Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
06-05-2008 - 21:58:53
avatar
Колко трябва да са дебели стените гредите и т.н това е най-добре да конслутирате със строителен инжинер относно цените за къща за постоянно живеене според мен 700 евро на квадратен метър са малко.

Е чак 700 евро да са малко...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
07-05-2008 - 19:30:26
Абе какви 700 евра за кв.метър говориш че били малко ,бе?!:g:.Само преди по-малко от 1 месец имам оферти на поне 6 уважаващи себе си фирми за 110кв м до ключ на цена от 450 до 490Е.К'ви 700 Е к'ви 5 лева бе .Я влез малко в час че се изказваш неподготвен. :}
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
08-05-2008 - 10:28:35
За 36 кв.м ивичен фундамент 135см (80 в земята, 45 над) само бетона е 13 кубика плочата още 5, сипката 20 тона. Та целия фундаменд излиза 6000лв. като умножа по 3 и става 18000лв а ако имаш мазе отиваш високо високо само за фундаменд. Само тока и ел. обзавеждане са 1400лв. за документи съм дал до тука 2000лв и още 1000 ще отидат за акт 16. Незнам какво ти включва офертата до ключ аз гледам от мойта камбанария. На 15 000лв къща 10 000лв съм дал за всичко останало като майстора ми е на половина и не съм копувал кофража взех го от приятел, а съм оставил стените на сачак ако слагаш отвънка гипс фазер, изолациям силикатна мазилка, отвътре гибс картон и шпакловка, (тапети или латекс) ако слагаш и камина сложи още поне 200-300лв на кв.м рзп.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
09-05-2008 - 11:22:50
За сега само набирам оферти и сравнявам.Всички сериозни (според мен) фирми са си "плюли" в устата за цените.Няма да ги споменавам да не става реклама, ама две от тях ми подадоха оферта от 490Е с фундамента.А бе сигурно и ти си прав, че тук лев, там лев.....те се събират......ама чак 700Е......е...ти?Някой по-горе спомена, че 2500Е били "нормална" цена.Такава била тенденцията в Румъния, България, Сърбия, Македония.Ми на идиотските Балкани могат да стават само идиотски неща.И този дето ги писа тези идиотщини естествено е и строител.Ясно нали?Питам го тогава аз знае ли за 4000$/кв м каква къща ще трябва да построи в не идиотска страна а? Знае разбира се - огромна.Ама знае , че печалбата му в не идиотска страна ще е в пъти по-малка, а качеството в пъти по- голямо.
iav
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
30-05-2008 - 08:33:21

hmm



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-03 08:36 от iav.
iav
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
30-05-2008 - 09:19:48
"Оставил съм стените на сачак лакирани" Според мен това води до много рискове и постояна подръжка аз ли4но сам за гипсокартона. Някаде в на4алото на дискусията имаше някой който то4но от това се оплакваше ... отворилимусе фуги и така на татака
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
30-05-2008 - 22:47:14
Зависи много какви изолаций слагаш и какви точно материали ползваш...може да ти излезе и двойно по скъпо. Но хубавото е добра инвестиция.
Парапети, стълби, огради, антипаркиунг устойства
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-06-2008 - 14:39:39
А аз пък ще се радвам да видя мнения за фирмата bgvillas. Много ми е интересно как в тема за сглобяеми къщи от 90 страници, търсачката не открива нищо за тази фирма. Не стават или не са популярни? Какъв им е случая според вас? confused smiley
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-06-2008 - 16:03:43
Здравейте,

Виждам, че е крайно време в този форум всички дружно да се обединим и да започнем да замеряме строителите на сглобяеми къщи с камъни и да ги изгоним завинаги от България или по-добре в затвора - тези мошеници!

Ако беше жив Сталин, щеше да ги изпрати да строят безплатно в тайгата за благото на трудовия народ, защото много се разпуснаха напоследък и искат едни цени - направо ужасни.

490 Е на м2 си е живо обирджийство, защото стойността на сглобяема къща до ключ с вградена кухня + електроуреди + климатици във всяка стая и телевизори срещу всяко легло и диван не може да превишава 298,32 Е на М2 с включена 100% печалба на строителя. /годината на ценообразуването - неуточнена/

Затова нека да ги бойкотираме, да ги фалираме и да сезираме прокуратурата!

P.S. По същество

В момента 2008 г. господстващата тенденция в пазара на сглобяемото строителство е да се поръчват по-големи и по-скъпи къщи с по-високи изисквания към качеството и оборудването.
Много българи от чужбина и чужденци, които са запознати със сглобяемите технологии са реални клиенти и не възприемат това строителство като второ качество, защото го познават. Освен това цената му в БГ е силно конкурентна спрямо съмнителните тухлени кутийки, които се пазаруват между 900 и 1200 Е на м2 без довършителни работи и с поне 15% от площта калкулирана в общи части.

Хубава и евтина къща няма.
Когато не искаш да се возиш на трамвай - се налага да плащаш за кола, гориво, застраховки и сервиз.

Ако и това не искаш - ругаеш световния империализъм, червената мафия, Осама Бен Ладен, селекционера на националния отбор по футбол и всички, които ти пречат в този живот...
smiling smiley
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-06-2008 - 18:02:40
Това пък ако е по същество...... По принцип харесвам такива революционни изказвания но това за което пишете е безмислено.

Все пак ако след това емоционално изрязване споделите нещо за bgvillas при които м2 е 360ЕUR, ще е перфектно защото никой не ги е оплюл, не ги е похвалил, изобщо няма ги, а като изключим че картинките на сайта са им копипейстнати работите им не са лоши на пръв поглед (като за панели) smiling smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-06-02 18:05 от 5minutes_alone.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход