Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

salamander -мнение за профила

Публикувано от kkrater 
salamander -мнение за профила
04-04-2008 - 11:40:24
Вече няколко дни се ровя из форумите събирам оферти от фирми и още не съм се спрял на фирма с която да работя.Определено искам да работя с хора които имат опит не искам гаражни истории.Мисля за PVC salamander но не намирам много информация .Моля помогнете
Re: salamander -мнение за профила
04-04-2008 - 13:40:56
Тъкмо съм във форума, та да споделя и по тази тема! Аз доста се рових, консултирах със строители, познати....знаеш как е. Истината е, че немските профили са еднакви като технически характеристики горе-долу, интересното е , че Саламандър не е популярен профил в Европа и не е по-добър от Тисен, Века или Кьомерлинг, а напротив! Просто името е позната на хората заради обувките, но профилите са нищо особено, само рекламата им унас е много голяма. Няма причина да се предлага този вид дограма на по-висока цена, това е изкуствено завишаване на цената, защото тя е по-низш клас от другите немски профили. Мои съвет, събери няколко оферти и за Тисен, по-добре технически издържан профил едва ли ще намериш, много здрава кемферна връзка, соледна арматура, прекрасен дизайн, много добра статика!
Re: salamander -мнение за профила
04-04-2008 - 20:14:10
И най важното e как ще ти монтират дограмата.Ако не разбираш няма да имаш проблем но ако разбираш деиталите като нивелиране,линия по конец,пастиране и др. може да имаш проблеми.
Re: salamander -мнение за профила
04-04-2008 - 20:58:56
avatar
Здравей Боянец...!
Аз миналата година заложих на цялостно изпълнение за хотел на немско ПВЦ Трокал и съм много доволен
Почти нямам грижа с него и обкова си го бива-откъм цена е отлично...
Не коментирам ,че всички профили си вършат работата важното е изпълнението му и добро лепене и гаранции от тоя дето го прави
Съвет-погледни работилницата на последния и ако той е мърляч просто не му се доверявай....
Вярвай че там където има хигиена има и качество....
С почит

Чест и почитание
Re: salamander -мнение за профила
17-04-2008 - 21:18:19
Аз съм с 5-камерна Саламандър. Фолирана в цвят "златен дъб"
трета година без ниакъв проблем. Нямам конденз , цвета не се е променил, няма деформации
Не мисля е че е нужно хора без работа да коментират кое какъв клас е и кое колко трябва да струва
Дано да съм полезен
Re: salamander -мнение за профила
18-04-2008 - 12:49:14
Аз също съм 3-та година със Саламандър (Streemline мислля беше профила - овален) и съм много доволен. Впечатления:

1. Темп. в апартамента през отоплителния сезон се увеличи с +2;+3 градуса;
2. Стъклопакета е 4+28+4 + К стъкло + аргон - няма никакъв конденз освен в стаята където къпем бебето и затопляме допълнително с климатик (2-3 см конденз в най-долния край на стъклопакета)
3. Уплатнения и обков - никакви забележки;
4. От монтажа съм доволен, като се има предвид, че блока е ЕПК и имаше разлики при предишната дограма от +-10 см в светлия отвор на прозореца.
5. Шумоизолацията е толкова натрапчива, че първите дни ми пукаха ушите докато свикна.
6. Оцветяване - моят профил е бял и не съм забелязъл да има промяна в цвета

Ами с две думи това е.

За класове дограми не знам, но имам приятел в Германия и в неговия апартамент дограмата е Саламанър. Не знам защо мислите че не е популярна в Германия.
Re: salamander -мнение за профила
18-04-2008 - 19:26:21
Каква е разликата между профилите на Слаламандър и други.Никаква.
Обувките на Саламандър са 10 пъти по скъпи от Добричките.
Обърни внимание между големи и малки фирми с какви машини разполагат и какви монтажници ще ти поставят дограмата.
Доста сам патил от монтажниците
Спамът е безсмислен
20-04-2008 - 21:45:45
Боянец какво ме интересува колко им струват обувките, като профилите им са на нормални цени и са качествени?
Или просто пак сме на вълна Левски / ЦСКА (по стара наша традиция- което го нямам е кофти)
Re: salamander -мнение за профила
24-04-2008 - 05:39:58
Профилите на Века и Саламандер са почти еднакви.
Но цените не са еднакви.
Това казвам важното е как са ти поставили дограмата,дали е по-конец и нивелир.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход