Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Някой оправял ли е скърцащо дюшеме

Публикувано от bulhomes 
Abu
Re: Някой оправял ли е скърцащо дюшеме
07-03-2008 - 21:50:18
То, да си призная, и аз така си го представям - изкривяване поради температура, влага, тежест, па ако щеш и слягане на сградата, увисване на пода и подобни... При натиск триенето е или в пода, или в съседна дъска, или пък пукат влакната. Фиксирането явно върши работа, но си е главоболие, а и според мен трябва да се остави някаква възможност за мърдане, особено ако основата е циментова. Честно казано, не знам силиконът и пяната доколко позволяват на дюшемето да се движи, пак казвам - на практика помага... Ако имах под ръка подходящ под, бих пробвал сам със смазка. Ама всъщност се съмнявам да има кой знае какъв ефект, защото си спомням благоуханния паркетин ли беше, паркетол ли, дето с него - без него, паркетите все си скърцаха... Абе май не скърцаха първите месеци след намазването??? Забравил съм, щото са лоши спомени - с едно вентилаторче си играех на хеликоптер и направих фикуса на филодендрон. Майка ми ме наказваше за подобни магарии с шкурене с тел и мазане на паркета...
Re: Някой оправял ли е скърцащо дюшеме
09-03-2008 - 18:49:20
можеш да оформиш от кръгло парче дърво като тапа / чеп/ и така ще запушеш пробитата дупка. ще стане естествено и няма да се забелязва много. после леко се шлайфа и лакира. smiling smiley
Re: Някой оправял ли е скърцащо дюшеме
09-03-2008 - 19:33:57
Според мене скърцането идва от провиснали греди под дюшемето и от там тази секция става "плаваща". Смазването може и да помогне времено, но едва ли ще реши проблема, освен ако не се сложат "гресьорки" по цялата дължина на провисването. Приковаване би помогнало само ако можеш да подложиш клинчета под провисналата част. Ако е дюшеме върху циментов под, решението е - маркираш местата на скърцане и не ходиш по тази част от пода.(майтап разбира се)
Re: Някой оправял ли е скърцащо дюшеме
09-03-2008 - 20:05:27
При мен е плоча. Днес обаче не можах да направя нищо, щото ми се ще да си сменя главата... А иначе да - без да искам съм запомнил къде не скърца и стъпвам там.
Re: Някой оправял ли е скърцащо дюшеме
09-03-2008 - 20:07:13
Re: Някой оправял ли е скърцащо дюшеме
26-04-2008 - 05:13:27
Определено маслото не помага...
Abu
Re: Някой оправял ли е скърцащо дюшеме
26-04-2008 - 06:44:36
... ама хич ли? То аз си казах, че ме съмнява да помогне... С какво смазва? Преди да затворим въпроса със смазката трябва да се убедим, че правилно сме я употребили.

Вкъщи намерих един скърцащ праг - настъргах сапун и го натъпках, после залях с веро. Излишното попих със сух парцал и вече десетина дена не скърца. Силиконът не се разтича достатъчно, а маслото пък прекалено изтича. Поначало всички панти ги смазвам само с веро, щото не цапа, а май върши същата работа...

При теб е ясно, че ще се пробива, ама представяш ли си простият вариант със смазката да беше проработил, колко главоболия щеше да си спестиш! Точно затова, преди да направя каквото трябва, често пробвам и нещо безнадеждно, но лесно - понякога помага...
Отсега ти казвам, че захващането с дюбели също не дава 100% гаранция, но пък колко работа ще ти се отвори...
Re: Някой оправял ли е скърцащо дюшеме
26-04-2008 - 19:56:17
Преди 2-3 седмици намазах всички снадки на няколко съседни дъски и нито тогава, нито сега не изчезна скърцането от това място. В никакъв случай няма да се занимавм с дюбели. Забелязвам, че доста дълго време не ми идва настроение да понадупча и да пусна пяна или силикон.... smoking smiley
Re: Някой оправял ли е скърцащо дюшеме
27-04-2008 - 04:19:09
Експандиращата пяна има вероятност да помогне, поне ще намали провисването и от там ще намалее скърцането. Поне няма да стане по-лошо.
Re: Някой оправял ли е скърцащо дюшеме
27-04-2008 - 08:40:42
Пяната е по-силна отколкото изглежда = да не вземе да надигне дюшемето? Особено ако е ковано вертикално с пироните надолу.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход