Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

усвояване на балкон

Публикувано от irorina 
Re: усвояване на балкон
31-05-2007 - 14:06:36
Стафане, при теб щом е било с одобрен проект ти си изключение. В общия случай се работи без проект и в разрез със законите като се нарушават правата на съседите.
Би следдвало де е ясно , че предприемачите не остават и сантиметър неусвоен от това, което се разрешава. Защо се правят големи тераси в подпокривните нива? Ами защото не може да се покрият, а не защото предприемачът е решил , че 20 кв.м. тераса е перфектно решение за една боксониера.
Re: усвояване на балкон
31-05-2007 - 14:35:39
Здравейте!

Терминът "усвояване на балкон" важи ли за моя случай? На висок партер съм, всички имаме стая към двора с балкон с железни перила - на 4те етажа, вкл. нашия, всеки балкон покрива този под него, затворени са със стени от двете страни, а отпред и дясно - отворени.

Искам да го остъкля, защото съблазнява всички да се прекачват, разбиват ми вратата и прочие. КАКВО е нужно за това, освен съгласието на съкооператорите?

НИМА трябва да правя нотариална заверка? Кооперацията е над 60 годишна и ние живеем в нея вече 30 г.

Още тогава остъклих куненския балкон-ложа ли се казва? - изцяло вграден в стената, т.е не изпъква извън плоскостта на страничната фасада. Сега искам да заменя винкела с по-сериозна дограма. Нуждая ли се от разрешения?

Лора
Re: усвояване на балкон
04-06-2007 - 20:39:39
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами не се надявай, че няма да дойде време, когато
> ще бъдеш принуден да премахнеш това незаконно
> преустройство. Примерно ако аз съм срещу теб ще
> подам оплакване в общината, че по този начин ме
> зесенчваш. Не е случайно, че в закона пише, че над
> кота корниз сградата трябва да се събира под 45
> градуса.


То по тази причина във всеки блок има някакво преустройство на балкони и ще паднат едни жалби срещу съседите които няма да имат край.
Re: усвояване на балкон
25-07-2007 - 17:10:39
Това за строителното разрешение / за усвояване на балкон/ в кой закон го пише, абсолютен лаик съм и искам да прочета.
Re: усвояване на балкон
25-07-2007 - 17:30:49
avatar
Имаше специално решение за партер и северно изложение-не се иска разрешение.Не вярвам някой специално да се е занимавал наскоро с тази материя. smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход