Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Хидроизолации с гаранция и кочество

Публикувано от adiniks 
Re: Хидроизолации с гаранция и кочество
30-03-2008 - 22:00:15
avatar
Много се извинявам ама кви референции на околни обекти като поне 90% ще са правени в скоро време и никой още не е разбрал че текат...
Моите уважения но за качествено строителство все пак се борим....
А ако не ме е страх че от камарата ще ме шитнат веднага бих намацал покривчето с битумец на една ръчица и бегом да ме стигате....!
Що ли всеки бяга от това пусто ДДС?Аз пък на всички си издавам фактури-щото ха кажете ми как ще се отчете че фирмата ми действа,а?
А ако ме е страх.....,но само от държавата....!?!
Страх ме е от съвестта ми.....


Чест и почитание
Re: Хидроизолации с гаранция и кочество
30-03-2008 - 22:00:41
avatar
Много се извинявам ама кви референции на околни обекти като поне 90% ще са правени в скоро време и никой още не е разбрал че текат...
Моите уважения но за качествено строителство все пак се борим....
А ако не ме е страх че от камарата ще ме шитнат веднага бих намацал покривчето с битумец на една ръчица и бегом да ме стигате....!
Що ли всеки бяга от това пусто ДДС?Аз пък на всички си издавам фактури-щото ха кажете ми как ще се отчете че фирмата ми действа,а?
А ако ме е страх.....,но само от държавата....!?!
Страх ме е от съвестта ми.....
:cry:

Чест и почитание
Abu
Re: Хидроизолации с гаранция и кочество
31-03-2008 - 07:15:39

Точно за ДДС-то държавата да го духа! Това не е данък, а глоба за наказание на крайния клиент. Защо гражданите нямат право на възстановяването му? Пука й на държавата за сивата икономика, нали си взема 20% от законните сделки... Ама като не мога да го заобиколя, това е положението!
Ако фирмата е поне на 5 години и прави средно по 3-4 по 200 м2 на месец, все ще има какво да се покаже. Щото с "качество и опит" се рекламира всеки, дори и новите фирми, обаче колко могат да го докажат?
А какво означава "поне 90% ще са правени в скоро време"? Че новото е повече от старото??? Или че всички покриви текат и не могат да се дават за пример? И за каква камара бълнуваш - камарата ли ми дава хляба и те ли ме учат кое как се прави? Що не питаш "в камарата" за работа или как да си решиш проблема с фугата?
Re: Хидроизолации с гаранция и кочество
31-03-2008 - 07:22:12
Що ли всеки бяга от това пусто ДДС?
За обекта ми искат 30 000лв + 22%=около 36 500
Не съм съгласен тия 6 500 да подаря на някои държавник да си построи свои дом .
Abu
Re: Хидроизолации с гаранция и кочество
31-03-2008 - 08:04:30
И аз не съм съгласен, ама Държавата има право да преразпределя, тъй че така са решили... Ако логиката е чрез ДДС да се осветлят сделките, за да не се крият другите данъци, не виждам логика да не се възстановява ДДС на крайния клиент. Що си мисля, че по света не е съвсем като в България???
Re: Хидроизолации с гаранция и кочество
31-03-2008 - 08:58:08
avatar
Не ми стана ясно какви са тези 22% ...
Re: Хидроизолации с гаранция и кочество
31-03-2008 - 17:10:52
Колко ли е ДДС-то в БГ.Ако не е 22% значи е 20%.
Re: Хидроизолации с гаранция и кочество
31-03-2008 - 18:35:26
avatar
boyaneca Написал:
-------------------------------------------------------
> Колко ли е ДДС-то в БГ.Ако не е 22% значи е 20%.


Това означава, че офертата (ако имате такава) е доста стара, или импровизирате. За 36 000 лв с ДДС миналата година направих покрива на един спортен салон с грундове, пародренажи, холкери мембрани и т.н.
Re: Хидроизолации с гаранция и кочество
31-03-2008 - 18:57:40
Николоф би ли бил така добър да споделиш /имам 100м2 плосък покрив-тераса/. как според теб е най добре да се изпълни хидрото, след топлото и замаската и преди топлото има ли смисъл да се намаже голата плоча с нещо от гамата на изомакс примерно?
така и колегата боянеца ще си направи равносметка с неговата оферта!
Re: Хидроизолации с гаранция и кочество
31-03-2008 - 19:06:39
avatar
преди отговора - няколко насочващи въпроса (ако не възразявате):
1. какво е сегашното и бъдещо предназначение на тази плоча - ще си остане просто покрив и няма да се ходи върху нея, ще се слагат някакви плочки, ще се слага изкуствена/естествена трева ....и т.н.
2. Има ли вертикални бордове (холкери) по краищата
3. Има ли наклони
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход