Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

каква дограма каква фирма какъв профил всичко подробно

Публикувано от ivo_niva 
Re: каква дограма каква фирма какъв профил всичко подробно
07-04-2008 - 13:27:28
Здрасти, arbanasi!

Не си слагай троен стъклопакет въпреки всичко, остаряла технология.... confused smiley
Утежнява крилата, може да провисне по -лесно...въпреки, че това зависи от монтажа най -вече!
А като си в къща и много те е страх от студа....можеш с един коршум - два заека:
супер термоизолация и сигурност. Преди няколко години на къщата си сложих Тисен със стъклопакет триплекс отвън/ Ка стъкло отвътре. Тогава стъклопакетът беше 24 мм, сега можеш да си сложиш това изпълнение и във вариант 32 мм стъклопает. Е доста по-скъпо е разбира се! Коефициенти на термоизолация не мога да ти цитирам, но резултатът е супер! От опит ти го козвам. Тогава фирмата така ме посъветва, защото търсех и някаква сигурност, че много се крадеше, сложиха ми и обков против взлом, та добре се получи. Фирмата се казваше Фенстер, сега ти изрових и сайта им - www.rrpfenster.com
Можеш и там да попиташ, ако желаеш! Успех!
Re: каква дограма каква фирма какъв профил всичко подробно
07-04-2008 - 13:52:11
:}
И колко е стара тази технология?

Разбирам, че си ревностен привърженик на Фенстер, но с този триплекс освен да се боря с проникване с взлом, за топлоизолация не съм убеден в неговия +, а и колко тежи това изпълнение на триплекс с Ка стъкло?

Друго си е да си има определния обем и брой въздушни възглавници, лично мнение!
Не знам, може и да греша, но затова съм тук да получа повече мнения и да си изградя собствено!

Благодаря!
Re: каква дограма каква фирма какъв профил всичко подробно
07-04-2008 - 15:59:49
Ти си знаеш, преди да навлезат нискоемисийните стъкла, се предлагаше този вариант с трите стъкла, а тежестта на този стъклопакет не е повече от този вариант, на когото ти си привърженик...Предполагам знаеш какво е триплекс. Въздушните възглавници едва ли ще ти повишат толкова коефицинта на термоизолация, виж за шума имат значение....Ама ти си знаеш...
smiling smiley Всеки си има любима фирма или нещо, особено след като не са му скъсали нервите при строежа на къщата....та затова, иначе ми е все едно какво ще поръчаш...нали сме тук, за да споделяме, защото в интернет много се пише.....дограми, врати , изолации коя от коя по -хубави....то на практика лоши фирми няма... :}
Та затова така ти препоръчвам, аз лично съм взел препоръки оттук , за мебелите , например....и доволен останах....Айде успех!
Re: каква дограма каква фирма какъв профил всичко подробно
10-06-2008 - 19:30:00
много сложно го подкарахте вече
Re: каква дограма каква фирма какъв профил всичко подробно
20-08-2011 - 10:56:28
Здравейте! *drunk*
Хайде сега - по-сериозно...
Аз доста се рових из интернет форуми,като този,защото също ми предстои смяна на дограмата и не ми се иска да си монтирам някой некачествен боклук... *beer* Ха наздраве, че съм заседнал на закуска пиша ей така...между другото... *smiley_ahh*

След доста ровичкане - както вече казах, достигнах до някои "умни" заключения. Говоря за себе си, де!
Ето ги и тях:
1. Каквото и да ми говорят дограмата си е дограма и НЕ Е СТЕНА!!! Не може да се сравнява със стената по термозолация!
2. Каквото и да ми говорят, дограмата понякога заема една ДООООСТА обширна част от общата външна стена, а туй като се има предвид горното си е вече не малък повод за размисъл... *book* *beer*
3. Каквото и да ми говорят всички дограми са от ПВЦ, а това е евтин материал, но не е с най-ефективни показатели!
4. Каквото и да ми говорят всички стъклопакети се правят с едни най-обикновени ВЪЗДУШНИ КАМЕРИ, а всеки знае, че въздуха е добър, но не и идеален изолатор !!!! Изключение от обичайните са газовите стъклопакети с газ аргон.Познават се по малката дупчица горе и долу отвътре на дистанционната алум. опора, която обковава стъклопакета. Но и това не е защита от имитации... *book* Интересно е, че тук никой не засегна този въпрос, а бяхте съсредоточени основно върху броя на камерите и подреждането на стъклата... *stop*
5. Каквото и да ми говорят но най добри са така нар. мултифункционални стъкла ( = "терморефлексно" и "четирисезонно" ). Те са МАЛКО по-скъпи от обикновените - с около 15-20 лв / 1 кв. м., НО СЕ ОТПЛАЩАТ МНОГОКРАТНО !
6. Каквото и да ми говорят, но наистина има значение дали съм си сложил обикновено или малко по-дебело стъкло, на мястото на едно от стандартните в стъклопакета. Малко физика :
Ако стъклата са с еднаква дебелина, то и тяхната гранична честота на трептене е същата! При шумно или с наличие на някакви други звукови замърсители ( дискотеки, пътен трафик, ненормални съседски деца с Хеви- Метъл наклонности и т. н. ) местонахождение на имота, при дадена звукова вълна, стъклата ще изпадат в еднаква резонансна честота и естествено ще препредават по-добре звуковите вълни навътре в помещението... *stop* а от това никой няма полза, нали?
7. Каквото и да ми говорят, но наистина има значение и наличието/отсъствието на ВЪНШНА ИЗОЛАЦИЯ С ПОНЕ 10 СМ СТИРИПОР, КАКТО Е ПО МИНИМАЛЕН СТАНДАРТ ЗА ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ, А НЕ КАКТО СЕГА ВСИЧКИ АМАТЬОРИ СИ СЛАГАТ - ПО 4 - 5 СМ !!!
8. Каквото и да ми говорят, но наистина има значение и наличието/отсъствието на външни щори, а не както е сега - Прас!- дограмата и стига толкоз! *stop* :} Ами защо ли? ЗАЩОТО ИМ Е СКЪПО! Ама със евтини цени и ниски инвестиции просто няма смисъл да започвате подмяната!!!
А и щорите трябва да бъдат не какви да е, ами за предпочитане алуминиеви, с термоизолирани с полиуретан ламели... *book*
И още има, ама много ме домързя да пиша...
Тука се регистрирах само за да ви драсна набързо някой ред, пък то взе, че се оказа цяло есе... :}
Хайде сега, да видим изводите. Прозорците трябва да бъдат от най-висок клас с най-модерни и функционални технически показатели.
Добре е да се използва за рамка на прозореца дърво, а не ПВЦ - профил, а ако се използва такъв, то той да е с възможно най - голяма дебелина/ширина на профила, а не да се вманиачаваме с колко камери е!... *huh*
Стъклопакетите да са с най- добрите за момента стъкла - т.нар. четири-сезонни или мултифункционални стъкла, а не просто Ка - стъкла. Това е абсолютно задължително, когато имаме южно- или югоизточно изложение... *book*
Пространството между стъклата да е запълнено с аргон или някакъв друг благороден газ, намаляващ топлопреминаването чрез конвекция.***
Едното стъкло да е по-дебело от другото/ другите. Донякъде това се отразява и на топлоизолацията, но предимно е за звуков комфорт...
Да се сложат и външни термоизолирани алум. щори - те са вечни и чрез полиуретановия пълнеж в ламелите, са едно прекрасно енергоспестяващо допълнение, към общата конструкция на прозореца... Я вижте сега какво ще ви предложа!
Ето ви и едни прозорци от съвсем нов клас, които вероятно са следващото поколение стъклопакети.
Няма да се хваля, но ще ви призная, че самият аз имах идея да се изобретят ТОЧНО ТАКИВА! А тогава всичките ми приятели ме мислех за пълно ку-ку и ми се присмиваха... Свалете си книжките и техническата информация от линковете които съм ви оставил по-долу и дано успеете да разберете документацията, защото е малко сложна... *ok* ОБЪРНЕТЕ ВНИМАНИЕ НА СНИМКИТЕ С ТЕРМОКАМЕРА НА ЕДИН ОТ САЙТОВЕТЕ - ДАДЕНО Е КАКВИ СА ЗАГУБИТЕ НА ТОПЛИНА ПРЕЗ СТАНДАРТЕН И ПРЕЗ ВАКУУМЕН СТЪКЛОПАКЕТ.
И понеже съм си добричък оставих ви и едно сайтче за директна поръчка на такива стъклопакети - който има пари, разбира се!
Чао! *bow* *bow* *bow* *beer*


VACUUM INSULATED WINDOWS - VIG FROM "Guardian"


[www.guardian.com]

[www.glassmagazine.com]

-with-guardian%E2%80%99s-product

[www.vacuum-insulated-glass.com] !!!! -za pora4ki

[www.bine.info]

ernetx.pdf

[goodcleantech.pcmag.com]

ave-15b-yearly

[www.hightechnews.eu]

0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%BE%D1%80%D1%86%D0%B8/

[thefutureofthings.com]

[greenbuildingelements.com]

[inhabitat.com]

[www.ecohomemagazine.com]

[www.nextenergynews.com]

[homerenovationtrends.wordpress.com]

[www.vacuum-insulated-glass.com]

[www.greenbuildingadvisor.com]

[intraprojects.com]

[www.google.bg]

bm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=rVtPTrq7H-2L4gSct-inBw&sqi=2&ved=0CHcQsAQ

[www.windowanddoor.com]-

market

[www.enn.com]

[vacuum-insulated-glass.com]

nsulated-windows/comments/
Re: каква дограма каква фирма какъв профил всичко подробно
22-08-2011 - 10:21:22
Супер,
останах с впечатление че производителите са основно в Китай и САЩ, дано скоро се появят и на стария континент.

[archidet.com]
Re: каква дограма каква фирма какъв профил всичко подробно
22-08-2011 - 10:48:20
Тъй вярно...дограмата не може да се докара до енергийните показатели на добре изолирана стена.
Но едни 1,2-1[W/m²] са си напъно постижими.Троен стъклопакет с К и аргон го дават да стига и под единица...За съжаление,цената е такава,че не е много сигурно кога икономията от 0,2-0,5[W/m²] в сравнение с обикновения К стъклопакет ще изплати инвестицията...
*book**pardon*Re: каква дограма каква фирма какъв профил всичко подробно
22-08-2011 - 11:09:55
ИСКАМ ДА СМЕНЯ ДОГРАМАТА С ДЪРВЕНА СТЪКЛОПАКЕТ. ПОМОГНЕТЕ КАКВО ДЪРВО ДА ИЗБЕРА
Re: каква дограма каква фирма какъв профил всичко подробно
22-08-2011 - 12:02:33
Линдзи,тези дограми се правят от т.нар. тройнослепени ламели,като материалът най-често е иглолистен.Цената му варира в диапазона 7-10лв л.м. за р/р 72/86мм.Предлагат се някои широколистни видове на цена 15-20лв. л.м.,дъб на цена 21-27лв. л.м.Ти си избираш дървото.
Re: каква дограма каква фирма какъв профил всичко подробно
25-08-2011 - 10:40:40
Предстои м и да слагам дограма и се спрях на една фирма която предлага профил рехау, обков мако. Казаха ми че не монтирали с дюбели а само с пяна. Аз чух за някакви планки монтажни или нещо такова. Ако някой разбира да даде малко инфо по монтажа на дограмата, какви изисквания да им поставя на фирмата преди да съм я поръчал?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход