лв - нарязани на 50 см ,
миналата година - на 62 лв
------------------------
говорим да ДЪБ,с диаметър 30-40 см,като за камина.
ако има водна риза- тогава някъде около 350 гр/час/киловат !
-------------
можеш ли да смяташ..........и това е към днешна дата
не мерака,сметката ,Гето прави сметката



Re: Отопление на къща???
12-02-2008 - 13:11:40
Котле на дървесни пелети!
Re: Отопление на къща???
13-02-2008 - 00:21:48
Гето, един съвет от мене. Дето викат хората: Повече пот в учението-по малко кръв на бойното поле. Та ако го перефразирам, ще стане:Повече изолация при строенето-по малко енергия при отоплението. За начина на отопление-зависи какво търсиш: По-ефтино?По-чисто?По-лесно???
Re: Отопление на къща???
13-02-2008 - 10:08:12
По-ефективно бих казал.
Re: Отопление на къща???
13-02-2008 - 13:27:20
avatar
пегъзи музовски Написал:
-------------------------------------------------------
> Гетоооо,Гето,
> стой си в УСА-та или където и да си , че тук няма
> да се стоплиш.Лятото предстои спиране на Първи
> енергоблок на Марица изток , газта и нефта са под
> Руски ботуш а дървата за огрев ги вдигат всеки
> ден!

Ех,Пенгъзи,що ли не си купиш дървеното пардесю,да си легнеш в него и да чакаш свършека на света?
Ма преди това да отскочиш до Румъния,да ги питаш защо външният им министър нахока руснаците,че ни продавали газа за 200$,а на тях-по-скъпо?


> не мерака,сметката ,Гето прави сметката

Без мерак,Пенгъзи,не само че сметка не ти е нужна,ами само се броиш за жив! winking smiley



teo
Re: Отопление на къща???
13-02-2008 - 16:24:43
За съжаление все повече се спори в този форум и все по-малко се дават ценни съвети и идеи, а именно това е целта на форума да си обменяме информация...

Както и да е...по отношение на отоплението и аз съм вече на тази тема и наистина алтернативи много но как да вържем хем бюджета и най-вече инвестицията, хем да ни е приятно и хамалогията по обслужването на системата да е по-малка.
Убеждавам се, че най-добрите решения са свързани с използването на възстановяеми източници и конкретно пелети но очевидно не толкова инвестицията е проблем, колкото цената на горивото и все още липсата на достатъчно конкуренция, която да свали цените на горивото.
Миналата годинана пловдивския панаир ми се понравиха автоматизираните пелетни печки на ECOWOOD. За съжаление поради липса на време не можах да разпитам вносителите: "АХИРА" АД, а и както се вижда от сайта им информацията слабо казано е "няма такава" за тези печки: www.ahira.eu.
Продукта ми се струва отличен поне от брошурата, която имам. Разнообразни пелетни печки, включително и за вграждане като камина, ефективни с дистанционно управление, включително и СМС управление, доста по красиви от тези, които игражда наша българска фирма, които можах да видя и бих казал като дизайн са доста зле.

С две думи някой има ли повече информация за тези пелетни печки.

Поздрави !












Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход