Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Проектиране на мини маркет?

Публикувано от partzalev 
Проектиране на мини маркет?
28-10-2007 - 19:03:13
Най-после успях да се науча как да работя с една програмка за 3D проектиране!
Даже направих няколко малки проектчета - много е лесно, просто с едно натискане на мишката - буташ цяла стена.... smiling smiley
Моля, някой да ми палне лампата и ако знае да ми каже какви са изискванията за самостоятелна сграда с предназначение за мини маркет (около 200 кв.м.). Каква трябва да е височината, колко да са входовете, какви и колко помещения да има,изискват ли се паркоместа, рампи и т.н.
Относно ЗУТ-а съм наясно, просто искам да визуализирам една идея, преди да се обърна към архитект!
Поздрави!
Re: Проектиране на мини маркет?
28-10-2007 - 20:31:39
Здравей,
мога да ти дам няколко съвета без да претендирам че съм изчерпателен.
Височина в търговската зала 3.00м. Ако имаш склад там трябва да е по-висок тавана напр. 3.20. Вратата между склада и тър. зала около 150 на 210 . Вероятно пожарната ще те накара да направиш един авариен изход. Рампа е желетелно да направиш - за майки с колички и инвалиди. Може да нямаш паркинг.Ако имаш трябва ти място и за инвалид. Вероятно ще ти трябва и рампа за да разтоварваш стоката.
Трябва ти два входа - един за посетителите и един откъдето ще зареждаш.
Може да имаш и хладилна камера - разполага се в склада. (една или два -зависи какво ще продаваш)
Ако ще разфасоваш месо-пилешко или ще мелиш кайма - трябва ти едно помещение -развасовачно.Ако искаш да разфосоваш сирене и кашкавал - още едно помещение ти трябва.касове маси ти трябват 1-2броя.
ами това се сештам за сега.
И разбира се офис за управителя (и сот ако имаш) .
Re: Проектиране на мини маркет?
28-10-2007 - 22:59:53
jorko,
Благодаря за включването!
Могат ли да се избегнат помещенията за разфасоване, при положение, че съответната стока се доставя опакована с етикет на производителя?
Идеята е да се предлагат само български стоки от доказани производители!
Вероятно има и изискване за помещение за персонала (WC, баня, стая за преобличане с гардеробчета) и тя с отделен вход ли трябва да е?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход