Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

О Чудо! "Тухли" от Стеропор!

Публикувано от Geto 
О Чудо! "Тухли" от Стеропор!
09-03-2008 - 23:57:09
Ходих на едно Градинско изложение, намерих мн. хубави неща, но имаше и няколко щанда които ме изненадаха с нещо да го нареча Итонг но изцяло от стеропр. С това строят не само къщи, но както можах да видя и 7-8 етажни блокове eye popping smiley
Някой срещал ли е подобно чудо?

Хайде със здраве,
Re: О Чудо! "Тухли" от Стеропор!
10-03-2008 - 00:02:01
Гето, а посети ли секцията посветена на различните видове източници за отопление? Има много, много чудесии да се видят на това изложение.
Re: О Чудо! "Тухли" от Стеропор!
10-03-2008 - 00:26:57
Don Balon, как мога да я пропусна! Пуснах жената на една страна да си прави своите проучвания winking smiley с градинските неща, а аз се отдадох на алтернативни и не толкова източници на енергия. Впечатлен съм от "машинката" за Термална енергия! Ще проверя в България какво се предлага, но май ще взема да натоваря една, поне ще знам, че не е ментеsmiling smiley а и четох, че били мн. яки и не дават дефекти. Другата седмица ще ходя на място във фирмата, имат изложбена зала, правят демонстрации и ще се запозная по-добре със технологията. Като науча нещо ще разказвам, но в друга тема за да се запознаят и хората които се интересуват.

Хайде живи и здрави,
Re: О Чудо! "Тухли" от Стеропор!
10-03-2008 - 01:55:33
smiling smiley Стиропор се пише (запазена марка на BASF) smiling smiley А e по-правилнo да се каже EPS smiling smiley

Тези тухли, не са точно тухли а нещо като постоянен кофраж, който остава за изолация. Редят се като "лего" вътре се слага арматурата и се запълват с бетон smiling smiley

Ето един сайт на български: [www.ibt.bg]

Доколкото знам с тази система може и 20 етажна сграда да се вдигне smiling smiley нещо като ЕПК smiling smiley
Re: О Чудо! "Тухли" от Стеропор!
10-03-2008 - 02:09:18
Петре, как си сигурен че става въпрос за стиропорния кофраж???Човека ги е видял и едва ли ще обърка кофражните платна от стиропор с тухли. Като наричаме нещо си "стиропор", то сигурно не е точно онзи стиропор, който всички познаваме, а си има техническо наименование. Помня като деца си правехме корабчета от "морска пяна"!!!Гето, какъв беше размера на тези блокчета, пита ли с какво се зидат???Сигурно трябва да е някакъв специялен свързващ материял!!!
Re: О Чудо! "Тухли" от Стеропор!
10-03-2008 - 02:22:26
Re: О Чудо! "Тухли" от Стеропор!
10-03-2008 - 02:27:05
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> Петре, как си сигурен че става въпрос за
> стиропорния кофраж???Човека ги е видял и едва ли
> ще обърка кофражните платна от стиропор с тухли.
> Като наричаме нещо си "стиропор", то сигурно не е
> точно онзи стиропор, който всички познаваме, а си
> има техническо наименование. Помня като деца си
> правехме корабчета от "морска пяна"!!!Гето, какъв
> беше размера на тези блокчета, пита ли с какво се
> зидат???Сигурно трябва да е някакъв специялен
> свързващ материял!!!

Don Balon, точно на тухли приличат, просто немога да намеря подходящ линк, за да ти ги покажа. само че са кухи и като наредиш "тухлите от стиропор" после изливаш бетон, като преди това си сложил арматура.

Хайде стига сте фантазирали, че какъвто и да е полистирол може да издържа подобни натоварвания smiling smiley
Re: О Чудо! "Тухли" от Стеропор!
10-03-2008 - 02:34:30
Петре, тези стиропорни кофражи се използват поне от 5 години (ако не и по-дълго), човека е ходил на изложение където се предлагат нови технологии. Никъде не е казано че тези тухли ще се наложат и ще превземат пазара, просто много е вероятно да са още в някакъв стадий на проучване. Ти мислиш ли че тухлите държат тежеста на една високоетажна сграда???Дай да не изкарваме човека сляп!!!
Re: О Чудо! "Тухли" от Стеропор!
10-03-2008 - 02:39:12
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Don Balon, как мога да я пропусна! Пуснах жената
> на една страна да си прави своите проучвания с
> градинските неща, а аз се отдадох на алтернативни
> и не толкова източници на енергия. Впечатлен съм
> от "машинката" за Термална енергия! Ще проверя в
> България какво се предлага, но май ще взема да
> натоваря една, поне ще знам, че не е менте а и
> четох, че били мн. яки и не дават дефекти. Другата
> седмица ще ходя на място във фирмата, имат
> изложбена зала, правят демонстрации и ще се
> запозная по-добре със технологията. Като науча
> нещо ще разказвам, но в друга тема за да се
> запознаят и хората които се интересуват.
>
> Хайде живи и здрави,

Гето, тази "машинка" за геотермална енергия, на кой принцип беше, затворен с антифриз или с подпочвена вода??
Re: О Чудо! "Тухли" от Стеропор!
10-03-2008 - 02:45:08
Прав си, може да не е сляп. Но е напълно възможно да се е объркал с тази система (ако досега не е знаел за нея), защото отбелязва, че се използва и при по-високо строителство, което винаги се отбелязва при рекламата на лего системата smiling smiley

Няма да разводнявам повече темата, Geto ще напише по-подробно какво е видял. И тогава ще разгадаваме smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход