Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

поредния опит за измама с К-стъкло

Публикувано от cazobg 
поредния опит за измама с К-стъкло
19-04-2008 - 14:10:21
Здравейте,
Ето че и ние се натъкнахме на опит за измама с К-стъкло.
Фирмата ,която ни монтира дограмата ни се обади ,че всичко е готово и ние съответно отидохме да хвърлим по едно око.Първото нещо ,което забелязахме бе ,че стъклата отвън са матови.Като приближихме видяхме надпис отвън „К”.Решихме,че са обърнали скъпоценното К от обратната страна и веднага хукнахме към фирмата.Там служителят съвсем невъзмутимо потвърди,че К-то е монтирано от вън и че той така знаел.Няма да ви казвам обяснението,което измисли за да се обоснове защото ще изпраднете в смях...
Та така,паникьосахме се ние ,хайде обратно на обекта да правим теста със запалката.Щрак отвън,щрак от вътре –все 4-ри жълти пламка.
Отидохме при един наш познат и тествахме неговото К –стъкло.Втроия пламък от вътре навън бе червеникав.Спор няма.Сега продължението на историятя е следното:
В Понеделник отиваме на обекта с машинка и замерваме.
Но какво да правим от тук нататък? Ние си държим на К-стъклото ....Как ще стане смяната на стъклопакета?Има ли опасност да се нарани профила?
Моля ви помагайте със съвети защото цяла зима сме пестили пари за тази дограма.
:g: :g: :g:
ven
Re: поредния опит за измама с К-стъкло
19-04-2008 - 14:25:20
Няма проблем да се смени стъклопакета, просто се махат уплътнителите от вътрешната страна вади се стария и се слага новия стъклопакет.

А тез са големи мошеници. Като ти сменят стъклопакета им напиши името за да знаят хората да не се занимават с тях.
Re: поредния опит за измама с К-стъкло
19-04-2008 - 14:35:07
Ven -благодаря ти.
Няма да избързвам с имена докато не тестваме с машинката.Да не би пък да се окаже К-стъкло.Въпреки,че дори и да е -то е обърнато ...
От провинцията сме и сме възмутени от това невежество.Питахме в още една фирма и от там ни отговориха ,че К-то се монтирало отвън.Даже казаха-вън,втре ...все тая....
Срам и позор.....
Re: поредния опит за измама с К-стъкло
19-04-2008 - 18:35:56
avatar
С нашите търговци трябва да се действа с договор, в който пише, че ако нещо не отговаря на спецификациите, цената става 0 лева (или поне оставащото след капарото), както и за ден забавяне дължат 5% отстъпка. Аз поне мисля така да правя, който не ще все някой свестен ще се намери, който да е сигурен в това, което предлага - след последната ми поръчка на мебели с доставка месец и половина и вече се бавят 3 месеца.
Всеки път си кавам че е за последно и все става така - имам и случай на поръчка на интериорни врати които се забавиха 5 месеца, поръчах си на друго място, а после още 5 месеца го чаках да ми върне капарото и то защото минах на заплахи.
Re: поредния опит за измама с К-стъкло
20-04-2008 - 07:38:03
Много е ясно че ще ви измамят когато не сте там.
Re: поредния опит за измама с К-стъкло
22-04-2008 - 09:08:23
Пускате жалба в комисия за защита на потребителя и си решавате проблема.Аз така постъпих с фирма МУЛТИТЕХ.С тях имахме доста разногласия но като пуснах жалба срещу тях за няколко дни си оправиха дограмата.
Re: поредния опит за измама с К-стъкло
22-04-2008 - 09:54:13
В Ролпласт редовно лъжат,че слагат К-стъкло.Познавам двама,измамени от тях.Схемата е стара,колкото света....нарича се измама!
Re: поредния опит за измама с К-стъкло
22-04-2008 - 21:15:52
Еми това е. Няма разлика в пламъка. Проверих преди 10 мин.
Днеска ми сложиха дограмата на 2 етаж - 15м2 Коммерлинг, 5 кам., с двоен СП и К стъкло (уж де). Иначе от момчетата дето минтираха съм доволен.
Но проверката със запалката...всички стъкла са с напълно идентични пламъци без никаква разлика. :g:
Утре им се обаждам на фирмата да идват с детектор - иначе никакви пари не им давам (50%капаро съм дал само) и пускам молба ако откажат в КЗП както посъветва
Rumen Iankov
ven
Re: поредния опит за измама с К-стъкло
22-04-2008 - 21:21:24
Ако имаш мултицет също може да видиш дали е К-стъкло.

Поне на моята дограма работи. К-стъклото има микро слой от там разни метали и при тест с мултицет се вижда има ли ги тез метали или не smiling smiley
Re: поредния опит за измама с К-стъкло
22-04-2008 - 21:50:18
Еми нямам и не съм длъжен да имам.
Според мене фирмата която ти продава кашкавал е длъжна да ти докаже че е кашкавал след като не се различава от сиренето.
И съм убеден че съм прав и това трябва да е стандарт на всяка фирма за дограма, а не само при поискване (демек...ако мине)
Мила БГ картинка...това е.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход