Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за вътрешна топло изолация

Публикувано от ivo_m 
Re: Въпрос за вътрешна топло изолация
22-04-2007 - 19:48:22
Здравейте от един нов потребител smiling smiley Моят въпрос е малко по-специфичен, но реших да използвам вече съществуващата тема, тъй като тези свързани с изолация така или иначе са много winking smiley Живея на последния етаж на панелен блок и на външната стена в спалнята се появи мухъл, резултат най-вероятно от нарушена хидроизолация на покрива. Тя вече беше ремонтирана, но резултата от това едва ли ще е вечен, така че бих искала да направа някаква изолация на самата стена на стаята, която да не позволява проникването на влагата от теча по панела към помещението. Засега съм се насочила към вътрешна изолация тип XPS, въпреки многото и противници поради факта че водела до конденз и мухъл от изпаренията вътре в стаята (с тях се надявам да мога да се преборя с повечко проветрение и постоянно отопление winking smiley ) Може ли някой да ми даде съвет каква изолация да направя в случая - външна или вътешна, и от какъв материал точно? Предварително благодаря smiling smiley
Re: Въпрос за вътрешна топло изолация
23-04-2007 - 09:34:38
Според мен - (по професия не съм строител), но съм патил, та според мен, ако тръгнете на борба с влагата отвътре навън сте гарантирано на грешен път - няма да успеете. Водата няма спиране, освен ако не си налепите хидроизолация по стените и тавана, което пък пак ще води до мухлясване, ако сте с плътна дограма, защото тогава дори и супер изолирани независимо с какво, стените ще са мокри, а мократа стена с или без изолация е чуден топлопроводник, прави отвсякъде термомост и ще кондензира и мухлясва не зарави външната , а от конденза на вътрешната (от стаята) естествена влага на въздуха.
Единственият правилен за мен начин е да се търси причината за теча (ако изобщо има такъв а не е обикновен термомост, който води до конденз на вече споменатата вътрешна битова влага)
Принципно ако тече покрив, госпожо, ефекта рядко е мухъл, по-скоро е мокро и капе. Естествено, може да е много малко, но ако отвътре топлите, би трябвало да съхне. Най-често причината за мухъла е термомост, който в съчетание със северното изложение на стената, неравномерното отопление(в тия скъпи времена) и липсата на вентилация, особено ако има ПВЦ дограма води до мухлясването.
Е, ако само се овлажнява отвън, ефекта е също образуване на термомост, който пък води до конденз вътре и мухъл.
Така че, решете проблема комплексно, много вномателно проверете за теч и ако няма, топлоизолирайте ОТВЪН мястосто, където мухлясва - вероятно е открита част-калкан, ръб или друг такъв детайл. С ХПС отвътре нищо не правите , освен че храните на майстора децата...
Успех!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход