Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Помпа за отходни води!

Публикувано от Geto 
Помпа за отходни води!
21-03-2008 - 22:57:58
Ето сега архитекта ме "светна", че къщата пада под нивото на канала и ще трябва да използвам помпа sad smiley

Какво мислите за тази работа? Има ли тук хора с опит? Нещо съм притеснен, Моля споделете.

Благодаря
Re: Помпа за отходни води!
22-03-2008 - 00:31:43
Абе има някакви хидрофори за тая работа, но аз просто извеждам от първия етаж към канализацията, а от сутерена към попивна яма - само сиви води. Виж дали няма вариант от първия етаж някак да закачиш канализацията. То не е хубаво да си под нея, виж как стои въпроса със отводняването при дъжд, ако си под улицата.
Re: Помпа за отходни води!
22-03-2008 - 07:33:08
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Ето сега архитекта ме "светна", че къщата пада под
> нивото на канала и ще трябва да използвам помпа
>
> Какво мислите за тази работа? Има ли тук хора с
> опит? Нещо съм притеснен, Моля споделете.
>
> Благодаря

Kакво те притеснява - много хотели работят така. Помпите са специални,за тая цел, имат мелачка, започват от 600лв. Аз също ще си слагам, че имам два етажа под канализацията, а горните етажи ги правя с окачена канализация.


Re: Помпа за отходни води!
22-03-2008 - 10:08:00
Много обекти има Гето,които работят по този начин,не се притеснявай.Проблемът е като спре тока или като се счупи помпата/все някой ден ще стане/,но по принцип системата работи без проблеми. winking smiley
Re: Помпа за отходни води!
23-03-2008 - 03:58:57
Абе че има има, ама на мен не ми се искаше да се занимвам с такива лайняни работи sad smiley

Какво е "Окачена канализация"?

Блгодаря все пак,
Re: Помпа за отходни води!
23-03-2008 - 07:52:47
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Какво е "Окачена канализация"?
Колко етажа ти е къщата? Ако само единият етаж е под нивото на уличната канализация и той не е основен етаж за живеене, може горният/ те етаж/и да го/ги пуснеш директно в канализацията, като окачиш мръсния канал по тавана на долния етаж, а долу не ползваш канал и вода - при мене има такава възможност. Аз пак ще слагам помпа за долния етаж, но поне горните не зависят от нея.



Re: Помпа за отходни води!
23-03-2008 - 09:38:27
Верно са лайняни. Аз бих оставил обектите без канализация да се занимават с помпи и ями. Да имаш канализация и да не я ползваш гравитачно, а да се набутваш с помпи е грехота.
Re: Помпа за отходни води!
23-03-2008 - 13:28:45
Даа грехота е, но ще имам полу-сутерен който идва под нивото на канала. Варианта на Лазар с тази окачена канализация ми харесва, а за сутерена една помпичка.
Re: Помпа за отходни води!
23-03-2008 - 15:21:41
Гето, така както си я представям тази къща, ще трябва много, много да наблегнеш на дренаж и хидроизолация.
Re: Помпа за отходни води!
23-03-2008 - 22:48:04
Даа и на мен така се чини sad smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход