Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Някой попадал ли е на тази оферта за басейн

Публикувано от bulhomes 
Re: Някой попадал ли е на тази оферта за басейн
21-02-2008 - 22:20:20
извинявай Николоф за какви съоръжения става дума ?? confused smiley
Re: Някой попадал ли е на тази оферта за басейн
22-02-2008 - 00:09:25
Стига, бе, Николов, аз несъм фирма, а човек който си е направил басейн...моя е 88 куб.м. и нарчоно не казвам, колко ми е струвал, за да не отказвам хората...
Разбира се, моя басейн е истински, а не модулен- с филтрация, която не чисти и развъжда водаросли и жаби...
Ама нейсе...
Баста !
Басейна е скъпо удовоствие-в интерес на истината и ако някой зарибява потенциални клиенти с нереални оферти и цени, някакси не е честно...
Истински басейн към момента, ако някой оферира за цена по-малка от 30-35 000 лв-просто лъже...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-22 00:10 от Naskata.
Re: Някой попадал ли е на тази оферта за басейн
22-02-2008 - 08:49:16
avatar
Ами аз затова не съм детайлизирал съораженията, защото за различните обеми и форми се променят спецификациите. Естетсвено, че басейна не е евтино удоволствие. Никъде не съм писал за цени и работа по изкопите, бетона, обратните насипи, шахти и т.н. Модулните басейни и аз не ги харесвам. Скоро (преди около 3-4 месеца) оферирах 200 кубика басейн и беше около 15 - 18 000 лева (не си спомням точно). Само съоръжения и облицовка.
Re: Някой попадал ли е на тази оферта за басейн
22-02-2008 - 11:07:10
Въобще басейна си е сериозно строително мероприятие и според мен не трябва да се тръгва от оборудването, а от строителните работи-все едно да строиш къща и да започнеш от обзавеждането... Не че не възможно, но... smiling smiley
Re: Някой попадал ли е на тази оферта за басейн
22-02-2008 - 17:21:15
Че не трябва ли преди бетона да предвидиш къде и какви ще бъдат оборудванията?
Re: Някой попадал ли е на тази оферта за басейн
22-02-2008 - 17:43:26
ами от тези неща, които са изписани в офертата-май нищо не трябва да предвидиш...
Липсва тръбна разводка (която трябва да предвидиш), липсва окабеляване -както за осветлението на басейна, така и за захранване на помпата, липсва специална система за заземяване (нали помните фонтана убиец на "Славейков"winking smiley...
Re: Някой попадал ли е на тази оферта за басейн
22-02-2008 - 22:04:15
avatar
всички разводки се предвиждат на проекта на басейна. може и в последствие, но едно нещо е много важно - залагането на подовия сифон много преди започване на изграждането на стените. За стените е по-лесно монтажа на скимерите, инлетите, осветлението.... Изключително важно е и изграждането на шахтата и нейното разположение. Изобщо темата е доста обширна, въпреки подценяването й в повечето случаи от клиентите. Изпълнението на бетонните работи, особено на дъното изисква една-две специфики, за да не Ви потъне дъното след като се напълни басейна - имал съм такива случаи. Слава богу че не изпълнявах аз бетоновите дейности и имах подписано писмено предписание от мен за изпълнение на бетонните работи, което те не спазиха.
Re: Някой попадал ли е на тази оферта за басейн
22-02-2008 - 23:52:23
Предполагам, че ще ми е трудно да наема Вас за изпълнението на бетонните работи, а едва ли някой в Троян ще знае за "спецификите", които имате впредвид, така че бих бил благодарен ако ги споделите тук (ако не са Ви фирмена тайна разбира се). Опитвам се да отгатна, но освен дренаж в едър камъняк и отгоре ситен, не мога да се сетя (макар че и тоя дренаж за чий ли ще е). Може би уплътняване на дъното по някакъв начин в очакване на тежестта на водата, но пък на къщи не съм чувал да се прави. confused smiley
Re: Някой попадал ли е на тази оферта за басейн
23-02-2008 - 00:05:30
avatar
Няма никаква фирмена тайна и ще споделя с удоволствие технологията по която правим бетонните работи, но това ще стане утре на свежа глава - ще взема да пропусна нещо и ще събирам майтапите сетне. winking smiley Освен това не правя басейни само в София а в цялата страна. Ако видя че има срещу мене читави хора, а не могат да си позволят моите услуги - давам съвети, пък всеки сам да се справя.
Re: Някой попадал ли е на тази оферта за басейн
23-02-2008 - 01:00:32
Nikoloff,моите почитания също!Уважавам способните и знаещи хора тук/а те не са много/ и с интерес следя темата....като пациент winking smiley Поздрави!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход