Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

каква дограма каква фирма какъв профил всичко подробно

Публикувано от ivo_niva 
Re: каква дограма каква фирма какъв профил всичко подробно
23-03-2008 - 10:42:59
с монтажни планки или котви монтажа е верен и по принцип така се прави защото разпробиването на дограмата го няма... те се захващат с винтове и не достигат до долната камера а и не остава скрита дупка... като профил избора ти е добър... те са в групата на декионинг и тисен... един холдинг с много заводи с собствени марки профили... като цена е скъпо и малки фирми не могат да се доберат до материала така че качество ще е добро на изработка... за пакета какво да ти кажа... литература много... ка стъкло е общо взето се употребява разговорно за всичкото нискоемисионно стъкло ... от две няма смисъл според мен... оптимално е вътре да остава въздух 10мм за изолация затова повечето да не кажа всички по стандарт са 24 мм пакети... западните фирми имат стандарт 40мм но е 4-4-4 лепенки 3мм и пак става две по 10 мм .... в конкретния случаи ефекта е по скоро завищена звукоизолация ... поне с 50 %
Re: каква дограма каква фирма какъв профил всичко подробно
27-03-2008 - 22:32:20
0000000000000000000
Re: каква дограма каква фирма какъв профил всичко подробно
01-04-2008 - 15:49:20
вижте сега, предстои ми смяна на дограма. Предложиха ми Veka 5камерна с обков Siegenia - цената е поносима. Проблемът е , че цената е дори по- ниска от Blick, KMG и почти всички други. Някой има ли такава дограма и ако има ще съм благодарен да прочета малко отзиви.
Re: каква дограма каква фирма какъв профил всичко подробно
01-04-2008 - 16:27:01
Щом е по-ниска - недей, значи е гаражна.
Виж някой немски профил в средния ценови диапазон. Ама пак 5 камерен и поне 70мм да е.

И инвестирай в добър двоен стъклопакет (поне 32мм), за предпочитане с К стъкло.
Все пак стъклопакета е 80-85 % от площта на 1 прозорец.Профила-останалото.
Re: каква дограма каква фирма какъв профил всичко подробно
01-04-2008 - 16:57:58
И аз от това се притеснявам. Но пък фирмата е стабилна. В сайта на Века я дават като оторизиран представител за града. Дали не може другите да надуват много цените.
Re: каква дограма каква фирма какъв профил всичко подробно
01-04-2008 - 18:48:26
ivo_niva Написал:
-------------------------------------------------------
>за пакета какво да ти кажа...
> литература много... ка стъкло е общо взето се
> употребява разговорно за всичкото нискоемисионно
> стъкло ... от две няма смисъл според мен...
> оптимално е вътре да остава въздух 10мм за
> изолация затова повечето да не кажа всички по
> стандарт са 24 мм пакети... западните фирми имат
> стандарт 40мм но е 4-4-4 лепенки 3мм и пак става
> две по 10 мм .... в конкретния случаи ефекта е по
> скоро завищена звукоизолация ... поне с 50 %

Ха сега де eye popping smiley
Имам питане, тъй като съм в процес на набиране на оферти.
Интересувам се от добра топлоизолация на стъклопакета, а не толкова от шумоизолация, та питането ми е: Заслужава ли си да инвестирам в стъклопакет 40мм бяло-бяло-Ка (4-4-4мм) в този случай или да остана на класиката бяло-Ка 24 или 32мм. Като разпитвах за бяло-бяло-Ка (4-4-4мм) ме посъветваха, че за да получа желания ефект дебелината на стъклопакета трябва да е минимум 40мм, ако е 32мм има същите характеристики както бяло-Ка 32мм. Моля ви за отговор, тъй като разликата в крайната цифра не е малка, все пак става въпрос за около 30м2 дограма? Какъв ефект да очаквам, ако заложа на описания вариант 40мм стъклопакет?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-01 19:09 от arbanasi.
Re: каква дограма каква фирма какъв профил всичко подробно
01-04-2008 - 23:12:30
Сашо Денев, преди 3 години си сложих на северната страна на апартамента Века, 4 камерна, Ка стъкло и тъй като съм много доволна, миналото лято продължих с подмяната на дограмата и от южната страна. Сложих отново Века, 4 камерна, Ка стъкло. Нямам никакви забележки като се има предвид върлата зима.
Re: каква дограма каква фирма какъв профил всичко подробно
02-04-2008 - 08:23:02
pepa bunardjieva Написал:
-------------------------------------------------------
> Сашо Денев, преди 3 години си сложих на северната
> страна на апартамента Века, 4 камерна, Ка стъкло и
> тъй като съм много доволна, миналото лято
> продължих с подмяната на дограмата и от южната
> страна. Сложих отново Века, 4 камерна, Ка стъкло.
> Нямам никакви забележки като се има предвид
> върлата зима.


а как беше цената в сравнение с другите профили, или не си търсила. Иначе щом си доволна значи всичко е 6. А коя фирма използва.
Re: каква дограма каква фирма какъв профил всичко подробно
02-04-2008 - 14:02:00
Сашо Денев, лесно не се хвърлям в харчилъци, особено такива. Така, че първия път направих проучване за качество, цени, срокове на изпълнение, мнения на приятели и познати. Втория път консултирах само цени. Фирмата се казва Ели М, русенска, но има дейност и из страната. Цената и двата пъти беше по-висока от поне 15-тина фирми. Друго, което ми направи впечатление, беше срока на изпълнение - около 20 дни след подписване на договора. Обяснението беше - имаме много поръчки. Но на уречения ден бяха в къщи и за 5-6 часа свършиха работа.
Re: каква дограма каква фирма какъв профил всичко подробно
02-04-2008 - 16:11:26
Сашо Денев, извинявай, изглежда пролетта си казва думата! Отворих си договорите за проверка на гореказаното и видях, че дограмата е 5 камерна. Всичко останало е вярно. Прощавай!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход