Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Сори, трол4е.
26-07-2007 - 19:34:17
Не съм на твоето мнение, а и 75000 четения на темата едва ли са в твоя подкрепа.
Аз не съм специалист. Просто съм фен на дървените къщи и поне на мен ми е много полезна тази дискусия. Освен специалистите, тук има и живеещи в подобни къщи, имаше и сведения за американски, европейски, за почти всички български разновидности.
Вярно че понякога някой казва "мани ги тези бараки", но често това е по повод действително "бараки" - не слизай на това ниво.
По отношение на ВИП-а дискутираме цифри дадени от самите тях - никой не "плюе".
Дори и аз, който отдавна съм си преценил (за себе си), че къщите от трупи (греди) не ме устройват, мисля че това е истинската дървена къща. Дори миналия век съм участвал лично в изграждането на една такава традиционна руска с дялани трупи, някакви изсушени водни растения за уплътняване и прочее екстри, които обаче са технология от преди доста векове.
Ако целта ти е реклама някаква - давай. В тази тема и това минава smiling smiley без проблем, но с коментари.
Та, според мен всичко е точно и форумно полезно.
Успех.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
27-07-2007 - 02:54:42





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-05 11:07 от US Builder.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
27-07-2007 - 09:45:42
Моето мнение е на базата на горчив опит с едни псевдостроители, на които от 2 години оправям простотиите, които свършиха. Съжалявам, но все още не съм видял в България свястно изпълнена изцяло дървена къща, а и никой от българските строители на такива къщи не ме е убедил, че може да се отнесе коректно към желаещите да имат такава къща, без да прибягва до разни скрити уловки, да спазва технологията и всичките изисквания и особености, особено в изолациите и довършителните работи. Иначе реклами и желание без покритие и възможности колкото искаш.
inj
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
27-07-2007 - 09:56:09
Има си фирми, които си спазват технологията и уговорките. Просто не си попаднал на тях. Все пак, когато проектирам нещо, настоявам да ходя на място и да упражнявам авторски контрол. Имало е случаи, при които съм нямал забележки, но при други дребни играчи съм спирал обект (голямо мрънкало и заядливко съм на обекта понякога, ама трябва). Така че има си и читави фирми, но както казах, не и за къщи от трупи. Все пак фирмите се развиват и се учат от грешките си. Преди 5 години е било едно, сега вече нещата започват да се пооправят.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
31-07-2007 - 14:18:31
NE SE ZAHVASHTAITE S ROSENDAHL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
G. TANEV NE E PREDSTAVITEL NA FINLANDSKATA FIRMA OT 4 GODINI.
PRODAVA KOI ZNAE KAKVO, A OT POTURPEVSHI ZNAM, CHE NE SPAZVA NIKAKVI SROKOVE I VECHE MNOGO KLIENTI GI SUDJAT.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
01-08-2007 - 06:04:52





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-05 11:07 от US Builder.
inj
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
01-08-2007 - 17:49:02
Не искам да правя, каквато и да е реклама на която и да е била фирма. Освен това в зависимост от региона, както и от вида на дървената къща и сложността й, фирмите са различни. Дал съм поща и ICQ, който иска, в зависимост от това, което иска, ще помогна с намирането на точния изпълнител. Пари за това не вземам. Пари си изкарвам от проектирането и инвеститорския и авторския контрол след това.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
01-08-2007 - 19:48:00





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-05 11:08 от US Builder.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
01-08-2007 - 21:12:42





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-05 11:08 от US Builder.
inj
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
02-08-2007 - 09:22:15
Добре,

Фирмите са:

www.kashti.com

и

www.cassiopea-bg.com - поправям си мнението за тази, поради създалите се обстоятелства.

Разбира се и двете трябва да се надзирават малко, но като цяло продукта излязъл от тях е на ниво, както от към завършеност, така и откъм здравина и качество на основната конструкция.

Има още 2 фирми, които имат потенциал, но като видя построеното скоро от тях и проверя как са се справили с проектите ми, тогава ще ги напиша или няма да ги напиша smiling smiley

e-mail: inj@injener.net
ICQ: 46741990



Редактиран 5 път(и).Последна редакция на 2007-08-28 12:35 от inj.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход