Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Недовършени интериорни врати - обработка?

Публикувано от Chilio 
Abu
Re: Недовършени интериорни врати - обработка?
18-04-2008 - 22:53:51
Аз пък ползвам метална четка върху дрелката - което може да се свали пада. Другото с рендето и надълбоко. Нали разбирате, че нанасянето на декорации с четка не е за хора, дето им е за първи път? Иска "ръка". За лаиците има ПВЦ фолио. Все пак за предпочитане е некадърна кръпка пред изкуствен материал.
Re: Недовършени интериорни врати - обработка?
19-04-2008 - 09:07:16
Тва с металната четка няма ли много да нарани дървото? Аз го ползвам само за метал.
Abu
Re: Недовършени интериорни врати - обработка?
19-04-2008 - 09:55:32
Зависи колко е увредена и с каква твърдост е дървесината. Ако лесно се изтърква с четката, после лесно се заглажда и с шкурката. Винаги тръгвам от идеята, че по-зле не може да стане, т.е. пипам грубо, защото се налага и предпочитам да сваля някой и друг милиметър, но да почистя добре. За врати и дограми не се замислям много. За мебели е по-отговорно - знам някои техники, но не мисля, че чрез споделянето им във форума ще помогна много. Още повече, като съм ги пробвал, резултатът не е бил много за хвалба, ама то от липса на опит...

Re: Недовършени интериорни врати - обработка?
21-04-2008 - 15:04:18
Да Абу,

вратите са от масив. Няма талашит, мдф и т.н. Там, където е станало е супер, по-точно ще стане супер след като се мине и с лак. Счупи ни се старата многолистова приставка (май не беше многолистова) и засега сме на "една ръка" smiling smiley Ще купуваме, няма как и наистина мноооого боклук прави. А за прахоляка - знаеш.
А за отпадъка от шкуртането - демек стърготините - нямаш проблем ако ги смесиш със самия лак. Ние слагахме и Ц200, но съвсем мъничко. Опитай по-добре да ги смесиш само с лак. Така ще си по-близо до останалия цвят. Успех!
Re: Недовършени интериорни врати - обработка?
21-04-2008 - 15:08:00
Извинявам се Абу,

отговорът ми бе до pe6o
Re: Недовършени интериорни врати - обработка?
21-04-2008 - 16:11:26
pe6o Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Изобщо производителя и този, който ти ги е
> препоръчал тези врати какво е имал предвид да се
> прави с тях, че да се налага ние тук да измисляме?
> Също какви са другите повърхности (ръбове) освен
> основната на вратата: пак грунд; естествени
> дървени летви; финишен слой мдф; рязан мдф...?

Не знамкаква е била идеята, вратите така си бяха във жилището, когато го купих. Вероятно се предполага, че ще се боядисат едноцветно плътно отгоре, но някак си не ме кефи тъй да се каже. В Практикер се продават точно същите врати и там хванах едно момче от щанда за боите и лаковете да му ги покажа и да ми каже какво да ги правя. Каза ми леко да ги зашкуря и след това да се минат с лазурен лак с някаква по-тъмна разцветка за да ги оцвети и така... Ама не знам дали ще стане...


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход