Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Машина за алуминиеви олуци

Публикувано от Geto 
Машина за алуминиеви олуци
11-09-2008 - 19:29:18
Здравейте,

Миналата събота гледам комшията ще си сменя олуците. Пред къщата спря едно малко камионче и двама хървати ей така като на шега взеха да пъхат алуминиеви листове :ami: в една малка машинка и докато си пафкат цигарките от др. страна взеха да искачат готови олуци. Рекох като се върна от бачкане ще се застоя да видя и разпитам, но то няма и следа от балканците а новите олуци вече на къщата и една чистота на обекта moody smiley
Та въпроса ми е какво се прави сега по нас?
Abu
Re: Машина за алуминиеви олуци
11-09-2008 - 20:03:30
Geto,
ако си решил да си слагаш такива на къщата тук, да те успокоя - има ги предостатъчно. Не е задължително да са алуминиеви, има и различни дебелини обикновена (черна праховобоядисана) ламарина. А може и медна... По-известни са под името безшевни улуци или американски улуци. Наистина се работи бързо с тях, изтеглят се на място във всякаква дължина (най-дългият, който съм слагал беше 12 м), което пък решава транспортните проблеми и имат някои предимства пред традиционните нашенски, но имат и недостатъци.
Та, каква точно те интересува за американските улуци в България?
Re: Машина за алуминиеви олуци
11-09-2008 - 20:19:14
Абу,
С оглед на това което ми предстои всичко ме интересува smiling smiley Тези олуци изглеждат добре, нашите стоят малко грубо, но предимствата и недостатаците на едните и другите ще решат въпроса confused smiley
Радвам се че съм попаднал на правилния човек smiling smiley
Re: Машина за алуминиеви олуци
12-09-2008 - 10:04:27
Абе, направо си нямат недостатъци. Стандартните олуци изискват квалификация, която не се намира лесно на последък, а тези може да ги монтира човек без квалификация, ако има мерак за работа...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход