Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
30-11-2010 - 15:04:47
Quote
Скорпи999
[globalstructuresltd.com]

Има ли някой впечатления или мнение за тая фирма?
Нямам конкретни впечатления, освен от сайта им.
Ще кажа няколко думи.
Първо - фен съм на точно този тип конструктив и строителство. Вероятно напълно повтаря т.н. американски, но не срещнах техн. данни, напр. за дебелина на стената и стъпката на гредите.
Забележки - и др. път съм го правил в тези тема, основно на база начена на представяне в сайта:
Въпреки "раздувките", чисто визуално навсякъде изолациите ми изглеждат тънки, спрямо заявените претенции.
Основете ми изглеждат симпатично, но др. да кажат по-конкретно, например колко е възможно да се нивелират на етап подложен бетон.
Тази "раздувка" в цял раздел ми изглежда претенциозна и заблуждаваща:
[globalstructuresltd.com]
Звучи ми и технически неграмотно, независимо от "купешкото название" - "Термо лупинг".
Например:
"Топлият въздушен поток се движи от точка с висока температура към точка с ниска температура и винаги ще намери пътя на най-малкото съпротивление."
Тази физика, според мен се случва САМО в главата на конкретния автор/преводач. Всички знаем, че на практика се случва точно обратното, което всъщност се вижда и от повечето картинки.
Тове е типичен маниер за реклама - измислен проблем, заостряне на вниманието към мними проблеми и предлагане на "гениално решение".
Още повече, че не се връзва много с конкретно показаната стена:
[globalstructuresltd.com]
Допълнително на някои снимки се вижда, че те също изпълняват някои участъци с панели.
Подобни проблеми са решими (с фолиата, които полагат), не само при тях, но трябва да се контролира заявеното изпълнение.
Външният зид (в последния линк) - изпълнен от Итонг иде малко "не на место".
По принцип на него не се възлагат топлоизолационни свойства, които Итонгът има.
Зидът се явява външна "климатична" преграда, пазеща същинската стена от дъжд, вятър, прегряване и UV.
Въздушната междина изпълнява ролята на вентилационен канал (ако има отвори долу и горе - предпоследната картинка от първия линк). За мен чудесен елемент, но с нещо по-тънко и държаливо вместо Итонга - например сайдинг.
Раздувките за шумоизолацията също ми се струват пресилени - шумът си е проблем при тези къщи.

За здравината и качеството на дървото не съм компетентен, а и не видях да се споменава.
От мен - добър 4 за представеното от фирмата, но съм пристрастен към повечето добри, според мен, техн. решения.
Не е без значение, че показват 5-6 реални обекта и за разлика от др., поемат и основите.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
30-11-2010 - 17:30:23
avatar
Quote
Любо
Раздувките за шумоизолацията също ми се струват пресилени - шумът си е проблем при тези къщи.

Което е абсолютно вярно. Друг е въпроса, че нещата се пооправят с ползването на тежка вата и двуслоен картон отвътре, както и 21мм OSB (каквото никой не ползва) отвън.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
iav
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-12-2010 - 16:25:48
слагам и от двете страни OSB и после гипсокартона но , винаги остава едно кънтене леко подсказващо за типът къща smiling smiley но за сметка на това къщата си се държи перфектно зима и лято
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-12-2010 - 22:11:05
avatar
Именно - пълно щастие няма...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
24-12-2010 - 13:58:58
Малиии, тука още ли продължавате да се драчите за сглобяемите конструкции smoking smiley
Вече цели 262 страници гледам станали ... :]

Може ли 1 въпрос и от мене:

Защо никой не ползва и оферира циментфазер (Аквапанел или Бетопан и пр.), поне за отвън, а вместо това предлага само калпаво ОСБ? Мястото му е само вътре за мен.
Никой не може да ме убеди в противното.

Аз дори и на гаража дето направих миналия месец сложих Аквапанел-а двустранно.
По средата 5см фибран залепен с пяна и готово - U (гаража) = 0.6 W/m2K
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
24-12-2010 - 14:04:51
Quote
Petar
Малиии, тука още ли продължавате да се драчите за сглобяемите конструкции smoking smiley
Вече цели 262 страници гледам станали ... :]

Може ли 1 въпрос и от мене:

Защо никой не ползва и оферира циментфазер (Аквапанел или Бетопан и пр.), поне за отвън, а вместо това предлага само калпаво ОСБ? Мястото му е само вътре за мен.
Никой не може да ме убеди в противното.

Аз дори и на гаража дето направих миналия месец сложих Аквапанел-а двустранно.
По средата 5см фибран залепен с пяна и готово - U (гаража) = 0.6 W/m2K

Като му споменеш цената ще се изясни!smiling smiley
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
24-12-2010 - 14:38:30
Фло, ако е за пилчарник или обор - разбирам.
Ама за къщата си да се циганиш за 10лв/м2 отгоре - не.

А дали след някоя и друга годинка не ще се наложи да сменяш ОСБ-то и да ти излезе по-скъпо ?

Аквапанела го шпакловаш, удряш му силиконовата боя (дори не е нужна мазилка) и забравяш.
Хората са го казали отдавна - не съм толкова богат да си поръчвам и купувам евтини неща.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
24-12-2010 - 15:01:17
Quote
Petar
Фло, ако е за пилчарник или обор - разбирам.
Ама за къщата си да се циганиш за 10лв/м2 отгоре - не.

А дали след някоя и друга годинка не ще се наложи да сменяш ОСБ-то и да ти излезе по-скъпо ?

Аквапанела го шпакловаш, удряш му силиконовата боя (дори не е нужна мазилка) и забравяш.
Хората са го казали отдавна - не съм толкова богат да си поръчвам и купувам евтини неща.

Petar
Re: EPS или каменна вата ?
27-07-2008 - 23:28:24 IP/Host: 212.39.165.---
Регистриран: преди 3 години
Мнения: 615
Любо, знаех си аз че ще дадеш някоя добра идея. clap:
Определено захапах за тоя Бетопан, изглежда перспективен за целта, а и цената му е приемлива , 21-25лв/м2 за 12мм циментборд.

Това си е скъпо за 12 мм.дебелина,сега с 25 лв правиш един квадрат зид ,заедно с труда!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
24-12-2010 - 21:31:21
Petar ...разликата е,че далеч няма да са 10 лева на метър,ако решиш да облечеш цялата къща с тоя материал.За това и не е навлязъл като стандарт-защото с по-евтин и по-лесен за работа материал може да се постигне същият ефект.Трудно се работи с ц.фазер...не случайно бягат майсторите от него.Бавно и много,много мръсно-всичко потъва в прах.Виждал съм и такива ентусиасти...ама трябва да си решил да си нправиш къщата точно с такова и с нищо друго...иначе ще се замислиш.За бани,сауни и кухни на ресторанти е ненадминат като качества.Ама за жилищно...си е ненужно вкарване в напълно излишен филм.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
24-12-2010 - 22:20:57
Здравейте,
Фиберцимента или бетапана трябва да се използува в мокрите помещения,при облицовката на стълбищното помещение и изграждането на комина за камината.Материала е практически негорим,не се влияе от влага и вода,има и топлоизолационни качества.
Същият е подложен на тест,като от едната страна е нагрят до 560 градуса,само на 2 см от другата страна са отчетени 130.
Къщата на снимката е направена изцяло то този материал,цокъла е с имитация на камък,фасадите със сайдинг ,имитация на дърво.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход