Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

сламена къща отново

Публикувано от mehudi 
Re: сламена къща отново
25-08-2008 - 17:15:43
ето така се носят балите от слама smiling smiley

ТУК ИМА ДАННИ КОЛКО ИЗДЪРЖА НА ОГЪН ЕДНА СТЕНА ОТ СЛАМЕНИ БАЛИ ИЗМАЗАНА С ГЛИНА [video.google.com]#



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-08-25 17:51 от bosto.
Re: сламена къща отново
25-08-2008 - 18:17:00
avatar
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> Петре, сигурен съм че ако направиш такава сламена
> къшурка за твоя пакостник, няма да иска да влезе
> обратно в тухлената...

Като се поразрових, оказа се че имам книжка- ръководство за построяване на сламена къща. Разработка на руснаци и американци. 72 страници, с рисунки и всичко, за да се явиш технически ръководител, ако те мързи да си изпълнител.

Это русское издание Build it with Bales стало возможным благодаря технической поддержке американской неправительственной организации ISAR и Института Солнечной Энергии (Колорадо, США), а также финансовой помощи Агентства США по международному развитию (USAID). Оно представляет собой результат сотрудничества между преданными делу индивидуумами, как в Северной Америке, так и в странах СНГ, объединенными общим желанием сделать доступной широкому кругу читателей информацию о качественном и выгодном строительстве, восприимчивом к нуждам людей и общества, а также бережном по отношению к окружающей среде, в которой мы живем.

Ей така започва........ smiling smiley
Re: сламена къща отново
30-09-2008 - 08:58:32
Какво стана с къщата от слама ? До къде стигнахте ? Пуснете малко снимки.
Re: сламена къща отново
30-09-2008 - 11:44:15
То архитект лесно ще намериш, но ОВ инженер дето да подпише такъв проект.... там ще е големия зор.
Re: сламена къща отново
30-09-2008 - 14:49:40
Основното притеснение на хората от сламените къщи е заради това,че сламата гние и в нея живеят всякакви животинки.А не толкова пожароустойчивост.
Re: сламена къща отново
30-09-2008 - 20:45:34
Аз малко не съм съгласен с железобетонната плоча. Идеята и философията днес за сламените къщи е именно бягството от желязото и бетона, докато в стари времена най-често това е бил единствения начин да имаш покрив на над главата си.
Помислете за ивичести основи с подходяща изолация отдолу.
Една добра идея е и ориентацията на къщата с оглед максимолно усвояване на слънчевата енергия. Давам пример по-долу:




Re: сламена къща отново
30-09-2008 - 21:06:46
За пореден път качвам една книжка с доста подробности и цифрички на англ. език!
Който се интересува може да я свали от ТУК .
Re: сламена къща отново
01-10-2008 - 10:47:54
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз малко не съм съгласен с железобетонната плоча.
> Идеята и философията днес за сламените къщи е
> именно бягството от желязото и бетона, докато в
> стари времена най-често това е бил единствения
> начин да имаш покрив на над главата си.
> Помислете за ивичести основи с подходяща изолация
> отдолу.


Напълно съм съгласен с теб. Днес връщането към природните материали не е толкова финансов проблем , както е бил в миналото , колкото философски.
Като прибавим и това , че майсторлъка за различно от бетона строителство се е позагубил , то в днешно време трябва да притежаваш доста повече упорство и убеденост в делото или другия вариант е повече пари за експерименталност.


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход