Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

част ЕЛ???

Публикувано от slanchice__ 
част ЕЛ???
13-11-2006 - 11:27:52
Здравейте, може ли някой да ми препоръча фирма в Бургас, на която да си дам проекта да ми направят количествено стойностна сметка.
Благодаря ви.
Re: част ЕЛ???
14-11-2006 - 05:46:39
За количественна сметка може да потърсиш някой строителен техник.
После даваш количественната сметка на строителна фирма, те я остойностяват и получената стойност може да считаш като ориентировъчна оферта на съответната строителна фирма.
А в процеса на строителство ще се опитват да ти обяснят че са излезли непредвидени работи за които ще искат допълнителни пари. Понякога са прави.
Re: част ЕЛ???
14-11-2006 - 08:40:42
Аз мога да направя количесвена сметка независимо от това чер съм в София.
Сканирай проекта и го испрати на имейла angelborisov@gmail.com.
Re: част ЕЛ???
14-11-2006 - 09:08:41
По проект ми дават ПВ 3х1,5; 3х2,5; 3х4 - като 1,5 е за осветление, 2,5 за контакти, 4 е за печка. Говорих с различни хора, които ме съветват цялото трасе да е с 3х4, а отклонението към контакта да е 3х2,5. Квадратите на къщата са 190. И по проект са ми дадени 17 кръга, т.е. мсяка стая е на отделен кръг, осветлението на първи и втори етаж също, печка, пералня, хладилник, бойлер и климатици са също на отделени. Ако слушам различните хора ще се объркам още повече. Така че може те ли да ме посъветвате нещо.
Re: част ЕЛ???
14-11-2006 - 09:48:28
Странно е , че всички си поръчват технически порект, а после се надяват на това, че по него ще се изчислят количествата с точност. След това строителят твърди, че количествата не са верни и в 99% от случаите е прав.
Защо ти е количествена сметка за ел.частта при положение, че 10 пъти ще промениш проекта за инсталацията до завършване на сградата?
Re: част ЕЛ???
14-11-2006 - 10:29:05
Здравей, мисля че мога да ти помогна. Типа на кабелите които цитираш задължително се слагат под мазилка и са добре оразмерени. ПВВ 3х1.5 за осветление, ПВВ 3х2.5 за контактите, като за печката ако е на отделен кръг не е необходимо да бъде 3х4 / стига да не е някаква много мощна фурна/ достатъчно e ПВВ 3х2.5. Абсолютна глупост е да се карат всички кръгове с 3х4. Това е технология от 80 г. Тенденциите в цял свят са за производство на ел. уреди с ниска консумация. За това проекта трябва да е ориентиран към изграждането на повече токови кръгове които да бъдат оразмерени с по-малки стойности на предпазителите. Това е много важно, защото при късо в един уред, който е включен към 50А пр-л се чува гръм, получават се онези големи черни петна около контакта а може да се предизвика и пожар. Когато пр-ля е 16А при късо се чува само едно пляк и нищо повече. За да се намали дължината на захранващите линии и постигне икономическа ефективност е добре да се използват ТА /табла тип апартаментни/, които се захранват с ПВВ 3х6 от Електромерно табло. Така вместо да караш 10 т.к. караш реално само един. За теб бих препоръчал ако е двуетажна къща да сложиш за всеки етаж по едно ТА и да се захранят от Т.Електромерно, ако е едноетажна постройка пак да бъдат две ТА разположени до по-големи консуматори и така ще имаш по 8-9 т.к. на едно ТА. По отношение на количественота сметка в цената за проека влиза и тази част, а за остойностяването /което не е задължение на проектанта/ могат да ти помогнат във всеки ел. магазин с цени на материалите и ти да си ги сметниш. Стойноста на СМР може да искаш оферти от няколко фирми и да се ориентираш. Специалист съм по част електрическа и може да ми се довериш, за въпроси anton.mishev@btc.bg
Re: част ЕЛ???
14-11-2006 - 11:18:59
Човек,
мисля да купя кабелите поне някаква част от тях. То проекта вече го променяхме много пъти и поне за сега смятам че ме устройва в този си вариянт, но то ще се ви по-нататък какво ще стане. За това че количествата няма да са 100% верни съм сагласна, но все пак искам да знам колко ориентировъчно ще са ми нужни.
Re: част ЕЛ???
16-11-2006 - 12:17:56
Zdraveite imam edin vapros kam vas i vi blagodarq perdvaritelno!!! Znae li nqkoi kakvo elektromerno tablo mi e neobhodimo za 29 elektromera?S kakvi razmeri trabva da bade?
Re: част ЕЛ???
16-11-2006 - 12:22:48
i mejdu drugoto se zanimavam s proektirane no nemojem da se razberem s arhitekta i invistitora
i si mislq 4e sami ostavili mnogo malko pome6tenie za tabloto.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход