Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля, помогнете ми!!!

Публикувано от kliombichka 
Re: Моля, помогнете ми!!!
20-06-2008 - 04:50:04
gogol Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами то си личи.....!Но е късно.....
> Нали и аз пледирам тук за честно и качествено
> строителство?!
> А и капиталът ви ни най малко не ме
> интересува.....
> Но е факт че търсите помощ за нещо дето струва
> пари и тук във форума не може да се реши въпроса!
> Тепърва тръгвате по общият канален ред и се
> запасете с много нерви и пари....
> Щото не сте и очаквали какво просто ви чака.....
> Ами това си е .....БГ за едни майка за други
> мащеха.....
>
> Чест и почитание
> Gogol


Е те на туй му викам мечешка услуга!!!Жената най-искрено се моли да и се обясни реда по-който трябва да мине през лабиринта на бюрокрацията и вместо точно тука- като казва Гето- да намери помощ, "услужливи" съфорумци се вживяват в ролята на служителите от съответните служби в общината, които точно това им е целта:да заблуждават клиентите, да усложняват и завоалират разпоредбите, щото така им е удобно, трябва да им платиш за да си свършат работата и ти дадат точната информация. Тука никой не пита как да заобиколи закона, а точно обратно, но въпреки това срещаш стена от неучтивост, неприязън и нежелание да помогнеш и упътиш човека. Срам и позор са днешните държавни чиновници. От периодичните ми сблъсъци с тях по време на визитите ми в БГ, се убеждавам че мястото ми вече не е там, казвам го с голямо съжаление, но е така. Извинявам се ако съм засегнал някого!!!
Re: Моля, помогнете ми!!!
20-06-2008 - 05:36:57
RE;ГЕТО,КАМЕЛИЯ,ДОН БАЛОН
----------------------------------------------
Уважаеми Съфорумаджий,
похвална е съпричастността Ви към особата кльомбичка,НО:
-----------
На такива хора трябва да се помага по начин-позволяващ поумняване!
Такива хора вдигат цените на всичко , в т.ч. и на жилищата !
Такива хора на избори гласуват с каквото имат , но не с глава или не гласуват !
Такива хора помагат на БГ да бъде на последно място в Европа
---------------------
ТОВА Е КАТЕГОРИЯТА НА ИСКАЩИТЕ,НО НЕЗНАЕЩИТЕ,НЕ МОЖЕЩИТЕ,НЕРАЗБИРАЩИТЕ !
ТОВА Е КАТЕГОРИЯТА НА УСПОКОЕНИТЕ А НЕ НА СВОБОДНИТЕ ,НА ПРИМИРЕНИТЕ , ЧАКАЩИ НЯКОЙ ДА ИМ "ПОДАРИ" СЪВЕТ - ТОВА СА БЕЗПЛАТНИЦИТЕ , ТОВА СА ХОРА КОИТО НЕ РАЗБИРАТ , ЧЕ ОПИТА ГАРАНТИРА УСПЕХА-А ТОВА Е СКЪПА СТОКА -НАЙ-СКЪПАТА !!!
----------
Вие,Гето и ДОН Балон - в Усата има казвате "ЙЕСМЕНИ" - на такива хора трябва да се "помага" да научат,че в пазарни условия трябва битка а не БЕЗПЛАТЕНТ съвет-за успешен финал !!!
Такива като тази са ви принудили да емигрирате защото тук такива с "качествата си"помагат нищо да не се промена - те просто си питат и какво дойде-все е добро !
Такива хоря вярват в безплатните съвети , те не разбират,че тук е пълно със спекуланти,които ще ги дезинформират,ще ги потопят...........
Те просто искат-но нямат възможност,не отговарят на изискването!
И накрая,за съжаление такива хора постоянно ме теглят и мен , и децата ми ,и теб Камелия-всички ни теглят НАДОЛУ - те заслужават ТАКОВА отношение !



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-06-20 05:58 от андрешко.
Re: Моля, помогнете ми!!!
20-06-2008 - 08:05:12
avatar
Става разпра,а не бива....
Не бива да виним хората ,че не знаят законите - то не им е и работа,но как да консултираш някой за нещо дето всеки път се мени и очакват хората на такива служби да им дадеш и някой лев....!
На каквото и ниво да сме в йерархията - всеки път си искат пари,а и услугите навсякъде са различни!
Не казвам ,че не искам да помогна- напротив - но точно за тия служби и аз се нуждая от помощ....
Съжалявам за това,че е трудно и че трябват големи инвестиции,но за съжаление такъв е живота! :!:

Чест и почитание
Re: Моля, помогнете ми!!!
20-06-2008 - 22:12:16
Колко дълги и безмислени разсъждения чета тук.
Това господа на форумен език се нарича Offtopic и е мерене на атрибути на неподходящото място.
На андрешко като не му харесва да вижда как се дават безплатни съвети на нуждаещи се, да не гледа или ако все пак го прави да си мълчи, че май помага единствено на егото си...
С интерес чакам да прочета някое компетентно мнение тук а не тоя Bulshit дето се лее сега...
Re: Моля, помогнете ми!!!
21-06-2008 - 10:29:08
Компетентно мнение е дадено от r-stoma.
Предварителни договори с ВиК и Енерго, визата и проектите - всичко това в общината за строително разрешително.
С тока и водата общо взето си плащаш всичко, нищо че те трябвало по закон да те включат. Всичко ще си е за твоя сметка.
Re: Моля, помогнете ми!!!
21-06-2008 - 11:23:38
avatar
Андрешко, не се хаби! И аз отвреме навреме се хабя в стремеж да "отворя нечии очи", но те не искат да бъдат отворени...
Gogol, незнанието на законите не оневинява никого. Като не си си дал труд по една или друга причина да знаеш законите - си плащаш (не говоря за рушвети!!!).
Re: Моля, помогнете ми!!!
21-06-2008 - 15:01:30
Нали за това са форумите, да научим нещто което незнаем, а не да ни поучавате, и да ни пишите колко сте отворени
Re: Моля, помогнете ми!!!
21-06-2008 - 15:31:23
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
> Андрешко, не се хаби! И аз отвреме навреме се хабя
> в стремеж да "отворя нечии очи", но те не искат да
> бъдат отворени...
> Gogol, незнанието на законите не оневинява никого.
> Като не си си дал труд по една или друга причина
> да знаеш законите - си плащаш (не говоря за
> рушвети!!!).



Николофф, много необмислено изказване!!!Може ли човек да знае всички закони, разпоредби, нормативни актове и пр???Нали за това има административни служби, които получават заплата за да ти обяснят реда за изваждане на даден документ. Представи си че отидеш на лекар и той ти каже че иска да си направиш лабораторни изследвания, без да ти каже точно какви (кръв, урина, левкоцити, утайка, колестерол???)какво точно аджеба, дали да идеш гладен или нахранен? Трябва ли сам да знам или да отида при някой да си платя за да ми каже всичко това???Не отричам че трябва да има платени услуги от рода на: имам место искам, къща-плащам на фирма и те се занимават с всичко от А до Я, но ако човек не може да си го позволи, тръгва сам да отхвърли поне малка част от "баластрата". На първо место обвинявам административните служители по общините занимаващи се с разрешителни и всякакв род документи свързани със строежа на една къща, за отношението им към клиентите. Според мене форумите са за това, да може хората да си помагат, да споделят опит, а не да се обезокуражават. Не мога да не изразя "възхищението" си от опита на Андрешко да тика държавата ни към прогрес , с неговото отношение към проблемите на хората. Чета и в други форуми по света и виждам как хората споделят опит, помагат си и се чудя???как така тези "балъци" не разбират че с поведението си спъват прогреса на страната си, кога аджеба ще ни стигнат??? сега ми става ясно защо са толкоз изостанали!!!
Re: Моля, помогнете ми!!!
21-06-2008 - 20:20:30
clap: clap: clap:
Re: Моля, помогнете ми!!!
21-06-2008 - 22:49:45
avatar
Явно трябва да пиша с много думи за да бъда разбран правилно. Или аз не умея да се изразявам кратко, или... Естетствено, че форума е място за взаимопомощ и споделяне на мнения (какво друго да е). Въобще не е нужно да знаеш всички закони, но някои неща трябва да се понаучат за да си адекватен в днешния свят. За останалите неща си има адвокати и всякакви там... Аз затова казвам да се четат някои закони, като този за потребителите, за държавния служител и т.н. ... За да може като се изправиш пред мазния чиновник да го заставиш да работи за теб. Това е сам да си помогнеш. Останалите компетентни услуги, примерно юридически, се заплащат на другите гарвани, ама без тях не може. Такъв ни е днешния свят.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход