Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нова баня на дървен гредоред

Публикувано от pepo 
Нова баня на дървен гредоред
20-05-2008 - 13:18:50
Дайте идеи и какви тънкости има при изграждане на нова баня в къща на дървен гредоред така че да няма проблеми с влагата след време. Подходящо ли е да се обшие с влагоустойчив гипсокартон. Проблема е да не изгние гредореда...
Re: Нова баня на дървен гредоред
20-05-2008 - 17:39:30
avatar
Импрегнирай дървото добре с импрегнатор,а после лакирай поне на 2 ръце....
Постави полиетилен м/у настилката и гредите,а после и фибран
Измажи и нанеси изолация!
Постави плочките и си готов
почит

Чест и почитание
Re: Нова баня на дървен гредоред
20-05-2008 - 21:08:45
Преди 15 години го правих.
Върху гредите найлон, а отгоре му арматура и бетонна плоча! Арматурата се хваща в дупки в стените (дълбоки 3-4 см). Гредореда остава като вечен кофраж. След това теракота на пода и Фаянс на стените. Капка не е пропуснала на никъде!
Сега ще правя ремонт (дойде и времето), не мисля и да къртя, а направо върху стария фаянс ще лепят.
Единствения недостатък е , че се напукаха плочките върху студената вода, но когато я правих не бяхме чували за изолация...
Re: Нова баня на дървен гредоред
20-05-2008 - 21:22:20
avatar
clap: и аз това казвам


Чест и почитание
Re: Нова баня на дървен гредоред
21-05-2008 - 00:59:22
gogol ,
това с изолацията е да няма температурна разлика, нали?
За да не са напукват плочките! Щото и на мен ми престои бая площ, а пък ти вярвам!
Re: Нова баня на дървен гредоред
21-05-2008 - 06:08:26
avatar
Плочките трудно биха се напукали в случая,но е хубаво да се направи един термо мост за всеки случай....
Гредите трудно биха изгнили и получавате поне още една екстра- топли крака за през зимата когато стъпите на пода!
Мои познати от Англия дори си сложиха система за отопление/вид подово/,но без дефектно токови защити за мен това е ерес.....
Ползвал съм в случая системата и тя си работи- така че дерзайте и напред!
Ще се радвам ако съм помогнал
чест и почитание :] :loveu:

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход