Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
07-02-2008 - 17:40:48
Здравейте всички! Много се радвам, че открих тази тема, защото горещо ме вълнува. За съжаление бавно ще я изчета цялата, за да открия това, което ме вълнува, (все пак е започната преди две години...) за това ако не е много нахално от моя страна мога ли да помоля за малко адреси на фирми производители на сглобяеми къщи? Ако може да са изпробвани (прекалявам, много съм нагла) С интерес ще прочета всички постове, но ще съм много благодарна ако ми помогне някой! smiling smiley
Re: търся мнения за СТЛОБЯЕМИТЕ къщи
07-02-2008 - 18:51:02
Добре дошли във форума liliomfi.

Просто пуснете една търсачка и четете. Информирайте се много подробно и после заповядайте да си зададете въпросите тук.

Търсете информация не само за цени, но най-вече за параметри - изолации, степен на завършеност - подробно и всичко за което се сетите.

От вас зависи да станете грамотен клиент - т.е. да се гарантирате срещу измами и недоразумения с печален резултат.

Съвет от строител на такива къщи.

Успех smiling smiley
Re: търся мнения за сглобяемитe къщи
13-02-2008 - 18:37:38
здравейте,интересува ме каква дограма се слага на сглобяемите къщи,за е сигурно,че няма да има коденз,влага,мухъл!
confused smiley
Re: търся мнения за сглобяемитe къщи
18-02-2008 - 15:49:40
Здравейте,

разгледах доста сайтове на фирми предлагащи т.нар. сглобяеми къщи. Започнах да чета и форума и стигнах едва до 17страница - от прочетеното разбрах, че качествен дървен материал в БГ няма. Но моя въпрос не е за качеството на дървото ... попаднах на една фирма, изграждаща сглобяеми къщи с метална конструкция и на множество изграждащи такива къщи от дървен материал. Бих искал анякой да ми отговори кое е по-добре и защо да не избера металните конструкции. Аз лично не държа къщата да ми е от дърво ( в смисъл да си личи, че е от дърво) уютно е, но за вила например, а аз искам да си построя къща за живеене - еднофамилна, без съседи. Незнам защо, но метала ме влече повече, но пък в никакъв случай не бих искала да ме води само думата "харесвам' . За справка пускам и сайта на въпросната фирма : [www.eurohouse.us] Искренно ще съм Ви благодарна, ако ми отговорите на заплетения въпроса.. Поздрави
Re: търся мнения за сглобяемитe къщи
18-02-2008 - 16:02:02
avatar
Starry Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте,
>
> разгледах доста сайтове на фирми предлагащи т.нар.
> сглобяеми къщи. Започнах да чета и форума и
> стигнах едва до 17страница - от прочетеното
> разбрах, че качествен дървен материал в БГ няма.
> Но моя въпрос не е за качеството на дървото ...
> попаднах на една фирма, изграждаща сглобяеми къщи
> с метална конструкция и на множество изграждащи
> такива къщи от дървен материал. Бих искал анякой
> да ми отговори кое е по-добре и защо да не избера
> металните конструкции. Аз лично не държа къщата да
> ми е от дърво ( в смисъл да си личи, че е от
> дърво) уютно е, но за вила например, а аз искам да
> си построя къща за живеене - еднофамилна, без
> съседи. Незнам защо, но метала ме влече повече, но
> пък в никакъв случай не бих искала да ме води само
> думата "харесвам' . За справка пускам и сайта на
> въпросната фирма : Искренно ще съм Ви
> благодарна, ако ми отговорите на заплетения
> въпроса.. Поздрави


Продължавай с четено. И този въпрос е избистрен в детайли.
Re: търся мнения за сглобяемитe къщи
18-02-2008 - 16:50:30
Starry, вижте си личните.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
18-02-2008 - 16:55:00
ДО Starry

Стоманена или дървена конструкция е спор с поне 50 годишна давност.
И двете технологии имат поддръжници и противници.

Ако прочетете 5-7 страници назад ще разберете,че проблемите с дървените къщи идват от изходния материал - нееднократно обсъждан тук. В България няма така нареченото СЕРТИФИЦИРАНО СТРОИТЕЛНО ДЪРВО /Certified construction wood/.
Затова при използването на дърво с неуточнен произход е възможно да се получат деформации, за които вече един форумец писа.

Стоманената конструкция си има особености, които ако бъдат изпълнени добре е сериозна алтернатива за строителство до 2-3 пълни етажа. Геометрията на помещенията е точна и без изкривявания... Все едно дълъг разговор.

Опитът, натрупан в строителство със стоманени конструкции от 2002 година насам показа, че няма причини да се съмнявам в тази технология и нейните добри резултати.

И след като в продължение на две години сме свидетели как в този форум вече се публикуваха сайтовете на почти всички фирми в бранша нямам притеснение да ви поканя да видите как се строи със стоманена конструкция на практика на interline-bg.com а вие ще си съставите мнение кое става и кое не...
И един приятелски добронамерен съвет към всички - винаги се информирайте коя фирма какво е построила, колко къщи и обезателно посетете поне един обект. Резултатът казва истината, която ви интересува.

Пазете се от сайтове с картинки прекопирани от интернет и обещания за светло бъдеще...

Приятен ден.
smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-18 17:07 от i malinov.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
18-02-2008 - 18:15:17
Г-н Малинов, съгласна съм с Вас за стоманената конструкция. Според мен, такава къща е най-надеждна за сигурността при земетресения. Това, което не харесвам в сайта на Вашата фирма е вида, външния вид на Вашите къщи. Много "американски" ми изглеждат. Нищо българско, никаква топлинка, никакъв уют не лъха от тях!? Без да звучи, че Ви давам акъл, защо не помислите върху това!? Прощавайте, че се осмелявам да се бъркам в дизайнерската политика на Вашата фирма, изказвам едно мнение на един потенциален клиент....
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
18-02-2008 - 19:19:27
galsteg - благодаря ти за милия пост. Ще прочета цялата тема, все пак сериозно ме интересува, но все пак вместо да губя 2 дни в търсене на конкретния отговор на конкретния ми въпрос, може някой копетентен да изкаже мнението си.
В този ред на мисли благодаря и на Г-н Малинов, за изказаното професионално мнение, макар и малко зависимо. На мен също не ми харесаха конкретните идейни проекти, въпреки че искам нещо подобно, но си мисля, че имате проектанти, които разработват конкретни проекти за конкретния клиент. Иначе 'американският' тип не ме притеснява. Различни хора, различни вкусове и желания.. наиситна има много още допълнителни въпроси, на които, надявам се, ще намеря отговори във форума. Ако все пак има нещо което не ми е ясно ще се радвам ако бъдете така добър да ми разясните.
Поздрави
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
20-02-2008 - 11:22:03
Познат на моя позната има фирма за сглобяеми дървени къщи... Може ли да ми кажете дали технологията им е добра. Предлагат хубава цена, но искам да съм сигурна, че съм избрала горе-долу добър вариант. Ето го сайта им http://www.quickhouse-bg.com/index.html Предварително Ви благодаря
Поздрави
С
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход