Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пенобетон или тухли?

Публикувано от bulhomes 
Re: Пенобетон или тухли?
30-03-2008 - 18:27:01
аз се чудя що едните блокчета са по-тъмни от другите ...
Re: Пенобетон или тухли?
30-03-2008 - 22:17:55
Мисля, че е видно, че става въпрос за пенобетон. Който твърди, че не попива да си стъкми един сал ако смее...
Re: Пенобетон или тухли?
30-03-2008 - 23:15:19
avatar
Попиване и плуване са различни категории ... Пенобетона може и да не става за плуване, ама и не попива, най-малкото защото е със затворена мулекулярна структура... Освен това има пенобетон, който плува - този с плътност по-малка от 1000 кг/куб.м. Например в Русия за стени ползват около 300 кг/куб.м. на 25 см дебелина. Определено плува.
Re: Пенобетон или тухли?
31-03-2008 - 08:02:21
Нали точно за това правих опита. Да, в началото плуваше и го затисанах за да може да е потопен целия. След една седмица вече не плуваше и като го счупих беше мокър "до мозъка на костите си". Може би имате впредвид "не попива" - че не дърпа вода като гъба, но (да - може би неправилно използвах думата "попива) в никакъв случай не отблъсква водата.
Re: Пенобетон или тухли?
31-03-2008 - 08:54:03
Дори теракотните плочи попиват влага . Ако си мислиш, че правиш някакъв уникален експеримент и си открил скрит дефект в строителен материал ще останеш разочарован, че само си губиш времето - освен хидроизолационните материали почти всички други попиват вода. Включително и тухлите и вароциментовите мазилки и гипса, и дървото...
Ти какво всъщност търсиш - материал за стени дето не попива вода, защото ти трябва за зидана язовирна стена лиsmiling smiley
Re: Пенобетон или тухли?
31-03-2008 - 09:21:04
Не е добре стените да са съвсем водоплътни и пароплътни. Те затова са стени, а не покриви. Върху стените не трябва да попада вода = това е разковничето, а не да са водоплътни.
Re: Пенобетон или тухли?
31-03-2008 - 18:42:48
avatar
Като заключение мога да кажа - изграждането на стени от пенобетон (то не е само той в завършената стена, но е основния материал) е много по-ефективно от всички страни (или почти всички), спрямо керамичните тухли. С него се изпълняват по-евтино, по-бързо, много повече топлоизолационни качества, не се налага външна или каквато и да е топлоизолация и всичко това АКО всичко се изпълнява по технология, а не междинно производство на блокчета, панели и всякакви там детайли.
Re: Пенобетон или тухли?
02-04-2008 - 11:50:03
bulhomes Написал:
-------------------------------------------------------
> Гледай сега как си отварям теми и после сам си
> отговарям... Ето снимка на пенобетонна стена
>
> Не че керамичните тухли отдолу са много хубави...
> Строителя каза, че пенобетона не държи мазилка -
> трябва само да се шпакловат задължително с мрежа.
> Парчето, което бях затиснал в кофата за 1 седмица
> беше попило цялото. Общо взето - отпадат... За да
> се купува това цената би трябвало да е на
> половината на цената на керамичните тухли...

Здравей bulhomes
От 3 години се занимавам само с машинни мазилки и шпакловки, но неработя в БГ макар 4е смятам и там да пробвам как въврви работата с мазилките гледам 4е цените са горе-доло приемливи само дето работата е още индиянска но това е друг въпрос. Като гледам тази зидария от вън си представям как и ще е от вътре eye popping smiley
За да се захвана да я мажа долната тухлената стена ще искам цена за двойна мазилка (незнам как вървят цените на мазилката но ако иска вароциментова (май така се казва в БГ в 4ехия и казват ядровка) без пердашене и шпакловане за по-малко от 5 лв на квадрат няма да се хвана (незнам какви са то4но цените в БГ в момента, казвам преблизителна цена за работа без материяли). А горната газобетоннената също ТРЯБВА да се измаже защото това 4удо е Ъпсурд да се шпаклова но преди мазилката трябва да се шприцова или да се намаже с бетонконтакт там ще му търся същата цена + шприца. Ина4е съм мазал и итонгови стени там се слагах мрежа, но итонговата стена когато е равна може да се изтегли само с лепило и мрежа и да се шпаклова, имали сме слу4аи да пердашим и лепилото пак става но това се праи по гаражите и складовете winking smiley
Според мен ако е по-евтино със пено бетон и го исзидаш добре няма да имаш проблеми а и кабелите и трабите се закопават по-лесно, но ако питаш мен външни стени бих направил със нормални тухли

Успех
Re: Пенобетон или тухли?
02-04-2008 - 14:46:43
!?
брат ама нищо не схванах от тва дето си написал ...с много правописни грешки ..
Re: Пенобетон или тухли?
02-04-2008 - 16:51:32
gateff Написал:
-------------------------------------------------------
> !?
> брат ама нищо не схванах от тва дето си написал
> ...с много правописни грешки ..
Правописни грашки има и не се старая да ги поправям който иска да разбере ще разбере.
Просто коментирах показаната преди това снимка как я виждам като маза4. Педи инаше въпрос дали някой е мазал итонг и затова дадох мнение.
Ако на някой му е трудно да ми раз4ита правописните грешки моля изобщо да не се занимава да 4ете мойте постове

winking smiley

Успех
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход