Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пластмасови улуци

Публикувано от MeXaHuK 
Пластмасови улуци
14-06-2008 - 08:59:20
Знам, че има и такива, но за жалост нищо не знам за техните качества. Искам да поставя улуци на халето си, което е покрито със сандвич панели и ме притеснява дали от спойките на металните улуци няма да се стопи пяната в панела, затова се заинтерсувах от пластмасовите. За жалост нищо не можах да открия в мрежата, затова моля за малко информация за тях. Чудя се далли няма опастност да се спукат при евентуално замръзване на задържана вода в тях, например от сняг. Предполагам се лепят със силикон или се сглобяват с някакъв уплатнител но това са само предположения.
Abu
Re: Пластмасови улуци
14-06-2008 - 13:40:45
Не обичам пластмасови улуци. Все пак няма опасност да ти се спукат от замръзване, но неминуемо ще увиснат и ще задържат вода, защото скобите им са слаби. Подлепянето на поцинкованите улуци няма да навреди на пяната.
В твоя случай повече бих се притеснявал за надулучната пола или как да вкарам водата от сандвич панела в улука. При дъжд водата подлизва по горната ламарина и попива в пяната. Много бързо долната ламарина корозира, на всичкото отгоре и от нея подлизва и водата не влиза всичката в улука, а се стича към стените.
Друго интересно нещо е как се захващат скобите на улука към панела.

Въпросът с надулучната пола важи и за ондулин, LT-ламарина и всякакви неплоски покривни повърхности.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход