Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
25-07-2007 - 17:26:53
Аз съм вече фен на хуф къща, след някоя и друга година почвам да събирам парите за нея, пък ще видим. Ама ще си дойдат германците да я монтират, а не разни тукашни неграмотници. winking smiley
inj
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
25-07-2007 - 17:48:04
R.Velchev Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз съм вече фен на хуф къща, след някоя и друга
> година почвам да събирам парите за нея, пък ще
> видим. Ама ще си дойдат германците да я монтират,
> а не разни тукашни неграмотници.

Знаеш ли колко струват къщите им? Аз се поинтересувах и ми падна шапката. Вярно, къщите им са страхотни, но базисна цена от 800 000 Евро си е голяма цифра.
smiling smiley smiling smiley
За термосвойсвата на гредите Випдом
25-07-2007 - 20:14:55
Има го в сайта им, но е на странно място за основен технически параметър.
Мелодия,
Ето "тук го установих" smiling smiley
Прочетете отговора на: "Каква дебелина на гредите или трупите трябва да изберем и има ли нужда от допълнителна топлоизолация и влагоизолация?", че не се линква разгърнат.
Ако разгледате по-внимателно вариантите ("гредите"winking smiley С ИЗОЛАЦИЯ, ще видите, че всичко рекламирано се превръща в имитация.

Re: търся мнения за сглобяемити къщи
25-07-2007 - 21:23:05
Doncho Написал:
-------------------------------------------------------
A inatche tzenite v BG sa kato tezi vav
> France, "do klutch", pravete si smetkata

Ами относително-има си хора за всичко.Щом баровците дават двийно и тройно (на посочните цени за средна къща) само за една от лимузините си,то ако им хареса наистина къща като тази съм сигурен,че ще си я купят...!Чувал съм за какви ли не изцепки(200 000лв. за подова настилка...!).Пък то и името си казва - Vipdom - за випаджии. :]
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
26-07-2007 - 09:12:29
Познат на моя кум в Германия му излязло около 380 000 евро всичко без мястото, около 160 м2, на един етаж, преди година и половина, но модела не е от изцяло остъклените. Което не е чак толкова много. Ще видим като му дойде времето. winking smiley
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
26-07-2007 - 09:24:10
Относно Huf Haus,

лично аз въпреки всички пристрастия, които обсъдихте - ако имах тези пари щях с две ръце да си поръчам от тях къща....много ми харесват и от години съм им фен, просто за сега остават само да си ги гледаме...
inj
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
26-07-2007 - 09:26:18
U = 1,04 W/(m2K) – за правоъгълни греди с дебелина 95mm
U = 0,85 W/(m2K) – за правоъгълни греди с дебелина 120mm
U = 0,77 W/(m2K) – за правоъгълни греди с дебелина 135mm
U = 1,04 W/(m2K) – за правоъгълни лепени греди с дебелина 95mm
U = 0,77 W/(m2K) – за правоъгълни лепени греди с дебелина 135mm
U = 0,60 W/(m2K) – за правоъгълни лепени греди с дебелина 180mm
U = 0,53 W/(m2K) – за правоъгълни лепени греди с дебелина 205mm
U = 0,79 W/(m2K) – за кръгли трупи с диаметър 150mm
U = 0,72 W/(m2K) – за кръгли трупи с диаметър 170mm
U = 0,60 W/(m2K) – за кръгли трупи с диаметър 210mm
U = 0,53 W/(m2K) – за кръгли лепени трупи с диаметър 230mm


Като стигнат U = 0,30-0,35 W/(m2K) тогава ще говорим пак. Това е стойността по европейски норми за целогодишно живеене.




> Познат на моя кум в Германия му излязло около 380 000 евро всичко без мястото,
> около 160 м2, на един етаж, преди година и половина, но модела не е от изцяло
> остъклените. Което не е чак толкова много. Ще видим като му дойде времето.

Това е без дизайнерското обзавеждане и както каза, без красивото остъкляване. И аз си мечтая за такава къща, ама пълна програма smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
26-07-2007 - 09:29:43
Нямам намерение да правя реклама или да Ви пиша празни приказки бля-бля,мисля че питате сериозно,а не да си чешеме езиците както обикновено става във форума,затова Ви пращам един e-mail:dart99@dir.bg там ще ви дадат полезна информация на всички питания.А в този форум все по-рядко пиша,защото се дистанцирам от начина по който някои го ползват/с извинение"за плювалня".Това,че си анонимен не значи да си избиваш безогледно комплексите.Има и сериозни контакти,но те са около 10%лУспех!Лично аз харесвам сглобяемите къщи и подкрепям интереса Ви. clap:
inj
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
26-07-2007 - 09:42:44
trol4e Написал:
-------------------------------------------------------
> Нямам намерение да правя реклама или да Ви пиша
> празни приказки бля-бля,мисля че питате сериозно,а
> не да си чешеме езиците както обикновено става във
> форума,затова Ви пращам един
> e-mail:dart99@d
> ;ir.bg там ще ви дадат
> полезна информация на всички питания.А в този
> форум все по-рядко пиша,защото се дистанцирам от
> начина по който някои го ползват/с извинение"за
> плювалня".Това,че си анонимен не значи да си
> избиваш безогледно комплексите.Има и сериозни
> контакти,но те са около 10%лУспех!Лично аз
> харесвам сглобяемите къщи и подкрепям интереса Ви.


Да, има хора, които само плюят, без да разбират, но те са малко. Повечето тук сме хора, които работят това. Не си мисли, че се плюе. Просто професионална деформация е да се намират слабите страни на предлаганите продукти. Особено в случая с Випдом, където са само напудрени думи, но като минем към цифри и става проблем.
На този е-mail кой е отсреща? Каква информация ще ми даде? Проектирам от доста време дървени къщи за различни фирми в България и чужбина и имам доста информация и опит с тях. Но не спирам и да се уча. Аз въпросите си ги задавам тук, за да може не само аз да разбера, но и другите интересуващи се. Ако намеря слаби места - да ги покажа, за да могат да се вземат впредвид, както от предлагащите, така и от търсещите.

Ето моите контакти, за да не са каже, че съм анонимен:

e-mail: inj@injener.net
icq: 46741990
inj
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
26-07-2007 - 18:44:58
Взето от сойта на Випдом:

Quote

Нашите постройки могат да се изграждат на територията на Горски фонд, а освен това перфектно се вписват в местности влизащи в екомрежата „Натура 2000”, тъй като са от естествени екологично чисти материали и са адаптирани изцяло към заобикалящата ги среда.

Дами и Господа от Випдом,

Искам да видя как ще уредите разрешение за строеж в област, посочена от "Натура 2000" като защитена. Не разбирате ли, че самата къща не пречи на околната среда. Пречат тежките машини, пътищата, комуникациите, които се прекарват и унищожават десетки пъти повече неща, отколкото 100-те или 200-те квадрата къща. Ако успеете да построите къща, като я носите на ръце, носите и бетона на ръце и я оставите без ток и вода и някоя ВИП персона накрая живее целогодишно вътре, ще ви кажа ЕВАЛА.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход