Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пътеки - как?

Публикувано от Petar 
Пътеки - как?
14-07-2008 - 17:28:01
Ами тази есен или ранна пролет догодина ме чакат близо 100-110 м2 пътеки около къщата и градината.
Аз първо смятам с малко желязо да ги налея с бетон 10 см . ( 2 бетоновоза май се заформят)
Естествено около къщата ще сложа и някаква хидроизолационна замазка отгоре.
Ама после ?
Дайте някаква идея кой е най- оптималния вариант за финишно покритие ?
Да е естетически издържан, надежден и не на последно място финансово по скромен аче квадратурата не е малка.

Аз си мисля за гнайсови плочи, май вървят между 5-10лв/м2
Други идеи ?
Abu
Re: Пътеки - как?
14-07-2008 - 18:05:09
Не ти ли се струва грозен гнайсът? Сякаш току-що са го пъплили охлюви. Аз намерих някакъв без слюда, ама вече съжалявам, дето дадох по 7 лв. за него. Ползвах го като зидария на борда на гьолчето с жабите, но нещо не се връзва...

Аз мисля да си направя пътеките из двора с речна баластра - кефи ме как хруска под краката. Трамбовка, слой пясък, отгоре 5-6 см баластра, отстрани бордюри. Около къщата можеш да пуснеш върху пръстта едно платно изолация, ако ще и от най-евтината. Отгоре пак пясък, баластра и бордюр към наклона да не бягат камъчетата.

Аз лично не харесвам лепенето на плочи или камък върху бетон - достатъчна е пясъчна подложка и циментова фуга. Ама и фугата ми грознее, затова между камъните насипах смес талаш, тор и пясък, т.е. във фугата да се хване трева. Гледам някаква тиква покарала покрай останалия гюрлюк... И е здраво, все пак паркирам колата там.
ven
Re: Пътеки - как?
14-07-2008 - 18:22:16
Quote

Аз мисля да си направя пътеките из двора с речна баластра

А зимата как ще чистиш снега smiling smiley, или есента попадали шуми и други боклуци от органичен произход.

И мен ме чакат такива неща и ще са камъни май някакви ама съм в голямо чудене и аз.
Re: Пътеки - как?
14-07-2008 - 18:35:01
Тука като че ли има добри идеи, а пък е и Варна
[www.impressia.biz]

Това за баластрата е добра идея за градината
Ама не и около къщата. Не искам да ми се процежда вода към основите.
Abu
Re: Пътеки - как?
14-07-2008 - 18:54:16
"Не искам да ми се процежда вода към основите"

Май ще трябва да си бетонираш целия двор тогава - един плочник нищо не решава.
Бях останал с впечатлението, че си в селска къща. Разни бетонови елементи не са много "битов" стил, ама като ти харесват... А на мен не ми изглеждат никак евтини. То ако ще е така, сам да си направя мозаечните плочи е най-добре. Пробвах една-две с бял цимент и доста стъкло от бутилки - много яко става, но е и трудоемко, особено полирането. Обаче за 100 м2 ще измисля механизация.
Abu
Re: Пътеки - как?
14-07-2008 - 19:05:49
Тъкмо щях да кажа като недостатък на баластрата, че задържа водата (не прави локви, но й пречи да се оттича). За почистването - с дворна метла и тъща. Зимата работа по двора нямам, почиствам само пътя, а там няма опасност чакълът да се смеси с пръст - снегът излиза с един слой камъчета, но като се разтопи, те пак си идват на местата. Освен това много по-ефективно е вместо да се рине сняг, само да се опесъчават коловозите - в средата се чисти, няма как, но не до дъно. Предполагам същото е с пътеките - чистене на снега до десетина см и леко опесъчаване. Пясъкът след топенето изчезва в чакъла.
Re: Пътеки - как?
14-07-2008 - 19:42:05
Абе ора, стига с тоз бетон бе, не ни ли е доста вече sad smiley
Re: Пътеки - как?
14-07-2008 - 19:59:55
Ми дай добра алтернатива де confused smiley

Как правят нещата в Канада там при вас ?
Re: Пътеки - как?
14-07-2008 - 20:09:22
Петре, нали знаеш че думата много е много разтегливо понятие. Ако имаш достатъчно зеленина в двора, още 120 кв. м. бетон или павета не биха загрознили общия вид!! Аз лично предпочитам т.н. павета.
Re: Пътеки - как?
14-07-2008 - 20:18:34
И аз харесвам павета - има ги сега и в различни цветове.
А и тези еко плочи с дупките в линка горе не са лоши - тревица и там може да се зеленее
Хубаво, ама това за двора..

А какво да правя с опасващите къщата пътеки ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход