Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
10-07-2007 - 15:00:12
2400 евро точно за Норвегия е малко смешно за специалист. Ще се бачка само за ракиятаsmiling smiley
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
10-07-2007 - 15:05:08
И за ракията само няма да му стигнат при норвежкия стандарт и цени, ако пие като тук winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-07-10 15:05 от R.Velchev.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
10-07-2007 - 15:08:15
Има смисъл само ако е като първото.
Не виждам смисъл пиедестала да не бъде монолитно изпълнен на място, защото така или иначе имаш фундиране.
Ако е без терасата, от която според мен няма особен смисъл, и само загрозява , защото стои много грубо няма да излезе по-скъпо от стандартно изпълнение на сглобяема къща.
Все пак нека я пипне архитект идеята, че както си я подкарал може някой да не ти одобри проекта само защото е отвратителен в естетическо отношение.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
10-07-2007 - 15:11:22
Да, върти ми се един спомен за 10 евро за 20 грама концентрат в норвежките кръчми... smiling smiley
tsv
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
16-07-2007 - 13:58:41
Преди време имаше една фирма която се опита да прокара подобни къщи, само че изцяло от предварително приготвени елементи. Тогава им направихме проект за "черупки" от които точно на принципа на легото да се изпълняват къщичките. Моделите бяха с подобен пиедестал. от конструктивна гледна точка няма абсолютно никакъв проблем. аз също не препоръчвам изцяло дървен пиедестал. според мен не са необходими колонки по края. и нормативно и конструктивно може без тях. идеята е абсолютно реализуема. въпросът е да се намери оптимално решение. административните процедури могат доста да се съкратят ако става въпрос за няколко къщички. що се отнася до вятъра. той има същественно влияние само на спесифични местоположения, които най вероятно не са вашите. едва ли ще искате да стоите къщички с височината на кули или в места със силни изразени ветрови течения, за да говорим за ветрово натоварване, което да бъде определящо за конструкцията.
inj
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
17-07-2007 - 09:16:56
Съжалявам, но нямах никакво време последната седмица да направя нещо.

Към tsv - извинявай, но как смятате къщите? Именно ветровото натоварване е меродавно при изчисленията. А ако прочетеш по-нагоре, ще забележиш, че мястото е точно такова ветровито - в балкана около хижа. В съчетание с това, проблема на тази къщичка от към вятър е голям. Не се смята само на страничен вятър, а и на отскубване, което е много голямо натоварване.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
17-07-2007 - 11:11:23
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Има смисъл само ако е като първото.
> Не виждам смисъл пиедестала да не бъде монолитно
> изпълнен на място, защото така или иначе имаш
> фундиране.
> Ако е без терасата, от която според мен няма
> особен смисъл, и само загрозява , защото стои
> много грубо няма да излезе по-скъпо от стандартно
> изпълнение на сглобяема къща.
> Все пак нека я пипне архитект идеята, че както си
> я подкарал може някой да не ти одобри проекта само
> защото е отвратителен в естетическо отношение.



на мен пък ми харесват къщичките



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-07-17 12:10 от cassiopea.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
18-07-2007 - 13:19:34
Вятъра е необходимото зло, защото ще се разчита на него за производство на ел. енергия (50-100 kW/h). При силни ветрове обитателите ще са принудени да са вътре, затова се гони уют и комфорт (TV, IT)! Но при ясно време (вкл. зимата) е фантазия....!
Има няколо места по пътя с потенциал за свлачища. Съвсем лаически си задавам въроса: дали т.н. "пиедестал" може да изиграе и ролята на подпорна стена срещу свлачище? ТУК съм се опитал да визуализирам идеята!
Abu
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
18-07-2007 - 20:38:41
partzalev,
Не се ебавай със свлачищата! На практика не можеш да фундираш под движещите се пластове - страшно много пари са! Щом и Държавата не може да си го позволи в 99% от случаите... Но дори и да го направиш, гаранция че ще устои няма. Край Варна свлачища бол, някои си дремят, други са активни - като ги гледам, не ми се вярва да има работеща система за предотвратяване на активни свлачища. А кога пасивните стават активни си е Божа работа. Помисли и за подземните комуникации - дори при движение само 1 см годишно всичко ще се начупи.
Върху свлачище се препоръчват максимално олекотени конструкции с надземни комуникации. Ама те не са подходящи при вятър...
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
18-07-2007 - 22:37:34





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-05 11:05 от US Builder.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход