Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Някой оправял ли е скърцащо дюшеме

Публикувано от bulhomes 
Re: Някой оправял ли е скърцащо дюшеме
27-04-2008 - 22:29:06
Не съм сигурен, че е ковано за плочата.. поне не виждам пирони...
Re: Някой оправял ли е скърцащо дюшеме
28-04-2008 - 05:12:54
Булхомс, ама я все пак обясни как аджеба е ковано това дюшеме в/у плочата? Явно трябва да има гредички от долу, ама на какво разстояние са? колко е дебело дюшемето??Щото ако са на много рядко тез гредички, никва пяна няма да те спаси.
Re: Някой оправял ли е скърцащо дюшеме
28-04-2008 - 10:41:15
Нямам никаква идея. Мислех, че се "нутват" едно към друго и се лепят с лепило за пода. За лепенето не съм убеден, защото ми идва от масивния паркет, който се лепи (доколкото знам, ама вече и в това не съм сигурен). Ламината как се сглобява само без да се закрепя за пода?
Re: Някой оправял ли е скърцащо дюшеме
28-04-2008 - 14:20:54
там където скърца поръсваш с талк.
Re: Някой оправял ли е скърцащо дюшеме
29-04-2008 - 02:10:24
Да се лепи дюшеме с дебелина 18-20 мм. за бетона плоча ми се струва жива авантюра ама нейсе. Ламината се реди като се подлага подложка отдолу и той като мърда, мърдат цели секции и не скърца. Така се реди и солидно дюшеме, но като гледам хората много не го купуват, купуват предимно това дето се кове. На мене ми се струва че скърцането не идва само от движение в "нутовете", дори сама дъска без да е занутена с друга би скърцала ако е леко изметната и седи само на 2 точки. Някой си е спестил труда и парите да направи подходяща дървена скара с гредички и на тях да накове дюшемето!!!
Re: Някой оправял ли е скърцащо дюшеме
29-04-2008 - 08:21:55
Не съм сигурен, че е ковано за плочата.. поне не виждам пирони... Става въпрос върху гредите да е ковано. Ако масивно дървено дюшеме е направо върху плочата незнам = за първи път чувам такава технология.


Re: Някой оправял ли е скърцащо дюшеме
29-04-2008 - 08:44:35
Опитай с талк. Дава резултат.
Re: Някой оправял ли е скърцащо дюшеме
29-04-2008 - 10:55:31
Много не ми е ясно как талка ще влезе в едва забележима фуга, в която маслото трудно влиза...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход