Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Живот без влага!!!Възможно ли е това?

Публикувано от ri4ipi4a 
Re: Живот без влага!!!Възможно ли е това?
15-04-2008 - 16:55:01
avatar
Извинявам се за напомнянето, но ще споделите ли цени? И на сайта ви няма такива, нали не са тайна?
Re: Живот без влага!!!Възможно ли е това?
16-04-2008 - 23:00:24
avatar
хм.. тъй като ричипича явно няма да ми отоговори, аз да попитам друго:

значи видях и виниловия сайдинг - много по-евтин сравнено със секретната цена на талашитения, който се рекламираше в тази тема. Имате ли опит с такъв, някой който си е сложил преди година две - може ли да сподели впечатления. Малко на външен вид повечето придават изглед на каравана...

Докато се ровех попаднах и на метален сайдинг от hoesch - някой работи ли е с такъв или да има (понеже оставам с впечатление че се разкроява в завода и явно се монтира от тях)? Предвид идиотския проект за къща който имам, много би й подхождал, ето няколко примера:

[www.hoesch-bg.com]

[www.hoesch-bg.com]

[www.hoesch-bg.com]

Re: Живот без влага!!!Възможно ли е това?
17-04-2008 - 12:52:49
avatar
и подобни профили за тераси (цена 40 euro)

[www.geplast.ro]
Re: Живот без влага!!!Възможно ли е това?
17-04-2008 - 18:33:12
avatar
Привет!
Ще се радвам да помогна,ако мога....
От моя опит зная,че всичко на база винил се пука след време!И то не след дълго....
Използвай метал ако ти харесва,той старее,но има последваща обработка и може да се оправи
Личните ми впечатления от окачените фасади е че след година две,материала/цв.метал/ от дилатационните фуги "кърви" и прави слой от патина който практически не се чисти с нищо
Използвай си мазилчица и ще си пей сърце поне 10 години/ако е читава естествено/
Особено и ако си попаднал на читави майстори....
Знам ,че е много скромно и обикновенно,но това все още не носи големи проблеми след себе си...
Каквато и фирма,каквито и продукти да внася,те ще са евтини съобразно нашият пазар,което и в голяма доза значи занижено качество...
Това от мен....
Чест и почитание

Чест и почитание
Re: Живот без влага!!!Възможно ли е това?
17-04-2008 - 18:59:19
avatar
хмм има резон. Ама то и за мазилката важи - все отнякъде капе по фасадата и по нея се образуват разни петна.. Така че явно няма пълен кеф. А за метала - аз по принцип искам облицовката каквато и да е тя да е тъмно кафява. Определено виниловите не ми харесват - днес минах пак покрай една такава и беше едно никакво. А и съм живял и в usa и от техните картонени къщи ми се **** smiling smiley Та засега каквито материали видях:
- та ако имам излишни пари за красоти:
- плоскостите на hoesch много ми харесват (поне на картинка) но не знам цена, не са ми отоговорили (ако е тъмен метал, дефекта който описваш няма да си личи ако го има изобщо)
- изглежда тиковото дърво е добра алтернатива? уж било вечно и т.н. предполагам няма да се изкоруби изгние и да го изядат дървояди? всъщност имаш ли впечатления от него на практика какво става след няколко години? какво става като го грее слънце, разширява ли се, какви фуги му трябват?
- а ако нямам излишни пари ще си остана традиционно с мазилка smiling smiley

А бях гледал и един сайт на фирма която правеше декоративни тухли, камъни и т.н. за облицивки ама сега съм го загубил? В смисъл готови пана които да само за красота отвън.
Re: Живот без влага!!!Възможно ли е това?
17-04-2008 - 20:00:49
avatar
Има достатъчно добри силиконови мазилки....не остават петна при теч!
Има декорации за фасади ,но дори и аз не се наемам/а му разбирам/ да положа такава ,нещо не си вдъхвам доверие относно камъка
Ще проверя за вносители на фасадни решения и ще споделя...
Почит

Чест и почитание
Re: Живот без влага!!!Възможно ли е това?
17-04-2008 - 20:54:14
avatar
намерих това за което говорех:

[sitekreator.com]

само че сега ми приличат на пластмасови smiling smiley

цените са 23 лева на квадрат, така че това е най-евтиното за външна украса засега smiling smiley стига на пипане да е като камък и тухла, а не като декорите в киноцентъра smiling smiley
Re: Живот без влага!!!Възможно ли е това?
17-04-2008 - 21:04:13
avatar
Мои дистрибутори продават подобни фасадни решения,зная че са внос от италия,но само толкова....
Цената беше около 60 Е за м2 и представлява камък с различно оцветяване/дори и по ваш РАЛ/,изключително устойчив на УВ лъчи и атм. влияния
Ще попитам и получа ли инфо ще ви споделя
Гаранция от производителя 15 години за цвета
с почит


Чест и почитание
Re: Живот без влага!!!Възможно ли е това?
15-08-2008 - 10:27:54
Привет
Извинявайте за отсъствието, но нямам физическата възможност да следя редовно форума.
Относно сравненията ти dodo2, за да не излизам празнословец моля те вземи мостра от всички тези продукти който си изнамерил и ги сравни на живо с тези за който говоря www.petkom.eu , всеки човек независимо колко е технически запознат би забелязал разликата в качеството. Облицовката за която става на въпрос по никакъв начин неможе да се сравнява с Винил, а с метала вече няма нищо общо( ако искаш да си сложиш дърво няма да си сложиш метал). Подовата настилка пък е класа над конкуренцията, като качество и инжинерна мисъл на нейните проектанти.
Разбира се вкус другар няма. Свят голям, продукти още повече.

С уважение: Ri4ipi4a
Re: Живот без влага!!!Възможно ли е това?
04-09-2008 - 12:33:55
И пак не каза ценииии. Много интересно.
winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход