Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

може ли!

Публикувано от ivelinel 
може ли!
14-04-2008 - 08:17:27
Имам паднала част от дувар,изграден от тухли от кал.Мога ли да ги заменя с червени тухли ,но като свързващ материал да ползвам пак кал?Дано да съм бил ясен.Благодаря!
Re: може ли!
14-04-2008 - 08:22:29
avatar
Привет!
Не виждам как ще вържете тухли с камъка,но иначе ако ви хареса става,да.....!
В калта се слага малко слама,служи за армировка ,да не я забравите...
С почит

Чест и почитание
Re: може ли!
14-04-2008 - 10:08:29
Gogol,това за сламата не го знаех.Ще следвам съвета.
Сърдечни благодарности!
Re: може ли!
14-04-2008 - 17:32:15
avatar
smoking smiley spinning smiley sticking its tongue out clap:

Чест и почитание
Re: може ли!
14-04-2008 - 20:47:44
Може, но защо се налага? Варта или цимента са прекалено скъпи в сравнение с тухлите? Май по-проблемна ще е основата на този тухлен зид и цялостната му устойчивост. А да наричаме сламата армировка е несериозно.
Re: може ли!
14-04-2008 - 21:38:58
avatar
Привет!
Драги ми Пешо,щом си така компетентен по въпроса би ли ми обяснил как става сместа за зидане с кал?
Аз съм само на 38 години,но май ще мога да ти помогна ако не знаеш- и знаеш ли що -щото поне една къща съм направил през живота си ............!
Комплименти на доверилите ми се до сега- и за напред не смятам да Ви лъжа.
Чест и почитания

Чест и почитание
Re: може ли!
14-04-2008 - 21:54:44
avatar
Сори ,ама искам да попитам професионалистите в бранша - Знаете ли как се ЛАЙНЬОСВА?
За невежите по въпроса ще ви просветля след отговора на ПЕШО
Успех
П.С.
Драги ми Пешо,моля не търси в Гугъл нещо по въпроса-просто няма тази информация
Е,очаквам отговорът ти?!?!? smoking smiley

Чест и почитание
Abu
Re: може ли!
14-04-2008 - 21:55:45
На двора имам стар неизползваем кенеф - някой навремето го е зидал с кал и да, има слама. Но не бих се хвалил, че съм построил къща по този начин... За дувар е приемливо, стига да не е повече отметър висок, да не вземе да се гътне върху някого. Сламата в калта не е никаква армировка - слага се, за да не изтече сместта преди да е втвърдила. Въпросът на ivelinel не е толкова тъп, на мен лично ми харесва как изглежда зидария от камъни, тухли и парчета керемиди на кал. Но това е само декоративно, през ум не ми е минавало да правя нещо масивно по този начин.
Re: може ли!
14-04-2008 - 22:01:19
avatar
Къщите през 40-60 години са строени с тухли от кал.просто тогава цимента е бил лукс....
Бих поспорил дали не може къща да се вдигне с кал....!
Лично аз реставрирах имот от 45 година правен по този начин
Вярвайте ми новите технологии не помагат при реконструктурирането на толкова стар имот
Требва си кал и лайно.....
Сори за езика,ама чакам Пешо да ми отговори и ще ви кажа за какво иде реч
Почит smoking smiley

Чест и почитание
Abu
Re: може ли!
14-04-2008 - 22:17:57
Ами аз съм събарял такава къща. Тухлите ни трябваха цели, та не ползвахме чукове, а я свалихме с шутове. Ти прецени това зидария ли е ... (а аз въобще не съм Чък Норис, разбираш ли)
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход