Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

абсурд в магазина;-)

Публикувано от dolphex 
абсурд в магазина;-)
13-05-2008 - 20:52:19
Здравейте искам да споделя с Вас една случка която много ме развесели днес докато търсех ламиниран паркет за ремонта в къщи...
Влизам си аз в един магазин да погледна какво се предлага,разглеждам си спокойно но дойде ред и на консултацията с продавачката ....оказала се малко по късно собственичка,,,,
Та на въпроса ми би ли могла да ми изчисли колко ще струва поставянето на паркета ми се отговаря"ти ше купуваш ли или само питаш"....
както и да е стигнахме до консенсус и започна изчислението:

Такса оглед и снемане на размери 20лв.
Такса превоз на материалите до мястото 20лв.
Такса пренос на материалите до етажа по 2 лв. на етаж..
Такса поставяне на паркета 3лв. на квадрат и отделно по 1,5 на линеен метър за первазите ...
Капаро 50 %...срок на изпълнение "тоя месец трябва да стане";-)))
Договор-Йок(харесва ми тази чуждица)
Цена консумативи -150 но може и малко повече(50-100)

И накрая запитвам добре значи цената е такава-а отговорът....-"а ако искате фактура плюс 20 %"....

"Театърът" се разиграва във Варна в доста голям магазин специализиран в този вид услуга"ламинат" , та чудих се цял ден как се намират клиенти които да правят поръчки при наличието на такова отношение,таксички и разни други "екстри" та ту се смея ту се замислям...



Re: абсурд в магазина;-)
13-05-2008 - 21:34:37
В подобни случаи задължително се посочват магазина и адреса му, защото некоректните търговци не заслужават коректни клиенти (каквито сме всички ние). winking smiley
Re: абсурд в магазина;-)
14-05-2008 - 07:37:24
avatar
Абсолютно сте прави....
Кажете кой е този магазин - такива нямат място на пазара....
А пък ако случайно мой клиент попадне на тях - поне да знае за отношението им...
Почит

Чест и почитание
Re: абсурд в магазина;-)
14-05-2008 - 07:38:50
avatar
Лично аз пазаря от "ЛИМЕКС" - понеже са познати и там това не може да се случи,а и са директните вносители от Кроношпан и СУИСФЛООР
Почит

Чест и почитание
Re: абсурд в магазина;-)
14-05-2008 - 09:22:44
Да гледаме положително: Поне са ти казали всички екстри предварително.

:}
Re: абсурд в магазина;-)
14-05-2008 - 09:49:42
dolphex Написал:
-------------------------------------------------------
И накрая запитвам добре значи цената е такава-а отговорът....-"а ако искате фактура плюс 20


Е, поне можеш да минеш без ДДС. :}
Re: абсурд в магазина;-)
14-05-2008 - 13:57:44
Аз бих ползвал да ми ги качат ..за 2 лв до 10-ят етаж...20 лв ...не е зле :}
Re: абсурд в магазина;-)
14-05-2008 - 16:28:55
Малко извън темата, НО не съвсем smiling smiley

Кухненският ми смесител е подвижен с един гумен "бутон" за пускане на водата който нещо взе да се поизносва. Смеситела е от години, не пазя касова бележка и др. но рекох да проверя в WEB страницата на производителя от къде мога да си закупя тази гумичка, защото в магазина не държат такива чаркове sad smiley Е там в нарочна форма ме накараха да посоча само модела и домашният ми адрес. Очаквах да получа информация за най-близкият магазин където продават такива части, но мина 1 седмица и забравихsad smiley за проблема. Вчера спира едно камионче на DHL и ми връчват един голям плик с нещо, а ми това е моята гумичка. И ОООО Чудо, не ми искат и една стотинка, дори за транспорта от Калифорния spinning smiley sticking its tongue out smoking smiley само ми благодарят!!!

dolphex, думата ми е, че ние клиентите сме тези които позволяваме изобщо да съществуват индивиди като описаният от теб! И на мен никак не ми изглежда смешно.
Re: абсурд в магазина;-)
14-05-2008 - 19:03:08
Geto, ти май беше в Канада или бъркам? Тук ми се случи нещо подобно с чарк за детска количка Чиполино, но си платих май само транспорта. Все пак съм доволен - тук рядко се среща това
Re: абсурд в магазина;-)
14-05-2008 - 20:33:40
Нали никой тук не си мисли, че компаните в С. Америка и З. Европа ей така сами са решили, че трябва да бъдат мили и учтиви с клиентите :ami: ? Всъщност това отношение на търговците, с което за жалост се сблъскваме всеки ден в България и така точно описано тук от dolphex, е било непознато до 9-то Септемврийската "Революция" 1944 г. Тъй че единствено от нас клиентите зависи нещата да си дойдат на мястото winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход