Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Търся съвет за стоманобетоннии колони на къща

Публикувано от lachi 
Търся съвет за стоманобетоннии колони на къща
03-09-2008 - 21:49:39
Здравейте,
вече се убудих, че тук има много знаещи и преминали през доста неща хора затова искам и съвет

казусът на кратко/ако може/ е следният:
Къща видимо нова на около 10г стипила в /у основите на стара къща с каменен зид/или поне част от новата е в/ старата/.Новата къща е на 2 етажа и подпокривно пространство.Проблема е че РЗП на къщата е 160м2 на всеки етаж и почти няма колони които да носят вторият етаж.Къщата не е измазана от вътре и се вижда че просто няма колони. На първият етаж човека ми показа 4 колони на едната стена която е около 40 м дълга и каза че това са всичките колони на къщата и че тя добре се носи и от тухленият зид който е около 45 см с мазилката от вън. А и самите тухли са единици от старите това също малко ме зачуди на колко ли години е къщата.Виждал съм такива по къщите от 70 години, но може и да греша, така че затова не ме хокайте много.

та въпроса ми е, че ограда се пука и пада защото няма колони, пък тежеста на цял етаж и покрива е доста по голяма отколкото на оградата. Обяснението бе че тя е на пояс, но аз поас го виждам да "кацне" пона в креищата си на нещо сигурно, а то...

Снимки трудно бих могъл да ви пусна преди средата на другата седмица защото просто не си носех фотоапарат и като отидох да я видя това бе последното нещо което очаквах от къща 320 м2 на 2 етажа.

Благодаря Ви предварително на всички
Re: Търся съвет за стоманобетоннии колони на къща
03-09-2008 - 22:00:08
Здрасти. И аз съм на същото дередже, но при мен е малко по-сложно. Ти, все пак, имаш някакви колони, а тухлите еденички са носещи. Така че, действай смело. Това мнение го давам, след като вчера при мен бе един доста добър строител за съвет по моя проблем.
Re: Търся съвет за стоманобетоннии колони на къща
03-09-2008 - 23:53:42
Баба ми навремето имаше на селото си стара къща,която беше без никаква колона.Само тухли единички,сложени по ширина в стените.Къщата беше квадрат,разделен на 4 през средата с други стени,пак такива дебели-с тухлите по ширина.Отгоре върху всичко това...излята някаква плоча...криво-ляво..."бетона" е бъркан в кофи на двора и с арматура каквото е имало на евтинджос.
Бях дете когато удари земетресението в Стражица.На 25 километра.Къщата не само не мръдна тогава,ми и още си е там.Миналата година ходих до селото,не е мръднала и не личи сегашния и собственик да пипал нещо по нея.
Така,че...да се подхожда с предубеждения към единичките ми се вижда малко смело.Просто тая постройка трябва да я погледне експерт за да каже дали е строена по правилата.Но не я отписвай само заради единичките.Имат си качества.
Re: Търся съвет за стоманобетоннии колони на къща
05-09-2008 - 10:01:51
Здравейте
Има решение на проблема но е доста скъпо.
Системата се казва FRP за сеизмично укрепване.
В тази система от тухлена стена става противоземетръсна шайба,това е много добра система за усилвае на сеченията но не е и евтина.
Re: Търся съвет за стоманобетоннии колони на къща
07-09-2008 - 21:42:06
sika Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте
> Има решение на проблема но е доста скъпо.
> Системата се казва FRP за сеизмично укрепване.
> В тази система от тухлена стена става
> противоземетръсна шайба,това е много добра система
> за усилвае на сеченията но не е и евтина.


За какви пари говорим? Това, "доста скъпо" е доста обширно понятие. За едни скъпо 200 лева, за други 20 000. Уточнете какво имате предвид.
Re: Търся съвет за стоманобетоннии колони на къща
10-09-2008 - 10:20:58
Здравей
Ще ти излезе около 10 000лв ако решиш да го правиш с карбонови ленти и карбонови платна.
Сумата която ти казвам е с включен труд и материали.
Re: Търся съвет за стоманобетоннии колони на къща
11-09-2008 - 16:52:28
Сика, дай координати на фирма, коярто може да свърши тази работа, или ако ти се занимаваш с това, свържи се с мен на тел. 0884/770-232 Васил.

П.С. Sika, разрових се в нет-а и открих фирмата, която се занимава с този вид услуга. Благодаря ти за насочването. В Понеделник ще отидем до там с управителя на фирмата и ще разбера цената.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-11 18:29 от kolonal.
Re: Търся съвет за стоманобетоннии колони на къща
11-09-2008 - 19:33:09
Старата ни къща строена 74 година няма колони само стени зидани с тухли единички от Сарафово .Не е мръднала без пукнатини 3 етажа по 100 кв всеки .
Re: Търся съвет за стоманобетоннии колони на къща
11-09-2008 - 19:51:01
Сика, сега като сметнах, излиза, че цената на тези укрепващи колони ще ми излезе не 10000 лева, а 20 000.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход