Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Гипсокартон, мазилка - моля за съвет!

Публикувано от Potential_Buyer 
Гипсокартон, мазилка - моля за съвет!
15-04-2008 - 09:20:27
Здравейте,
Преди повече от 1 год, когато подписвахме предварителния договор със строителя, ни казаха, че не било проблем да сменим гипсокартона с мазилка в договора - само ще подадем молба (когато му дойде времето), ще подпишем анекс към договора и ще ни направят мазилката. Да, ама не. Сега нямало как да не ни сложат гипсокартон, работниците не били в града, ала бала....

След като видях грубият строеж (има вече А14) мисля, че вътрешна мазилка е крайно необходима, защото тухлите не са подмазани отвсякъде, т.е. на места стената "свети" - мога да видя съседния апартамент от моя! Не съм специалист, но си мисля, че ако се сложи гипсокартон, изолацията (например шумоизолацията) ще клони към нула. Така ли е?

Тъй като те гипсокартона така и така ще ни го сложат, може ли да се направи (финансирано с наши средства) мазилка и върху нея те да си слагат скапания гипсокартон (за който явно те вече са ни взели парите)? Има ли такова "животно"?

Как мога да постъпя, че да се отърва от "светещата" стена?

Ами ако отида сега с един майстор (дори и преди полагането на инсталациите) и да направя на своя глава тънка мазилка?

Моля помогнете, че проблема си е сериозен, а аз определено не разбирам от вътрешни изолации.
Re: Гипсокартон, мазилка - моля за съвет!
15-04-2008 - 10:33:33
Ние сега какъв акъл да ти дадем? Явно са те врътнали преди повече от 1 год, когато подписвахме предварителния договор със строителя. Що за глупост е вече договорено нещо да не се пише в договора, а да се обещава анекс, когато му дойде времето?!

Иначе ще се намерят разбирачи, които да те убеждават, че гипсокартона е много хубаво нещо. За кого? За строителя очевидно. Но ти с очите си си се убедил за какво става въпрос. Остава да се пребориш. Успех!
Re: Гипсокартон, мазилка - моля за съвет!
15-04-2008 - 10:55:56
Да, Пешо, че ни врътнаха, врътнаха ни (млади сме и нямаме опит още), но се учим.

За това, се чудя какво да го правя този гипсокартон, който така или иначе ще ми сложат? Дали да не се пробвам мазилка преди гипсокартона?
Re: Гипсокартон, мазилка - моля за съвет!
15-04-2008 - 11:18:31
Значи сега какъв ти е въпроса?
1) Дали е по-добре да се сложи мазилка?
2) Как да накараш строителя да си свърши работата?

Ако е първото: Според мен определено да се положи мазилка, както си му е реда в съответствие с инсталации и други! Това сам си го разбрал, защо питаш? Друг е въпроса дали и стената не е некачествена крива и прочее. А гипсокартона може да си/им го разтрещиш от главата.

Прегледай форума = много сме писали за предимствата и недостатъците на гипсокартона и мазилката.
Re: Гипсокартон, мазилка - моля за съвет!
15-04-2008 - 14:16:16
Извинете ,че се намесвам,но си мисля че строителя пак гледа по бързия вариант
-с гипскартонМоже да стане добре, но само ако го направи на конструкция
с вътрешна изолация с минерална вата.Но ако само го лепи на стената
обезателно ще трябва да се направи поне една изправяща мазилка.
Има и други варианти но са по скъпи Та така-успех.
С поздрав -aerolux@bv.bg
Re: Гипсокартон, мазилка - моля за съвет!
15-04-2008 - 16:30:53
Благодаря ви за мненията!
Започнах да се ориентирам. Ще питам строителя как точно смята да прави този гипсокартон (както писа aerolux).

И pe6o, според теб грубият строеж дали е качествен, ако "светят" процепите = има разстояние между отделните тухли?

Благодаря!
Re: Гипсокартон, мазилка - моля за съвет!
15-04-2008 - 18:15:13
Още не съм си усъвършенствал свръхестествените способности дотолкова, че да мога оттук да ти кажа дали грубият строеж е качествен.
Re: Гипсокартон, мазилка - моля за съвет!
15-04-2008 - 19:24:39
Няма никакъв проблем да се направи мазилка и върху нея да се лепи гипсокартон - даже е по-добре. Само дето ни виждам смисъл да се лепи гипсокартон като се изправи стената с мазилка, при положение, че може да се шпаклова.
Май ще ти е най-лесно да купиш малко пяна и да минеш за един ден всички фуги по зидарията - даже и майстор не ти трябва. Ако ще плащаш ти на майстор - накарай го да подмаже фугите с разствор от двете страни на стените, а не да минава с тънка мазилка.
А на строителната фирма можеш да теглиш една майна - щом са обещали е редно да си изпълнят обещанието.
Re: Гипсокартон, мазилка - моля за съвет!
15-04-2008 - 19:53:47
То ако се маже, няма ли да се попълват и фугите? И за чий ни е гипсокартона в този случай, освен ако няма и вата? За дом на хлебарките...?
Re: Гипсокартон, мазилка - моля за съвет!
15-04-2008 - 20:29:48
avatar
Имате 5 години експлоатационна гаранция- изисквайте я....!
Ако ви откажат - съдете ги
Просто исках да помогна....
Изисквайте,щом сте с права - потърсете ги
С почит

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход