Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Помощ за комин?

Публикувано от kalchev 
Помощ за комин?
29-09-2008 - 12:16:08
Става дума за панелен апартамент. Проблема е следния - тръгнах да махам напуканата мазилка на комина, но се оказа че коминното тяло е спукано. Спукано е от към стената, т.е. междината която се вижда между коминното тяло и панелната стена е черно и опусено и мирише кофти. Дадоха ми съвет, че трябвало да се ззапълни с някаква пяна, само че огнеупорна(?!), и тогава да се замаже с някаква термо мазилка.
Въпроса ми е - някой чувал ли е такава пяна? Било нещо като пяната, с която пенират фуги и дограма, само че термо/огне упорна?

Втория ми въпрос е - виждат се и малки пукнатини по челната страна на коминното тяло, от едната е избило черно петно - с какво да ги запълня, за да не ми направят проблем? Някакво водно стъкло, силикон?

Ще очаквам съветите ви спешно, всеки момент студа ще стегне и комшиите ще почнат да палят!!! А най-бързия майстор който се отзова, щял да дойде след 15-20 дена
Re: Помощ за комин?
29-09-2008 - 17:29:35
avatar
Шпакловай със АК Файър-продукт на www.isomat.gr- просто трябва да запълваш с маламашка и си готов завинаги....
Ако си от София - базата ни е в с. Доброславци-само там май го има....

Чест и почитание
Re: Помощ за комин?
29-09-2008 - 17:39:33
А за нов току що измазан с ВЦМ комин този АК Файър добър ли е?
Ако да - поръчай малко и за Варна.
Re: Помощ за комин?
29-09-2008 - 20:55:17
avatar
Във Варна имам около 15-20 торби-държа си минимална наличност за спешни случаи.
МТодоров си измаза неговия- очаквам отзиви след зимата-лично аз съм много доволен-използвал съм го на 2-3 пъти.... :]

Чест и почитание
Re: Помощ за комин?
01-10-2008 - 08:49:43
Гогол няма да имам резултат след тази зима защото няма да ги ползваме но се надявам за следващата да влеземsmiling smiley.
Re: Помощ за комин?
01-10-2008 - 10:11:19
Малко отклонение - какъв съвет ще ми дадете за комин, който не е измазан отвътре /установява се сега, т.к. сега е купена къщата/ и при запалване на котела излиза дим между дървената дограма и стената и от контакти и на тавана.
Става въпрос за двуетажна къща, с таванско помещение над втория етаж и котелно, което е под първия етаж. Странното е, че към същия комин са и два димоотвода на камина на първия етаж, които не ми създават такъв проблем - може би е горяла повече и местата през които е излизал дим в началото са се запълнили със сажди.
Благодаря предварително на всеки, който даде някаква идея!
Re: Помощ за комин?
01-10-2008 - 10:20:38
piar и при мен не са измазани отвътре комините но още не съм ги палил да видя как ще .Гогол ме посъветва да ги измажа с това лепило АК FIRE след това ги измазахме и с машинната мазилка. Надявам се резултата да е добър.Дори мисля да ги пробвам преди да боядисаме защото ако направим всичко и пропуши ще бъде голяма издънка.
Re: Помощ за комин?
01-10-2008 - 11:05:26
А как успя да се справиш с тази задача - имам предвид, как успя да ги измажеш отвътре - става въпрос за димоотвод от над 10 метра при мен поне? Или имаш предвид отвън ли? Защото отвън всичко си е измазано - само на тавана не беше и аз измазах доколкото можах с едно лепило за камини, което издържа до 1200 градуса - верно там понамаля пушенето но, не съвсем. Аз си мисля по някакъв начин да вкарам някакви тръби вътре ....
Re: Помощ за комин?
01-10-2008 - 11:59:09
Ами аз ги мазах само отвън. Гогол ме увери че с неговото лепило нямало да има проблем. Надявам се да не пропушат.Нацяло отвън ги измазах с това лепило.И отгоре с гипсовата мазилка, Да вкараш тръба в комина си е решение. Междудругото и моите са по 10 метра.И аз си го мислех това за тръбата но самия комин има отклонения малки наляво надясно и ще ми е трудно. Ако поради някаква причина комина няма добра тяга това допълнително допринася за пушенето от тук и от там.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-01 12:03 от mtodorov.
Re: Помощ за комин?
01-10-2008 - 12:10:47
Да, аз дори се обадих на една фирма, чието име взех от форума - става въпрос за тръби от неръждавейка, но и те ми казаха, че ако има някакви кривини евентуално ... си е кауза пердутта, а и цената си беше - 50 лв. на метър. Верно висока е, но си е решение все пак на проблема. Ще трабва да се разбие и бетоновата шапка отгоре на комина - но ако е необходимо и това ще се направи.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход