Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Искам съвет за нещо от Вас....!

Публикувано от gogol 
Искам съвет за нещо от Вас....!
04-08-2008 - 17:42:54
avatar
Привет на всички съфорумци....!
Изпълнявам хидроизолация на плосък покрив и стигнахме до следния проблем:
- трябва да се анкерират няколко хоризонтални греди и ребра по протежение на целия покрив и по скосовете така че да се реди Брамак антик,но не знаем как и с какви профили да стане това...?
-между ребрата ще се реди фибран 7 см после ще се прави замазка за наклон ще се шпаклова и аз пак ще изпълнявам финишно покритие с полиуретан
Та въпросът ми е как да се захванат стабилно гредите и ребрата без много -много пробиване/иначе ми скапвате долното хидро/,с какъв профил става това и изобщо пишете за каквото се сетите - щото вече акъла ми се взе цял ден от мислене....
Първоначално мислех с анкери,но те излизат скъпо и инвеститора не иска- все пак бройката им е над 1700 броя - фи 14 на 200мм...... confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley moody smiley

Чест и почитание
Abu
Re: Искам съвет за нещо от Вас....!
04-08-2008 - 18:02:07
Зависи колко стръмни са скатовете. Дюбели 8/10 х 160 през метър са достатъчни, все пак тук няма торнадо да вдига конструкцията нагоре.
Много не ми стана ясен детайлът на покрива и защо тия греди на хоризонталната част??? И не разбрах коя е долната хидроизолация - слагал си я под фибрана ли? Я по-добре отначало...
Re: Искам съвет за нещо от Вас....!
04-08-2008 - 18:29:33
avatar
Та значи.....!
иМАМ ИЗПЪЛНЕНА ХИДРОИЗОЛАЦИЯ НА ПЛОСЪК ПОКРИВ НА 1-ВА РЪКА
Сега искат да се изпълни замазка при 45 Градусов наклон като се сложат ребра и помежду тях да се накове фибрана
Тъй като цялата конструкция става рехава и може да се вдигне пожелаха да се анкерират греди които да се свържат със ребрата и върху тях при плоската част да се изпълни замазка за наклон....
Върху която аз обаче ще изпълнявам финишен слой хидро от полиуретан
Та как аджеба да захвана всичко това?

Чест и почитание
Abu
Re: Искам съвет за нещо от Вас....!
04-08-2008 - 19:05:20
Абе пак нещо... По ската имаш ??% наклон, ребра и 7 см фибран между тях. Ребрата се опаянтват в долната част с челната дъска, а горе с гредите. Гредите повдигат нивото и трябва да слезеш до изолацията с 45% холкер/замазка. Тъй ли?
Ако е така, единият начин е да се закрепят ребрата с Г-образни планки - дюбел към бетона и винт към дървото. Обаче като цена май ще е като анкерите, трябва да се пробва колко планки го правят стабилно. Зависи и какъв размер ще са планките. Оттам и цената, броя дупки, дюбели и т.н.
Другият начин е да си пробиваш през ребрата към бетона и да слагаш дюбел-пиронии поне 8/16. Разпорките пак от ребра, като редуваш една в ниското, една към билото между ребрата. Хващаш ги от срещуположната страна с винт, а може и тях да ги дюбелираш.
И в двата случая намирам за странно решението да се прави борд от греди, че после да се замазва и да се прави хидроизолация. И как смятат да завършват керемидите към плоската част? Гредите май ниски ще дойдат, що направо не пуснете един ред изправени четворки? После холкер към равното и поли към керемидите.
Re: Искам съвет за нещо от Вас....!
04-08-2008 - 19:54:10
avatar
ми честно казано и аз не знам...
Тъй го искат и трябва да го направя....
По ската/скоса/ трябва да има керемиди Брамак, а те как ще почнат от напълно хоризонтална част и аз самия незнам...
Хоризонталната част на покрива я завършвам аз - правя финишен слой и това си е,не зная защо искат да слагат греди....Ама като сложат ми пробиват хидрото и там е проблема.... а моите апартаменти са отдолу и това хич не ми харесва.
всеки ден променят по нещо и това е поредната дивотия на архитекта или проектанта....
По ската се наковават ребра на през 50 см вертикално,между тях се поставя фибран за топлоизолация,а това със плоския покрив - защо и как ще наковават греди и аз не вдянах

confused smiley

Чест и почитание
Abu
Re: Искам съвет за нещо от Вас....!
04-08-2008 - 20:26:14
Ами аз предположих, че гредите са първо за борд (да не влиза вода от равната част под керемидите) и второ - да опаянтят ребрата. Като ковеш ребра откъм тясната част (изправени) понякога е много трудно да се стабилизират да не се клатят наляво-надясно. Доколкото разбирам, не се предвижда ламперия под керемидите. Тогава това опаянтване трябва да стане или откъм краищата на ребрата с челната дъска и въпросните греди, или някъде в средата с разпорки. Обаче да правиш замазка върху дебело дърво и да очакваш, че никъде няма да спука... на мен не ми изглежда читаво. Казваш, че ти е много еластична изолацията - в такъв случай може и да нямаш проблеми, но отдолу холкерът със сигурност ще поддаде.
Re: Искам съвет за нещо от Вас....!
04-08-2008 - 21:43:55
avatar
ОООО, изолацията е супер еластична и я правя като за мен - сиреч не пестя от материала и става добре...
Хватката е как да закрепя гредите така че да не нарушавам хидрото , а и да стане здраво?Не от първия вятър да хване баира покрива.... :}
Проблема е че съм правил гредова конструкция ,но върху скатен покрив от дърво, а тук е бетон с хидроизолация
Как да хвана и с какво здраво греда 6 на 5 см откъм 6-ти сантима...? confused smiley

Чест и почитание
Re: Искам съвет за нещо от Вас....!
06-08-2008 - 11:48:06
А помисли ли си да сложиш на този покрив полистиролбетон?
Предимствата:
1. лек е
2. хомогенен
3. попълва плътно всички фуги и кухини
4. става бързо
Един недостатък - ламбдата е по-висока, т.е. с по-малък топлоизолационен ефект като материал, НО всички загуби, които се получават при "фибрани" /XPS/ чрез неточно изрязване, получаване на фуги и т.н. са сумарно по-големи от по-лошия изолационен ефект на материала.
Re: Искам съвет за нещо от Вас....!
06-08-2008 - 18:28:12
avatar
Дай линк да се запозная в детайли ако може! :]

Чест и почитание
Re: Искам съвет за нещо от Вас....!
06-08-2008 - 20:21:25
Де се е чула тая работя първо да правиш хидроизолация после да анкерираш греди върху бетона. Първо се монтират гредите , по между тях се слага топло изолация ,всичко това се покрива с дъски или платна , върху това се лепи хидроизолация и после кавото желаеш и накрая керемиди .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход