Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Строителна кофражна система от пенополистирол (стиропор)

Публикувано от Devedjiev 
Строителна кофражна система от пенополистирол (стиропор)
30-03-2008 - 13:53:09
Здравейте! Предварително моля за извинение, ако темата вече е разисквана!
Стававъпрос за почти непознатата у нас система за строителство със стиропорни елементи. Най-общо казано, се използват кухи "тухли" от пенополистирол, които се нареждат като блокчета от Лего и в образувалата се във вътрешността на стената кухина се излива бетон. Така едновременно се строи и изолира цялата сграда.
От скоро такива елементи се произвеждат и в едно предприятие в гр. Средец. Свързах се с представителите им в Пловдив име обещаха, че в понеделник, 01.04.2008 ще ми се обадят, за да ми продиктуват актуалните цени на елементите.
Освен това ми казаха, че миналата година до Златни пясъци е поствоено цяло вилно селище с техните елементи.
Аз искам да строя къща и се интересувам от всичко свързано с тази система, и най-вече дали финансово ще ми е по-изгоднада. Ще съм ви благодарен за всяка информация!
Ето и няколко линка по темата:
www.isorast.de
www.quadblock.com
www.termopek.vn.ua
[www.plizdelia.com]
Re: Строителна кофражна система от пенополистирол (стиропор)
30-03-2008 - 14:58:01
Технологията не е изпитана от времето на наши географски ширини. Построиха такава като мостра на някакъво изложение, май беше в Търговище преди 2 години. Мои познати ми разказаха, че всички стипопорени части били изгризани от мишки и отанал гол бетон. На друго изложение в София специално питах за защита от гризачи - какви мерки се вземат, "консултантите" мънкаха и не ми дадоха отговор. Май не им беше минало и през ум, ама да го продадат - веднага. По същите причини за вили или къщи в които не се живее постоянно, като проектант слагам минерална вата за изолация. Иначе звучи примамливо, но .... С опита който натрупах, гледам да не ползвам експериментални неща - технологии или материали. Нека минат няколко години, да видя с очи какво става, че тогава ще преценявам. Засега не бих ползвал тази технология.
Re: Строителна кофражна система от пенополистирол (стиропор)
30-03-2008 - 15:02:15
П.С. Като навлизаше газобетона - само хвалебствия. После се оказа че има и много недостатъци, ама търговеца чакай да ти ги каже. Като навлизаше гипскартона също. Не че не ползвам и тези материали, но знаейки недостатъците от практиката, избирам къде да ги използвам, а за тази технология няма още натрупан опит и първите са най потърпевши. После някой недостатъци могат да се овладеят, ама като си дадеш парите, иди че поправяй грешки.
Re: Строителна кофражна система от пенополистирол (стиропор)
30-03-2008 - 16:57:51
Devedjiev Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте! Предварително моля за извинение, ако
> темата вече е разисквана!
> Стававъпрос за почти непознатата у нас система за
> строителство със стиропорни елементи. Най-общо
> казано, се използват кухи "тухли" от
> пенополистирол, които се нареждат като блокчета от
> Лего и в образувалата се във вътрешността на
> стената кухина се излива бетон. Така едновременно
> се строи и изолира цялата сграда.
> От скоро такива елементи се произвеждат и в едно
> предприятие в гр. Средец. Свързах се с
> представителите им в Пловдив име обещаха, че в
> понеделник, 01.04.2008 ще ми се обадят, за да ми
> продиктуват актуалните цени на елементите.
> Освен това ми казаха, че миналата година до Златни
> пясъци е поствоено цяло вилно селище с техните
> елементи.
> Аз искам да строя къща и се интересувам от всичко
> свързано с тази система, и най-вече дали финансово
> ще ми е по-изгоднада. Ще съм ви благодарен за
> всяка информация!
> Ето и няколко линка по темата:
> www.isorast.de
> www.quadblock.com
> www.termopek.vn.ua
>

www.ibt.bg - направете сравнение.
Поздрави,
арх.В.Недялков
Re: Строителна кофражна система от пенополистирол (стиропор)
30-03-2008 - 18:59:05
Ай стига с тая морска пяна, оставете децата да си играят с нея, тя за друго не става! winking smiley
Re: Строителна кофражна система от пенополистирол (стиропор)
30-03-2008 - 23:21:59
cankov Написал:
-------------------------------------------------------
> Ай стига с тая морска пяна, оставете децата да си
> играят с нея, тя за друго не става!

Най-малко поради отсъствие на компетентност - cankov - не би трябвало да пишете, след като не сте запознат.

:ami:
Re: Строителна кофражна система от пенополистирол (стиропор)
31-03-2008 - 00:24:39
"О Чудо! "Тухли" от Стеропор!"
"Строителна кофражна система от пенополистирол (стиропор)"
"Покривна система ISOTEC: Структура -твърда, сгъстена полиуретанова пяна, произведена при постоянен качествен контрол"
- пак пяна!!!
За топлоизолациите да не говорим....
Аз пък и бирата си я предпочитам без пяна ... въпрос на вкус ... по-добре слама
Къща от Сламени Бали.
Re: Строителна кофражна система от пенополистирол (стиропор)
01-04-2008 - 09:00:45
:ami: :ami: :ami: :ami:
Re: Строителна кофражна система от пенополистирол (стиропор)
01-04-2008 - 18:23:01
avatar
Хей,отново ви открих!Господин архитект-явно работите в някоя фирма предлагаща тоя вид дивотии щото не виждам как още не виждате явните недостатъци...
Завода в Средец ги предлага на сносна цена,но ако видите тухлите/така ще им казвам/ надали ще си дадете парите.Да технологично както е обяснено няма да берете ядове,но като непозната технология това ще има да преминава още през изпитанието на времето....Щото трябва да се строи умно!И до ден днешен още не мога да науча"башка"строители да си обезпрашават повърхностите,камо ли да обясня непонятна новост или технология.После-Кой ще го направи това?На бас че има малко обучени?!И парите ще отиват при фирмите вносителки?!
На това нещо ако не му викате лапаница -пу ми кажете
Вижте хотел в Кошарица /сл.бряг/ там има мостра за всички дето искат да си дават парите нахалос
Айде мечтайте за евтино и качествено строителство
За всички които не знаят средно цената на тухлите на Средец е 75-76 лв. за м2
Това изключва допълнителната изолация-Щото била излишна!?!????

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход