Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
04-07-2008 - 21:35:15
Радослав,
Благодаря за отзива - аз по-скоро заради питащия по-нов колега "ти свирнах".
Радвам се, че проблемите намаляват и вероятно си по-спокоен. Мненията ти тук с времето стават доста ценни.

bgvillas, tankardo,
Защо толкова свенливо - предизвиквате някакъв интерес, а после Ви няма или - "Ела в завода", "Пиши на мейла" - тук сме огромно количество потенциални клиенти.

Малинов,
Това с новите цени нещо "завера" на "Асоцияцията на производителите ...." ли е? Забравих и точното име.:cry:
Приятен уикенд на Всички.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
07-07-2008 - 16:15:47
Любо Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте bgvillas,
> Моите уважения.
> Първо искам да Ви уверя, че споделените от мен
> притеснения, далеч не са заяждане. Приемам да бъде
> "градивна критика".
> В тази "рекордна тема" бистрим проблемите основно
> с цел да не се окажем като с Вашия сайт - платили
> сте, а не получавате това, което искате.
> МНОГО моля, уточнете тук повдигнатите въпроси, а
> копие пратете до разработчика на сайта да го
> поправи. Той все пак също прави друго (не къщи) и
> каквото му подадете, това ще включи.
> Без да разбирам много (според мен) всичките
> картинки, които предоставяте са от мощностите за
> производство на дърв.цим. панели. Тук сме ги
> обсъждали тези панели и би ни било интересно да
> споделите повече инф. за тях. В частност,
> възможността за приложението им като крайно
> (защитено или не) външно покритие и, естествено,
> цени. По възможност дайте предимства пред
> конкурентите.
> Покажете ни и мощностите за къщите - например къде
> складирате, сушите и импрегнирате, калибрирате
> гредите/ребрата, фермите за покрива и пр.
> Доколкото ми е известно, приблизително такава е
> правилната технологична последователност.
> Уточнете също с какво точно търгувате 16г. в Русия
> и Европа (ако не е тайна). Или поне за къщите.
> Пояснете, в какво се изразява 60г. гаранция?
> Вярвам, че това би повишило рейтинга Ви повече и
> от самия сайт.
> С уважение и интерес (за който споменах и миналия
> път),
>
>


Здравейте,



къщите които изграждаме са по австрийска технология, вилно селище "Дюни" е построено по тази технология. Гаранцията която даваме на клиентите ни е 60 годишна, гарантираща че къщата няма да се разруши, напука или протече. Дебелината на стените е 180 мм включваща дървена рамка от иглолистна дървесина, двете страни дървесно - циментови панели - 35 мм, минерална вата между тях - 80мм, стиропор - 20 мм, външна мазилка. Приложените снимки, са от завода където се произвеждат панелите, готовите вече панели се изсушават в пригодени за това помещения. До преди три години в огромни количества изнасяхме дървесно - циментови панели за Русия, където те се монтираха на всякакви конструкции. Предимствата пред останалите панели са големи, поради комбинацията от топлоизолационните качества на дървесината, здравината на цимента и не горимостта на водното стъкло.
Технически характеристики на материалите:
1. Дървесина
● Използва се импрегнирана иглолистна дървесина;
● Експлоатационна влажност 10 - 12%;
● Якост на огъване 75 - 90 Mpa.

2. Същност на системата
Комбинация от здравината на цимента, топлоизолационните качества на дървесината и негоримостта на водното стъкло, правят дървесно – циментовите панели (ДЦП) “идеалната стена”
● 2 бр. ДЦП + EPS40 mm: К = 0,53 W/m²К;
● 2 бр. ДЦП + EPS50 mm: К = 0,47 W/m²К;
● 2 бр. ДЦП + EPS90 mm: К = 0,32 W/m²К.

2. Дървесно – циментови панели
● Размери: 2000/500/35 mm;
● Обемна маса: 530 кg/m³;
● Устойчивост на атм. влияния – 50 цикъла;
● Якост на огъване: ≥ 1,3 N/mm²;
● Коефицент на топлопроводимост: λ = 0,10 W/mk;
● Трудногорими.

4. Звукоизолационни характеристики
За различните стенни конструкции, звукоизолацията е както следва:
● 19 см “оставащ кофраж” (35/120/35): Rw = 52 dB;
● 24 см “оставащ кофраж” (35/170/35): Rw = 57 dB;
● 29 см “оставащ кофраж” (35/220/35): Rw = 60 dB.

5. Топлоизолационни характеристики
За различните видове конструкции на стени, К и количеството гориво консумирано през отоплителния сезон за m² външна стена в литри, е както следва:
● 19 см “оставащ кофраж” (35/120/35): К = 1,0 W/m²C – 10 литра;
● 22 см “оставащ кофраж” (35+МW30/120/35): K = 0,61W/m²C – 6 литра;
● 24 см “оставащ кофраж” (35+МW50/120/35): К = 0,47 W/m²C – 4 литра;
● 15 см бетонова стена: К = 3,9 W/m²C – 37 литра;
● 38 см плътни тухли: К = 1,43 W/m²C – 14 литра.


С уважение
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
08-07-2008 - 23:11:42
Колега bgvillas,
Благодаря за отзивчивостта.
При мен не се четат "специалните" символи и ще ми трябва повече време да разшифровам изложеното. Може и въпросчета да възникнат.
Кажете, моля, за къщите - от кога ги правите и може ли в БГ да се видят.
Това с "оставащия кофраж" е нещо ново или преди сте го пропуснали?
Много разновидности за къщите обявявате...
Пък наближаваме и въпроса за цените.
Пак благодаря,
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
08-07-2008 - 23:49:31
Sajaliavam 4e taka iz4eznax ot foruma
No v momenta si urejdam dostavianeto i transporta na moita kashta do BG
Ideiata mi beshe da razdelia transporta s niakoi jelaesh ot foruma ,,,problema e 4e ve4e sam ia pora4al i 4akam do mi ia dostaviat i prexvarlia po niakakav na4in v BG.
Shte vi pusna cialata informacia koiato mi dadat s dukumentite ..texni4eska,parametri i snimki no te niama da sa realni vse oshte(snimkite).
Cialata ideia e dobra v smisal sglobiava se za 2-3 dni triabva da ima izgradena osnova no moje da leji na gredi ili trupi vapros na izbor
Versiite sa 2 ednata e t.n. LUX i Normal v LUX ima podovo,uluci i drugi drebolii
Normala e samo steni ,vrati i PVC prozorci
Nadiavax se tozi weekend da mi ia dokarat no ne stana no shte vi pusna info v parviat vazmojen slu4ai
Az sledia tozi forum ot na4aloto mu zatova pribiagnax do pora4ka ot 4ujbina za smetka na BG "stroitelite" na takiva smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Pozdravi
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
09-07-2008 - 00:02:03
tankardo,
УСПЕХ!
И не ни забравяй.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
09-07-2008 - 00:08:06
Танкардо, като даваш инфо карай подред- цени, мита, фитосъртификати. Тука се прокарва идеята да си плащаме за информацията, та ако трябва и това ще правиме.
Успех!!!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
09-07-2008 - 20:34:13
Quote

Малинов,
Това с новите цени нещо "завера" на "Асоцияцията на производителите ...." ли е? Забравих и точното име.
Приятен уикенд на Всички
.

Аха познахте Любо....

Това са цените които са силно изтискани... едва половината на продажните на апартаменти в София - вярно ли е?

Ако трябва да съм точен наистина е - "завера" на арабските шейхове, руските петролни олигарски и министерство на финансите на РБ.... заедно с правителството на С.Станишев.

14,2% инфлация за 2008 как точно да я преизчислим в цените или да ги задържим така 2-3 години в очакване да ни дотира арменския поп или равина?

Може би всички ще са доволни на следния

ВАРИАНТ №1

От клиента:

всички материали, транспорт, ток, вода, проекти, заверка на техническата документация в общината - строитлно разрешение, актове и т.н.
От нас труда... Е нека му излезе по-евтино - ще го черпим...

Или

ВАРИАНТ №2

ОТ ФИРМИТЕ ФУНДАМЕНТ И КОНСТРУКЦИЯ
после клиента се оправя сам по предоставено му ръководство за изпълнение
Е нека му излезе по-евтино - ще го черпим...

Не мога да обясня на нашите работници как да си купуват сирене по 6,50 вместо по 9 лева. Ако имате идея как става това - моля да ме информирате и заедно ще намалим цените по 1 Е на м2

Извинявайте за тона, но ние си гледаме съвестно работата и при взривовете на складовете в Челопечене нашите къщи са единствените с 0 /нула/ поражения в Чепинци. Отидете-проверете.

Как да работим съвестно, когато всеки събрал 10000Е се прави на световен инвеститор с планетарни изисквания и само се оплаква, че му е скъпо...
Такива са реалностите в България. Докато стигнем ценовите нива на Европа ще е шокова терапия. Ще се отрази на всички. Не се заяждайте с производителите на сглобяеми къщи - те искат да работят, защото осигуряват работа на много рпаботници, за които трябва да се грижат...

Приятна вечер






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-09 21:13 от i malinov.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
09-07-2008 - 22:07:13
Малинов,
Е, този път действително ме изненада (поне с тона).
Мненията ти тук винаги са били, според мен, балансирани, разумни, аналитични и полезни. Раздразнение съм усещал само при безпочвени изхвърляния на конкуренцията. Приемам извиненията, а същестото - като безпокойство.
Повярвай, същото безпокойство (поне на ниво сирене) витае и в главата на клиента.
Така погледнато, уж сме от различни страни, но спрямо обезпокоителните фактори, които назоваваш - от една и съща.
Макар да очаквам сериозни размествания в строителния бранш, ти желая спокойно и разумно преодоляване на евентуални сривове.
Повечето от тук присъстващите изчакваме да се "наместят" нещата, услугите ти да ни станат достъпни, и да ти станем клиенти.
Дано, най-после, сработят пазарните механизми. Все ми се струва, че инфлационния натиск е през лесните кредити (+емигрантските пари) и "безумното" строителството, а времето на твоя бизнес предстои.

Апропо, разясни "хвалбата" за Чепинци - сигурно ще е интересно.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-07-2008 - 15:03:53
Драги ми, Смехурко / Малинов/. Скъсах се от смях като видях Вашата цена - 600 е/М2! Ей, Вие да не си правите майтап с нас, така наречените потенциални клиенти??? Никой посмъртно няма да Ви повярва, че може да има такава цена, освен ако не си признаете, че сте я умножили по 3,14!?!? winking smiley confused smiley Та, драги ми Смехурко, я се вземете в ръце и си направете сметка, толкова много ли са клиентите ви, та сте решили тотално и завинаги да ги разгоните!? eye popping smiley :g: Предлагам във форума по тая тема да се включат представители и на други фирми за сглобяеми къщи, да поспорят на тема цени, пък ние, баламурниците /клиентите/ да послушаме и да се позабавляваме. smoking smiley :}
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-07-2008 - 20:54:05
това е идеалното жилище и като се вземе предвид ЧЕ СА СУПЕР НАДЕЖДНИ И НА СУПЕР ЦЕНА -ПЕРФЕКТНО МОГА ДА ПРЕПОРЪЧАМ ЕТ НИПРО
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход