Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Климатици....

Публикувано от gogol 
Климатици....
14-08-2008 - 08:19:22
avatar
Привет....!
Искам съвет за новото си жилище какви климатици да си сложа - ще се ползват и за отопление зимата и за хладина лятото...
Мненията по въпроса от продавачите са много,но искам да чуя и вас....!
Имам 2 апартамента от по 50-60 м2 с по две стаи - без преходност- изцяло ориентирани на запад...
Мислих да сложа по една 18 в едната стая и оттам да топля всичко ,но това не е моя бизнес и не зная дали това ще стане ,а и с какво.....
Не желая да говорим за пари,но няма да слагам евтини модели - ,ако някой се наема ще му изпратя планове и нека оферира направо с изпълнение... :]

Чест и почитание
Re: Климатици....
14-08-2008 - 08:24:25
Gogol Отиди във фирма MMC. Сайта е www.mmc.bg. Те продават ДАЙКИН. Мерцедеса в климатиците smiling smiley. Не са евтини но вършат работа за отопление през зимата със сигурност. Аз мисля да слагам такива даже съм заложил тръбите.
Re: Климатици....
14-08-2008 - 11:06:31
avatar
mtodorov Написал:
-------------------------------------------------------
> Gogol Отиди във фирма MMC. Сайта е www.mmc.bg. Те
> продават ДАЙКИН. Мерцедеса в климатиците . Не са
> евтини но вършат работа за отопление през зимата
> със сигурност. Аз мисля да слагам такива даже съм
> заложил тръбите.


Не подценявайте Дайкин, като го принизявате до Мерцедес.
Re: Климатици....
14-08-2008 - 15:47:06
От 5 годишното си обучение по хладилна и климатична техника ме научиха на малко неща... но едното от тях беше че Митсубиши правят едни от наи коравите климатици.
Re: Климатици....
14-08-2008 - 19:08:10
avatar
Благодаря за съветите - изпратих своето запитване към фирмата .... очаквайте да побликувам и отговорът им....
Какво ще кажете за фуджитсу...!

Чест и почитание
Re: Климатици....
15-08-2008 - 00:59:37
mtodorov... ако Даикин са мерцедеса на климатиците.. то Митсубиши са хамъра на климатиците smiling smiley надявам се ме разбираш... smiling smiley
Re: Климатици....
15-08-2008 - 03:16:50
не лъжи да слагаш 1 за 2 стаи . по добре вземи 2 по-малки. Панасоник са най-добри според експертите като съотношение цена/качство . има ги в техномаркета различни модели осигуряват и монтаж на добри цени
Re: Климатици....
15-08-2008 - 03:18:28
имат сайт technomarket.bg
Re: Климатици....
15-08-2008 - 05:40:51
avatar
Виж там още не бях ходил....
С какви компресори са и каква сглобка?
Казаха ми осака и да не минавам покрай тях - а по фасадите само такива.... :cry: :]

Чест и почитание
Re: Климатици....
15-08-2008 - 08:42:52
Щом ще се топлиш с климатици - задължително инверторни. Осака също са климатици - от 3 години ползвам 2 12-ки и си работят, даже добре. Друг е въпроса доколко са по неефективни от по-скъпите. Естествено е, че е по добре нещо по-марково. Ако сградата има изолация и добра дограма/в което съм сигурен/ според мен за всяка стая не е необходима повече от една 9-ка, но да си го смятат специалистите. ВАЖНО е да се проучат и допълнителните ЕКСТРИ. Различни филтри, различни режими на работа, отложен старт, спиране след определено време, АВТО РЕСТАРТ след спиране на тока!!! Много важна функция за БГ. На новия модел Осака таймера е 12-часов, а на някой има дневно и дори седмично програмиране. Някои модели могат да се командват и от централен модул.
Освен това е по-добре да се отиде за покупка на климатик от специализиран магазин, а не от ония за всичко.В последните не съм убеден, че са напълно наясно какво точно продават.
Също така ако се слага климатик в спалня, МНОГО внимателно с позицията - не е приятно като спиш да ти вее. Има нощни режими, но все пак.
Трябва да се прочете повечко от брошурите на фирмите и тогава да се прецени. Успех с покупката!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход