Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отново за топлоизолацията

Публикувано от danel 
Отново за топлоизолацията
15-05-2008 - 22:42:39
Моля препоръчайте ми фирма, която да санира къщата ни. Дойдоха на оглед от една голяма фирма и ни отказаха . Не ми дадоха точно обяснение, но ми казаха, че всички работят за пари.Къщата им се видя очевидно с големи прозорци и за същите пари на един блок могат да свършат работата два пъти по- бързо. Трябвало да се слага скеле от четирите страни и т.н. Няма да цитирам фирмата, защото в случая постъпиха поне честно и отказаха, а не да звъня и да ме лъжат . sad smiley
Re: Отново за топлоизолацията
16-05-2008 - 07:41:51
avatar
За къде аджеба в България става въпрос?
Почит

Чест и почитание
Re: Отново за топлоизолацията
16-05-2008 - 21:11:44
Съжалявам. Става въпрос за София. Но ние май се отказахме вече от фасадна топлоизолация. Ще си изолираме подпокривното пространство. Мислите ли, че ще има ефект върху температурата на втория етаж. Аз съм лаик и не разбирам твърде много, за това питам по най- примитивния начин. :]
Re: Отново за топлоизолацията
16-05-2008 - 21:53:25
Да, и то осезаем. При условие че сложиш минимум 10 см фибран или 15 см вата.
Колкото повече от това - толкова по-добре.
И не забравяй пароизолацията (найлон 2 ката) да е първото нещо на бетонната плоча.
ven
Re: Отново за топлоизолацията
17-05-2008 - 00:00:50
Quote

При условие че сложиш минимум 10 см фибран

не забравяй пароизолацията (найлон 2 ката) да е първото нещо на бетонната плоча

Petar би ли обяснил тази работа.

Fibrana по дизайн е пароНепропусклив, не се ли получава излишен найлона? за ватата ОК, тя е дишащ материал.
ven
Re: Отново за топлоизолацията
17-05-2008 - 08:56:52
А и какво се получава ако искаш таванското да го ползваш за нещо и решиш да лепиш фибрана и евентуално върху него армирана замазка?
Re: Отново за топлоизолацията
17-05-2008 - 09:30:35
Ако таванското е обитаемо жилищно помещение би следвало то да бъде включено в топлоизолирания обем и съответно да бъде топлоизолирано не по пода си.
Re: Отново за топлоизолацията
17-05-2008 - 10:13:32
Благодаря на всички за съветите. Таванското ни помещение не е обитаемо. Ще направим следното: ще сложим минерална вата между гредите и след това ще начукаме фазер. А на плочата наистина можем да залепим фибран и отгоре нещо върху което все пак ще можем да стъпваме от време на време. Какво да бъде?
Re: Отново за топлоизолацията
17-05-2008 - 10:26:42
Quote

Таванското ни помещение не е обитаемо

Danel, в тоя случай както правилно отбелязва Pe6o замисъла ти за гредите е напълно излишен. ТИ на пода е напълно достатъчна.
Аз съм сложил обикновено "голо" ПД4 (евтино е) върху фибрана си на таванската плоча, стана много стабилно, ходиш си спокойно. Скара не ти е нужна.
Re: Отново за топлоизолацията
17-05-2008 - 19:04:33
avatar
И аз съм съгласен.....
почит

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход