Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за вътрешна топло изолация

Публикувано от ivo_m 
Въпрос за вътрешна топло изолация
17-03-2007 - 15:56:52
можели да ми кажене дали ще има някъкъв ефект 2 сантиметра стелеопор или материалите на Депрон които са по 6мм ?
Re: Въпрос за вътрешна топло изолация
17-03-2007 - 18:35:29
Аз съм сложил стиропор 10мм с плътност 20 и съм много доволен, а и е доста по-евтино от депрон.
Re: Въпрос за вътрешна топло изолация
17-03-2007 - 21:09:50
значи стиропор с плътност 20 дебелина 20мм ще е чудесен или греша а ако на височина 1-1.30 някаде сложа и ламперия по добрели ще е
Re: Въпрос за вътрешна топло изолация
18-03-2007 - 11:55:25
да по-добре ще е естествено
Re: Въпрос за вътрешна топло изолация
19-03-2007 - 06:45:27
ок а можели някои да ми каже евентуално цена на 20мм 20 плътност стиропор
Re: Въпрос за вътрешна топло изолация
23-03-2007 - 23:32:37
така да се каже ме разубедиха и ще се прави външна изолация дано да и за добро
Re: Въпрос за вътрешна топло изолация
27-03-2007 - 07:53:02
В последният апартамент в който работих на тавана сложихме гипскартон с вата а на стените депрон.В хола понеже позволяваше сложихме фибран в замазката.Докато работих с една газова печка отоплавях целия апартамент и собсвеника каза че сега е по-добре отоплението на апартамента отколкото преди.Единствения недостатък е че като натиснеш по здраво стената с пръст остава следа и ако не се проветрява редовно може да се получи мухъл.Но според мене ако има изолация отвътре топлината няма как да минава през стените и се връща обратно в помещението .Но това е само мое мнение.Примерно направете съпоставка с конструкцията на хладилника.
Re: Въпрос за вътрешна топло изолация
27-03-2007 - 17:00:56
Ако е залепен добре, 5мм стереопор е много добро средство против конденза и съответно мухъл. Термокерамичните покрития постигат ефект по подобен начин - слаба топлопроводимост на контактната повърхност.
Като енергийна ефективност не може да се сравнява с външната изолация, но все пак е нещо.
Ние имаме в апартамента, стената на пипане е по-топла и от вътрешните.
Re: Въпрос за вътрешна топло изолация
29-03-2007 - 03:53:50
А какво мислите за покритие с гипсови плоскости върху стереопора? Не дава ли по-висока ефективност и премахва нежелателните явления. Мухъл е МНОГО вредно - предизвиква голяма част от най-лошите болести.

Апропо - Къде се появява мухъла? - между стереопора и стената, или над стереопора?

Re: Въпрос за вътрешна топло изолация
04-04-2007 - 08:34:12
Ако ще слагате гипскартон то тогава можете между стената и гипскартона да сложите вата.А мухъла се появявя над стереопора.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход