Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

каква дограма каква фирма какъв профил всичко подробно

Публикувано от ivo_niva 
Re: каква дограма каква фирма какъв профил всичко подробно
03-04-2008 - 08:51:06
pepa bunardjieva Написал:
-------------------------------------------------------
> Сашо Денев, лесно не се хвърлям в харчилъци,
> особено такива. Така, че първия път направих
> проучване за качество, цени, срокове на
> изпълнение, мнения на приятели и познати. Втория
> път консултирах само цени. Фирмата се казва Ели М,
> русенска, но има дейност и из страната. Цената и
> двата пъти беше по-висока от поне 15-тина фирми.
> Друго, което ми направи впечатление, беше срока на
> изпълнение - около 20 дни след подписване на
> договора. Обяснението беше - имаме много поръчки.
> Но на уречения ден бяха в къщи и за 5-6 часа
> свършиха работа.


clap: Браво, браво. clap:Точно Ели М ми предложиха тази дограма. Иначе положението с цените се промени, предложиха ми на доста места по- ниски цени, явно че някои фирми понадуват цените на българските профили.
Четох някъде, че истинските немски дограми имат някъде по профила шифровки, които показват къде е произведена дата и час на производството, твоята има ли такова нещо. А обкова как е имаш ли някакви проблеми - увисване, многократно регулиране. И извинявай, че питам толкова много, но и аз не се хвърлям лесно в харчилъци. :]
Re: каква дограма каква фирма какъв профил всичко подробно
03-04-2008 - 13:27:35
Сашо Денев, не знам за шифровки по профила, потърсих,но не виждам, може би не знам къде да ги търся. Абсолютно никакви проблеми нямам с дограмата, всичко се отваря и затваря леко, меко, плътно. Забравих да кажа, че при втората поръчка ми направиха отстъпка като на стар клиент, а това гъделичка по джоба, нали! Преди 3 год., при първата поръчка, имах на прозорците външни ролетни щори. Махнаха ги и ги поставиха обратно след смяната на дограмата безплатно. При втората поръчка, миналата година, на прозорците и вратите имах също външни ролетни щори от преди 12 год. Махнаха ги и след смяна на дограмата си поръчах пак при тях нови. Нямам никави забележки и за щорите. Затова препоръчвам фирмата, защото при тях всичко е точно и ясно, както е в договора. На твое място не бих се колебала, но ти си знаеш най-добре. Приятен ден и не мисли дълго, защото иде време за летните отпуски.
Re: каква дограма каква фирма какъв профил всичко подробно
03-04-2008 - 15:37:39
ОК мерси много
Re: каква дограма каква фирма какъв профил всичко подробно
03-04-2008 - 18:15:05
ivo_niva Написал:
-------------------------------------------------------
>за пакета какво да ти кажа...
> литература много... ка стъкло е общо взето се
> употребява разговорно за всичкото нискоемисионно
> стъкло ... от две няма смисъл според мен...
> оптимално е вътре да остава въздух 10мм за
> изолация затова повечето да не кажа всички по
> стандарт са 24 мм пакети... западните фирми имат
> стандарт 40мм но е 4-4-4 лепенки 3мм и пак става
> две по 10 мм .... в конкретния случаи ефекта е по
> скоро завищена звукоизолация ... поне с 50 %

Ха сега де
Имам питане, тъй като съм в процес на набиране на оферти.
Интересувам се от добра топлоизолация на стъклопакета, а не толкова от шумоизолация, та питането ми е: Заслужава ли си да инвестирам в стъклопакет 40мм бяло-бяло-Ка (4-4-4мм) в този случай или да остана на класиката бяло-Ка 24 или 32мм. Като разпитвах за бяло-бяло-Ка (4-4-4мм) ме посъветваха, че за да получа желания ефект дебелината на стъклопакета трябва да е минимум 40мм, ако е 32мм има същите характеристики както бяло-Ка 32мм. Моля ви за отговор, тъй като разликата в крайната цифра не е малка, все пак става въпрос за около 30м2 дограма? Какъв ефект да очаквам, ако заложа на описания вариант 40мм стъклопакет?


Хора, няма ли кой да помогне :!: :!: :!:
Re: каква дограма каква фирма какъв профил всичко подробно
04-04-2008 - 13:28:11
Според мен са прекалили със съветите. За нашите климатични условия нормално се слага 24 мм стъклопакет, например бяло/Ка. По-добре за шумоизолацията е с 32 мм стъклопакет, а ако ти е много шумно се слага външно дебело стъкло- например 5 или 6 мм. И дотук, аз си сложих 32 мм стъклопекет с Ка стъкло, а и не ми струваше повече от 24 мм с Ка. Ефектът е много добър. Аз не съм на шумно място, но за термоизолацията 5-камерна дограма с 32- стъклопакет с Ка е напълно достатъчно! На мен ми сложиха 5-камерни профили на Thyssen и съм много доволен! Дано съм ти помогнал в избора, мога да ти дам и фирмата, която ми прави дограмата, защото си доведоха и майстор за шпакловките даже, а майстори трудно се намират!
Re: каква дограма каква фирма какъв профил всичко подробно
04-04-2008 - 22:01:46
Някой има ли опит с дървена дограма (прозорци)

Благодаря
Re: каква дограма каква фирма какъв профил всичко подробно
04-04-2008 - 22:19:01
Аз!
Имах такава на предната ми къща.

Несрванима е с никакво ПВЦ във всяко отношение!
Re: каква дограма каква фирма какъв профил всичко подробно
04-04-2008 - 22:50:12
Ей Зестате как са нещата?

Казваш, че е несравнима в смисъл, дървената е по-добра или обратно?
Re: каква дограма каква фирма какъв профил всичко подробно
05-04-2008 - 08:07:27
Мнооооооого по добра.
Говоря за трислоен дървен стъклопакет.
Естествено и по скъпичка идва smiling smiley
Re: каква дограма каква фирма какъв профил всичко подробно
05-04-2008 - 11:12:45
KRITIKATA Написал:
-------------------------------------------------------
> Според мен са прекалили със съветите. За нашите
> климатични условия нормално се слага 24 мм
> стъклопакет, например бяло/Ка.

Благодаря за съвета, но при положение, че става въпрос за къща с около 30 м2 дограма, мисля че е важно да заложа на топлоизолацията и на дограмата, а не само да сложа 10см неопор!

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход