Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
25-12-2010 - 22:04:14
Quote
salvador
Трудно се работи с ц.фазер...не случайно бягат майсторите от него.Бавно и много,много мръсно-всичко потъва в прах.Виждал съм и такива ентусиасти....

Е, верно се дига пушилка, ама чак пък толкоз трудно не е.
Или моя майстор е добър
За 4 дена направи конструкциите и сложи 60м2 Аквапанел.
Аз през това време налепих с пяна 5 см фибран в кухината на гаража ( дървена конструкция - от останали ми от къщата греди 10/10) .
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
25-12-2010 - 22:49:41
В момента слагам такива плоскости в една баня, ако човек не гони норма идеално се работи с едно инструментче с осцилиращ диск, който осцилира само 3 градуса в ляво и дясно, няма прах няма нищо, да не говориме че Петър спомена за използването му от вън. Аз съм ЗА! Здраво е и носи всякакъв финиш.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
25-12-2010 - 23:03:05
Quote
Nasko.Stoykov
В момента слагам такива плоскости в една баня, ако човек не гони норма идеално се работи с едно инструментче с осцилиращ диск, който осцилира само 3 градуса в ляво и дясно, няма прах няма нищо, да не говориме че Петър спомена за използването му от вън. Аз съм ЗА! Здраво е и носи всякакъв финиш.

*drink1*Сещам се,че едно мангалче/ по примера на горното инструментче/може да направи Аквапанела на място,като мине 3 ръце циментова шпакловка върху 2 мрежи полипропиленови така: шпакловка-мрежа-шпакловка-мрежа-шпакловка за 5 лв/м2 вместо 25лв/м2 при плочите :]
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
26-12-2010 - 05:27:05
Добре че поне на мангалчета случихме в БГ, тукашните мангалчета дерат кожа за такова нещо. Фло, вземай 2-3 броя от мургавите и бетонобъркачката и хващай айроплана, под пари ще останеш.*drink1*
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
26-12-2010 - 11:36:54
Quote
Nasko.Stoykov
Добре че поне на мангалчета случихме в БГ, тукашните мангалчета дерат кожа за такова нещо. Фло, вземай 2-3 броя от мургавите и бетонобъркачката и хващай айроплана, под пари ще останеш.*drink1*
:]Да бе,да! На третия ден ни мангали ,ни бетонобъркачка!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
26-12-2010 - 15:27:26
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-01-2011 - 17:49:08
Aми едни познати си построиха къща в с.Мартен Русенско с тази фирма и нямаше никакви проблеми . Говорих с единият от собствениците , дървеният материал го внасят , сушен и стандартизиран и всичко се строи по единствената технология призната не само в Щатите , Канада а и в Европа . Проверих за какво става въпрос и се ужерих че има TRADA (Timber Research and Development Association ) и тази технология е една единствена и няма смисъл да се измислят 2-3 OSB плокости или някакви побългарявания от външен гипсокартон или саниране. TIMBER FRAME e само носещата констрикция а отвън има фасаден зид с помоща на който се образува въздушна възглавница или ( CAVITY ) . Въздуха е най добрия изолатор . Убедих се , че хората прилагат всичко както трябва и съм ЗА този тип строителство , но изпълнен по правилен начин .
[http://globalstructuresltd.com/bg/pages/drvena-konstrukcija.php] , тук има разрез на стената какво представлява .

И къщата за която говоря я има на сайта на [globalstructuresltd.com]
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-01-2011 - 18:13:10
Това си е типичния за сев. америка стил на строене на къщи, като имам поне 1 забележка. Не виждам черната хартия поставена в/у бетона под преградните стени за да не дърпа дървото от влагата....и не се вижда основата на външната ограждаща стена дали е третирано против влага.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-01-2011 - 19:00:00
Това за което говорим ми обясниха че е DPC ( damp proof course ) и го слагат на всички стени не само на преградните
[globalstructuresltd.com]
По този начин се решава проблема с използването на третираната греда на основата на външната стена, тъй като pressure treated wood каквото е необходимо е почти невъзможно да се намери в България. Това DPC си го жнасят от фирмата както и дървения материал.
Колкото до конструкцията не е само за сев. Америка . но си прав че и там сиситемата е същата .
2 x 4 инча са гредите или 38мм x 89 мм , таванните греди са 38 мм x 140 мм , а между етажите и покрив се използват 45 мм x 220 мм .
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-01-2011 - 19:23:53
Има такава дървесина.Ама е скъпа.Разбирай-наистина скъпа.Повечето складове не поддържат наличности,но може да се поръча.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход