Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Напукана плоча

Публикувано от kkrater 
Напукана плоча
28-04-2008 - 20:55:03
Здравеите може ли никои от по опитните в бранша да даде мнение че сам в паника.Излях плоча 350кв.м но не сам си пуснал още водата на обекта и не можах да я полея напука се реших че е само повархностно но сега след даждовете отдоло тече здраво има ли ниакаква опастност занапред да имам проблеми с плочата.Благодаря предварително. confused smiley confused smiley confused smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-28 21:10 от kkrater.
Re: Напукана плоча
29-04-2008 - 08:30:31
Пукнатините отгоре виждат ли се отдолу същите т.е. пресичат ли цялата дебелина на плочата? Колко са широки? Вътре в тях вижда ли се армировката? Нормално е бетонът да не е абсолютно водоплътен, но щом тече здраво... през определени пукнатини ли тече?

Ние оттук неможем да кажем, но най-вероятно е копроментирана цялата плоча. Този обект няма ли си технически ръководител, строителен надзор, та се налага във форума да питаш?

П.П. Като гледам заглавията във форума: напукани стени, напукани плочи, като че ли е дошъл краят на света...
Re: Напукана плоча
29-04-2008 - 10:20:02
Bratle kak si po4nal bez voda ne znam, i nikoi li ne ti kaza 4e plo4ata se poliva obilno ne znam napravo se 6a6kam. sega sistemata e da proverite dali ne se e desortiral betona kato trqbva da go strelqte i da vadite za proba da go vidite kakvo e ostanalo kato qkost poneje ti e pregorqla konsistenciqta.kOGATO SE NALIVA BETON POSLE SE POLIVA PONEJE TEMPERATURATA NA BETONA SE UVELI4AVA MNOGOKRATNO. Vodata bqga po fugite.Na tova mu vikat HIMIQ.Sega predpisaniqta moje da sa slednite varhu taq plo4a da nalee6 po tunka plo4ada obere6 problemite I SI PUSNI VODA , AKO LI NE NE PRAVI NI6TO DA NE SE POGREBE6 I TI I DECATA TI TAM. I ne se luji sega ako njqkoi ti kaje da mine6 puknatinite s perda6ki tova 6te e ludost perda6kite 6te zamajat samo povurhnostta. vutre v plo4ata e stra6no.
Re: Напукана плоча
29-04-2008 - 12:22:55
може да става въпрос за пукнатини от съсъхване - опитай да ги минеш със силен циментов разствор.
Re: Напукана плоча
29-04-2008 - 13:23:32
разбивай цялата плоча и после я почвай наново като си осигуриш вода, иначе след 5 години можеш да си видиш къщичката в формата на буквата М като средните две чертички ще изглежда плочата ти, малоумник самоук и спестяващ :} :} :} :} :} изяж сега голямото дърво да дойде акъла, ти вече си го гризнал здраво-)))) :} :} :}
Re: Напукана плоча
29-04-2008 - 22:04:29
avatar
Привет!
Не е голяма работа бързото съсъхване-проблем ще е ако е десортиран бетона!
Каква марка си излял?
Повиши марката бетон и излей още една 5 см замазка с добавка за якост.....,ще се оправи надявам се
Не се коси-не си първият нито последният случай в БГ!
Направи съставка за бетон тип G, самоуплътняващ се тип
Успехи...
С почит

Чест и почитание
Re: Напукана плоча
30-04-2008 - 03:59:41
Emiliano: Пак се смееш.
Моята плоча на търговския обект беше цялата в пукнатини от бетон 20.Защото никoй не е поливал с вода 4 часа след наливането.Както каза гогол това помогна.

Re: Напукана плоча
30-04-2008 - 08:01:07
avatar
Чест и почитание.... :] clap: smiling smiley :]

Чест и почитание
Re: Напукана плоча
11-05-2008 - 17:17:22
Благодаря за саветите след декофрирането се оказа че пукнатините са само повархностни .
Re: Напукана плоча
13-05-2008 - 12:49:18
tova ne e garanciq 4e plo4ata e dobre
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход