Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кофражен шперплат - става ли?

Публикувано от Petar 
Кофражен шперплат - става ли?
21-07-2008 - 14:14:56
Ще ми останат доста листи 4ерен шперплат след строежа.
Мислите ли че ще стане да го ползвам като външен слой на една пристройка 15м2 дето замислям да е долепена към къщата (оставил съм врата там даже) с перспектива да я направя малка спалничка там.
Замислил съм метално-дървена конструкция с изолация между гредите, отвътре ОСБ и гипскартон, а отвън тези шперплатови плоскости да накова.
После рабица отгоре им и мазилка.

Та - подходящ ли е шперплата за целта confused smiley
Re: Кофражен шперплат - става ли?
21-07-2008 - 14:46:05
ем чи що да не ставаsmiling smiley само че ми се струва че построиката по скоро ще ти свърши работа като работилничка.. отколкото като спалня но то без да се види трудно може да се прецени smiling smiley
Re: Кофражен шперплат - става ли?
21-07-2008 - 15:45:31
avatar
Зависи какъв е-китайския е лош,но покрит с мазилка ще издържи....Само рабицата я кови с пирони - неръждавейка,че след години ще се срути всичко като изгният!
В края на краищата нали това е целта на топлоизолацията отвън - да предпазва цялата система от външно влияние... :]

Чест и почитание
Re: Кофражен шперплат - става ли?
21-07-2008 - 17:16:43
Става и още как - сглобяемите къщи дори на места са по некачествени smiling smiley Има го испълнено - дървен скелет от греди 10-10 , плоскостите наковани отвън , полсле отвън изолация стиропор мрежа и мазилка . Отвътре вата и за капак гипскартон и боя . Живеят хората в него .
Re: Кофражен шперплат - става ли?
21-07-2008 - 17:57:31
Аз всъщност съм сигурен на 99% че става. Ама да питам пак де... smiling smiley
Имам към 20 листа останали от предния строеж дето ще ги ползвам и сега за кофраж.
Цяла година бяха на двора, сняг, дъжд, слънце - нищо абсолютно им няма.
Re: Кофражен шперплат - става ли?
21-07-2008 - 22:02:18
avatar

Значи биват.... clap:

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход