Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Геоложки проучвания

Публикувано от Tony 
Геоложки проучвания
03-01-2007 - 15:18:23
Здравейте. Не съм много сигурен как е правилно, геоложки проучвания или хидрогеоложки проучвания. Става дума за проучването на почвата което е необходимо при проектиране на къща. Необходима ми е малко повече информация за какви проекти се изискват тези проучвания? И как вървят цените на тези проучвания, както и евентоално телефони на фирми занимаващи се с тази дейност.
Re: Геоложки проучвания
03-01-2007 - 17:28:23
Незная дали си говорил вече с архитект, който ще ти прави проекта, защото на нас именно архитекта ни препоръча човека, който да ни ннаправи това проучване.
Прави се за да се тръгне от там каква е основата и как да стъпи къщата въху терена (много грубо казано) за да могат да започнат специалистите от конструкция тяхната част по проекта. На нас ни взеха 400лв, парцела ни е 512кв, подпочвените води са на 2,5м, има доста неща в папката, състав на почвата и прочее. Когато давахме документите в общината за разрешителното за строеж към общата документация сложихме и една папка от това проучване.
Дано съм ти била полезна и успех в начинанието smiling smiley
Re: Геоложки проучвания
03-01-2007 - 17:51:05
Благодаря. Наистина все още не сам говорил с архитект или по-точно не конкретно за започване на проектирането. Просто искам да съм подготвен предварително как вървят цените за тези услуги именно защото очаквам , че всеки ще иска да ме прати при свои човек spinning smiley sticking its tongue out
Re: Геоложки проучвания
03-01-2007 - 18:13:22
Мисля че последните години значението на "свои хора" се е променило. Когато става дума за много пари и клиенти се преполага, че всеки се стреми да дава най доборото от себе си. Това налага да има екип от "свои хора" които работят качествено и в срок. До тук никой не ни е налагал с кого да работим, просто ни препоръчваха специалисти и до сега сме доволни. Единствено препочетохме наш ландшафтен архитект, който е приятел на сестра ми. Общо взето виждам тенденция да се препоръчва, ако нямаш никой впредвид. Защото да ти кажа хич не е приятно да си платиш, да чакаш месеци и накрая да ти кажат ами ние не можем да свършим работата, преживели сме го. От както работим с препоръчани хора такова нещо не ни се е случвало.
Успех с реализирането на мечтаната къщаsmiling smiley
Re: Геоложки проучвания
03-01-2007 - 20:27:54
Ами на мен ми взеха 250 лв, което пак ми се видя много... Човека преписа стар доклад за района (вероятно правен от друг).. Общо взето ако не се направи сондаж за което се изискват много пари, другото е ... бошлаф... странно как без сонда е констатирал вода на 2.5 м... може би е екстрасенс...
Re: Геоложки проучвания
03-01-2007 - 21:45:06
Съгласен съм с теб paraplaner4eto, но все пак една и съща работа и като количество и като качество може да се извърши от различни хора за различна цена и когато не си запознат с материята да се метнеш на първото предложение би било авантюра, затова и питам да събера информация. Ще ти кажа например, че ми предлагат двама архитекти или по точно препоръчват ми ги. Но единия иска 10 евро на квадрат, другия 6. И за двамата имам уверение, че са добри и ще ми свършат работа. winking smiley
Re: Геоложки проучвания
03-01-2007 - 21:48:30
даааа. И аз чух за този вариант zestate, но понеже си строя къща за мене този варянт не ме устройва. Освен ако преписаното не е от доклада на комшията и дори и тогава ще имам някой резерви.
Re: Геоложки проучвания
03-01-2007 - 22:02:33
Тони, радвам се за теб, да имаш избор е много важно, архитекта ни взе 9е и само чакам да стане готова къщата ни, защото точно това е нашата къща мечта, архитектите са много важниsmiling smiley))). И все пак става дума за пари, на нас архитектурния план ни струва банков кредит за една година и ако си сигурен че ще получиш едно и също добро качество не виждам защо да не се възползваш от по изгодната оферта.
zestate, не е екстрасен човека, говореше за нова технология, ама пусто егн не помня.
Re: Геоложки проучвания
04-01-2007 - 08:57:56
А като бие сонда през лятото как определя нивото на подпочвените води през другите сезони? А когато е имало поредица от сухи години как се определя нивото на подпочвинети води в дългосрочен период? Нали всичко е на база някакви изчисления, прогнози....ЗА еднофамилна къща при положение, че ти предлагат геоложки материал по архивни дани е тъпо да искаш сондажи.
И да те светна това което преписват е на база множество сондажи, а не на един и точността е доста добра. И без това накрая като се изкопае изкопа се вижда какво е точно положението.
Сондажи се правят при липса на архивни дани и при сериозни съоръжения и сгради.
Re: Геоложки проучвания
04-01-2007 - 14:57:27
4ovek дай малко повече информация. Къде може например да се провери има ли такива архивни данни за местността? Кой се занимава с това и т.н.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход