Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

кинт и плътност

Публикувано от maora 
кинт и плътност
07-05-2008 - 14:49:37
Здравейте другари и другарки,

някой може ли да обясни разликата между КИнт и Плътност и да онагледи с пример. Много ще ми е интересно колко хора знаят........
Re: кинт и плътност
07-05-2008 - 15:31:56
аз като електроинженер знам че "К. инт." значи коефициент на интензивност на застрояване и представлява отношението на максималната РЗП към площта на парцела.
Плътността на застрояване е отношението на площа на петното на строежа към площта на парцела.
Не виждам нищо неясно.
Re: кинт и плътност
08-05-2008 - 03:10:22
avatar
А каква е дефиницията за "петно" - основата или някаква проекция върху земята - в смисъл ако една постройка е във формата на обърната пресечена пирамида, кое ще е петното - долната или горната основа?
Re: кинт и плътност
08-05-2008 - 06:35:04
avatar
Здравейте!
Заформя се нещо като изпит ли....? Що ли....?
Има доста вратички в закона по отношение на плътността на застрояване,ама не е за форум бе хора.....
Почит :]

Чест и почитание
Re: кинт и плътност
08-05-2008 - 13:53:46
avatar
Е моят въпрос е за обща култура и ме интересува официално какво се води петно, а и практически - търся си земя, а къщата която съм измислил в основата е доста по-малка от това нагоре (не не е обърната пирамида) smiling smiley
Re: кинт и плътност
08-05-2008 - 17:02:09
АЗ пък съм измислил самолет, ако може да ми кажеш нещо за аеродинамиката за д полети.
Вместо да задаваш въпроси по форуми си намери архитект - сам нищо не можеш да измислиш. Или поне нищо свястно.
Re: кинт и плътност
08-05-2008 - 23:11:23
avatar
Архитектът измисля подробноситите, външният вид и форма си ги измислям аз. Не мисля че има невъзможни неща стига да не трябва да виси във въздуха.

Въпросът все пак беше за това, кое се смята за "петно" при един строеж - площта долу или проекцията.
Re: кинт и плътност
09-05-2008 - 00:57:25
dodo2,
визата за проектиран определя границите на бъдещата сграда (задължителни и препоръчителни). Дали сградата ще стъпи изцяло в така определените граници си е виждане на инвеститора. Ако постройката стъпва на площ много по-малка от площта на следващите етажи, отговорността е изцяло на конструктура. Това което е свързано здраво и трайно със семята е застроената площ, независимо колко ще се получи разгърнатата. Ето един пример:

Re: кинт и плътност
09-05-2008 - 03:10:07
avatar
мерси smiling smiley от това което си написал, разбирам, че за "плътността" ("петното"/площта на парцела) ще се вземат предвид 70 кв.м (42 + терасата и стълбище) така ли?

P.S. а като чета втората част от изречението ти, тогава пък излиза, че се взимат предвид 10 кв.м... т.е. парцелът ако е 500, то 10/500 = 2% плътност?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-09 03:14 от dodo2.
Re: кинт и плътност
09-05-2008 - 14:12:19
Зависи в каква посока ти е интереса!
Ако искаш да имаш повече земя, ще поставиш сградата на по-малка площ и ще я разгърнеш след първия етаж. Това е добре за виличка в малко парцелче например.
Ако обаче искаш максимално РЗП, ще поставиш сградата да стъпи на 100% върху петното, а послед (ЗУТ го позволява) да излезеш навън от вертикалата на строителните граници, като позволените размери са различни в зависимост дали е към улица или навътре.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход